Mecliste Büyük Kışkırtma-dtp başkanı grupta kürtçe konuştu

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

DTP Grup toplantısında partililere seslenen Grup Başkanvekili Ahmet Türk, konuşmasına Kürtçe devam edince Meclis TV canlı yayını kesti.
DTP Grup Başkanvekili Ahmet Türk, "Kürtçe'ye yönelik anlamsız yasak, yapay anadil korkusu, dillerin güzelliği ve kardeşliği nedeniyle" konuşmasına Kürtçe devam edeceğini açıkladı. Partililer, bu anonsu ayakta alkışlarken Meclis TV canlı yayınını kesti.

Meclis TV spikeri, Anayasa ve Siyasiler Partiler Yasası nedeniyle başka bir dilde yayın yapmaya yetkileri olmadığı için canlı yayını sona erdirdiklerini belirtti ve izleyicilerden özür diledi.
-------------------------------------------------alıntıdır

Bunu Alman Parlementosunda,Fransa Parlementosunda bir Türk yapsa neler olurdu acaba? Bu yapılan topyekün bir kışkırtma değil de nedir?
Cumhuriyet Savcıları göreve!

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Provokatör denir mi buna?

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Başka şeyler de denir ama....neyse...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

swashbuckler yazdı:Başka şeyler de denir ama....neyse...

Ayy ilahi. Hiç gülesim yoktu. :heh: :heh: :heh: :heh: Vallahi daha acı olmayan bir konuya gülmeyi tercih ederdim.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Kürtçe yayına ve de konuşmalara kesinlikle karşıyım bende...

Kürtçe dili neredeyse tanındı, tanınacak. Yok öyle yağma!

Bu ülkede Lazı, Çerkezi, Türkmeni nasıl Türk'se ve Türkçe konuşmak zorlarına gitmiyorsa Kürtler içinde bu geçerli olmalı. Tamam kendi aralarında konuşsunlar ama Kürtçe eğitim, Kürtçe basın diye bir saçmalık olamaz. Bugün dil isteyen yarın başka birşeyler ister Allah muhafaza...

Yahu anlamıyorum ki? Kürt'de Türk değil midir? Neden başka bir ırkmış gibi davranılıyor ve ayrıcalık isteniyor...?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Yunanistan'da,Bulgaristan'da Türk Kökenli Milletvekilleri meclis gruplarında Türkçe konuşsa acaba n'olur? Almanya'da neler olabileceğini tecrübelerimizden hatırlıyoruz.
Hep derim.Bize yine masada kaybettirmeye çalışıyorlar.Balkanlar elimizden aynen böyle gitti...

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Alpaslan Türkeşin yıllar öncesinde bu durumu görmüş gibi Çapraz Ateş programında anlattığı bir şey var.özetle şu:

Amerikada,Almanyada milyonlarca yabancı uyruklu insan var ve bu insanlar kendi dillerini konuşuyorlar.neden bu insanlar ayrı bir devlet kurmak istemiyorlar da bu insanlar ayrı bir devlet istiyorlar ?

bu sorunun cevabını bulalım öncelikle...

saygılar...