Brezilyalı Futbolcu Kaka'nın Allah İnancı / The Sydney Morni

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
caretta
Aktif Üye
Aktif Üye

Brezilyalı Futbolcu Kaka'nın Allah İnancı / The Sydney Morni

Mesaj gönderen caretta »

Brezilyalı ünlü futbolcu Ricardo Izecson dos Santos Leite ya da bilinen ismiyle Kaka, 12 yaşındayken bile, “birşeyin olup olmayacağına karar veren unsurun inancı olduğunu bildiğini açıklıyor.

Son derece koyu bir dindar olan Kaka 18 yaşındayken yüzme havuzunda bir kaza geçiriyor ve omurunu kırıyor. Doktorlarının, buna rağmen normal bir biçimde yürüyebilmesini şansa bağladığını eleştiren Kaka, ailesinin ve kendisinin ise bu durumun Allah'tan bir nimet olduğunu görerek Allah’a güvendiklerini şöyle açıklıyor: “Doktorlar şanstan konuşurken, ailem Allah’ı anıyordu. Beni kurtaranın Allah olduğunu biliyorduk.”

“Allah güvenilirdir” cümlesini kıyafetlerinin üzerine yazdıran Kaka, “Ailemin ve benim hayatımı belirleyen unsur, Allah’a olan inancımızdır. Hayatımı Allah’a yakın olarak, en doğru biçimde yaşamayı çok istiyorum.” diyor.

İnsanın, Allah’ın sonsuz gücüne güvenmesi ve herşeyi yaratanın Allah olduğunun bilinciyle yaşaması çok önemlidir. Yüce Allah, Kuran’da herşeyin Kendi kontrolünde gerçekleştiğini kullarına şöyle haber vermiştir.

Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "OL" der, o da hemen oluverir. (Bakara Suresi, 117

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Brezilyalı Futbolcu Kaka'nın Allah İnancı / The Sydney Morni

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

tesk.bilgi icin

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Re: Brezilyalı Futbolcu Kaka'nın Allah İnancı / The Sydney Morni

Mesaj gönderen Y4HY4 »

zaten futbolu bırakınca rahip olucakmış,koyu bir katoliktir...