Kılıçdaroğlu'na 16 soru!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Kılıçdaroğlu'na 16 soru!

Mesaj gönderen göKhan. »

Resim

"Haydi cevap ver Kılıçdaroğlu!!!" diyen Ilıcak, isimleri sıraladı ve çok çarpıcı yolsuzluk iddialarında bulundu.
Reklam
Nazlı Ilıcak'ın CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başlkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelttiği yolsuzluk iddiaları ile ilgili soruları...
Kılıçdaroğlu'na keskin sorular
Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu'nun üslûbunu kullanacağım. Sorularıma başlıyorum. Burnuma yolsuzluk kokuları geliyor.
1) Ali Özcan'ı tanıyor musunuz?
2) Ali Özcan, CHP eski İl Başkanı mıydı?
3) Özcan'a ait Yapı Üretim AŞ'ye, davetiye usulü ile, 21.3 milyar TL'ye, Göztepe Hastanesi onarım işini verdiniz mi? Neden herkese açık bir ihale yapmadınız?
4) 7 yıl içinde, % 2119'luk artışla, Özcan'a, Göztepe Hastanesi'nin onarımı için, 21. 3 milyar lira yerine, 466 milyar lira ödediniz mi?
5) Adil Özçırpıcı'yı tanıyor musunuz?
6) Adil Özçırpıcı'ya İstanbul Merdivenköy Dispanser inşaatını davetiye usulüyle verdiniz mi? Niçin herkese açık ihale yapmadınız?
7) 50 milyar liralık ihale bedelini, % 596 artışla, 348 milyar liraya çıkardınız mı?
8) Ali Rıza Olcay'ı tanıyor musunuz?
9) Ali Rıza Olcay hemşeriniz mi?
10) 1993'te, ona, Tunceli Sağlık Meslek Lisesi'nin inşaatını, davetiye usulü ile, 23.6 milyar liraya verdiniz mi?
11) 4 yılda ihale bedelini, % 747 artışla, 195 milyar liraya çıkardınız mı? 12) 200 yataklı iki hastane ile bir hastane ek bina inşaatı ve bir hastanenin genel onarım ihalesini, ihalesiz olarak, OYAK İnşaat'a verdiniz mi?
13) 1998'de, 1 trilyon 598 milyar liraya OYAK İnşaat'a verilen Denizli'deki 200 yataklı hastane inşaatı için, 4 yıl sonunda, 2 trilyon 440 milyar lira mı ödediniz?
14) Yalova'daki 200 yataklı hastane inşaatı için, gene OYAK'a 1 trilyon 598 milyar lira yerine, % 51'lik artışla, 2 trilyon 410 milyar liralık bir ödeme yaptınız mı?
15) 1992'de, SSK'ya genel müdür olduğunuzda, kurum (bugünün rakamlarıyla) 128 bin lira kâr ediyordu. 1999'da, SSK'dan ayrıldığınızda, zarar 1 milyar 111 milyon liraya mı yükselmişti?
16) Bu zararın oluşmasında, davetiye usulü verilen ihalelerin ve kadrolara doldurulan militanların ne ölçüde payı var?

Kılıçdaroğlu'na bu soruları kendi yönteminin ne kadar çirkin olduğunu göstermek için soruyorum. Oradan buradan cımbızla bazı olayları çekiyor, önünü arkasını araştırmıyor, soruya dönüştürüp, muhataplarına yöneltiyor. Bir kere çamuru attı mı izi kalıyor. Haydi bakalım, şimdi kendisi de açıklasın... SSK'yı neden bu ölçüde zarar ettirmiş? OYAK'a niçin ihale yapmadan hastane inşaatı vermiş? Herkese açık ihale yerine, neden "davetiye" usulünü benimsemiş? Bu şekilde CHP İl Başkanı'nı ya da hemşehrisi müteahhidi daha kolay kayırabileceğini mi düşünmüş? Haydi cevap ver Kılıçdaroğlu!!!

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Kılıçdaroğlu'na 16 soru!

Mesaj gönderen swashbuckler »

Nazlı Ilıcak önce batırdığı gazetenin,dolandırdığı insanların hesabını versin.
Ayrıca merak da etmesin,Kılıçdaroğlu sorduğu soruların cevaplarını yakında verir.

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Re: Kılıçdaroğlu'na 16 soru!

Mesaj gönderen Y4HY4 »

ikisi de aynı merak etmeyin ikiside sütten çıkmış ak kaşık değil