Bu öğretmen çıldırmış olmalı!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Bu öğretmen çıldırmış olmalı!

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Şanlıurfa'da bir öğretmen, soruyu cevaplayamayan öğrencisini hastanelik etti. Öğretmen görevden alındı.
Şanlıurfa'da, ilköğretim öğrencisi 9 yaşındaki Kevser K., öğretmeninin sorduğu soruyu bilmediği gerekçesiyle kendisine tokat atıp tekmelediğini, ayağında çatlak oluştuğunu iddia etti.

Eyyüp Nebi Mahallesi'ndeki Doktor Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu'nda, geçen hafta meydana gelen olayda, 3'üncü sınıf öğrencisi Kevser K., iddiaya göre matematik derslerine giren öğretmen Mehmet D. tarafından tahtaya kaldırıldı. Kevser, sorduğu soruyu cevaplayamayınca öğretmeni tarafından tokatlandıktan sonra tekmelendi. Ayak bileğine gelen tekmeyle yere düşen öğrenci, toparlanıp yerine geçti. Daha önce de öğretmeni tarafından dövüldüğünü ileri süren Kevser, korkudan kimseye bir şey söylemediğini belirterek, “Saçımı tutup kafamı tahtaya vurdu. Sonra ayağıyla bana vurdu. Zaten herkesi dövüyordu. Beni dövdükten sonra, ‘Anne- babana söyleme’ diye de tehdit etti. Korkudan kimseye bir şey diyemedim” dedi. Dayak yediğini ileri süren Kevser ile aynı sınıfta öğrenim gören 8 yaşındaki kız kardeşi Kader K. ise “Öğretmenimiz herkese vuruyordu. O gün soru sordu bilmeyince 3 tokat attı. Sonra ayağından tekmeledi ve omuzlarından tutarak havaya kaldırdı. Hemen herkesi her gün dövüyordu. Biz korkumuzdan kimseye söyleyemedik” diye konuştu.

Okuldan geldikten sonra ayağı şişen ve yürüyemeyen kızını hastaneye götürdüğünü belirten 7 çocuk annesi 37 yaşındaki anne Rinde K., “Hastanede film çekilince ayak bileğinde çatlak olduğu söylenip alçıya alındı. Kevser'i sıkıştırınca öğretmeni tarafından dövüldüğünü ve tekmelenmesi sonucu bu hale geldiğini öğrendik. Hemen savcılığa gidip şikayetçi olduk. Ben okuyamadığım için kızlarımın okumasını istedim. Yetkililerden bunun hesabını sorulmasını istiyorum” diye konuştu.

Kamyon şoförlüğü yapan ve şehir dışındayken olayı öğrendikten sonra Şanlıurfa'ya dönen 41 yaşındaki baba Mahmut K. de öğretmenin cezalandırılmasını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de olayı doğrulayarak, geçen salı günü dayak olayının yaşandığını ve ailenin şikayetinin ardından ifadesi alınan sözleşmeli öğretmenin, çarşamba günü okulla ilişiğinin kesildiğini söyledi. Olayla ilgili adli soruşturma ise sürüyor.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Bu öğretmen çıldırmış olmalı!

Mesaj gönderen Veda »

Kesin sorunu vardır o öğretmenin.
Öğrencilerde söylemekte geç kalmış, hangi devirde yaşıyoruz? Niye korkmuşlar ki...