Müslümanları çıldırtacak kitap..

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

Resim
Karikatür krizinden de beter bir durum. ABD'li gazeteci Hz. Muhammed'in cinsel hayatını yazmaya cüret etti. İslam dünyası ayağa kalktı.
ABD'li gazeteci yazar Sherry Jones'un, Hazreti Muhammed'in eşi Ayşe'yle ilişkisini anlatan, 'Medine'nin Mücevheri' adlı tartışmalı kitabın gelecek ay İngiltere'de yayımlanacağı açıklandı.
Kitapta cinsel ayrıntılara yer verilmesi Müslümanların sert tepkisine neden olmuştu. Bilim adamları ve Müslüman din adamları da kitabın gerçeği yansıtmadığı ve İslam tarihini yanlış yorumladığını söylüyorlar.

Kitap, daha önce ABD'de yayıncı şirket tarafından geri çekilmiş ve Sırbistan'da basıldıktan sonra toplatılmıştı.

ABD VAZGEÇTİ AMA...

Medine'nin Mücevheri adlı kitap aslında daha yayımlanmadan tartışma yarattı. ABD'deki yayınevi, kitabın Müslümanların tepkisine neden olabileceği ve karikatür krizindeki gibi bir şiddet dalgasına yol açabileceği kaygısıyla kitabı yayımlamaktan vazgeçmişti. Daha sonra kitabı basmaya Sırbistan'daki bir yayın evi talip oldu ve kitap bin adet basıldı. Ancak, Sırbistan'daki Müslüman din adamları, kitabın İslamın kutsal değerlerine saygısızlık ettiğini belirttiler. Ve kitap bu ülke de kitapçıların raflarından kaldırıldı.

Peygamberin genç yaştaki eşi ile ilişkisini konu alan kitabın bundan sonraki adresi ise İngiltere. Kitap gelecek ay piyasaya sürülecek.

Tartışmalı kitaplarla adını duyuran Gibson Square yayınevinin sözcüsü, hikâyenin ciddi bir araştırmaya dayandığını ve Peygamber ile eşinin aşkının harika bir anlatımı olduğunu söylüyor.

Kitabın yazarı Sherry Jones da, bu ilk roman denemesinde, aslında İslam dinine ve Hazreti Muhammed'e saygılı olduğunu ve kitabının kültürler arasında bir köprü kurmasını hedeflediğini söylüyor.

TARİH ÇARPITILIYOR
Ancak, örneğin Amerika'daki Teksas Üniversitesi'nden Profesör Denis Spelberg gibi İslam tarihi çalışan bazı bilim adamları, kitapta tarihin bilinçli bir şekilde yanlış yorumlandığını belirtiyor.

Kitabın basımı, Salman Rüşdi'nin Şeytan Ayetleri kitabı ile Danimarka'da yayımlanan Muhammed Peygamber karikatürleri ile karşılaştırılıyor.

SIRADA BAŞKA ÜLKELER DE VAR
Bugün haber ajansları, İngiltere dışındaki ülkelerden yayınevlerinin de kitabın basım hakkını satın aldığını ve Amerika'dan da henüz ismi açıklanmayan bir yayınevinin kitabı basmaya aday olduğunu aktardı.
BBC

Kullanıcı avatarı
pisko
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen pisko »

yorumsuz....

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Proveke etmek için ellerinden geleni yapıyorlar ama böyle oyunlara gelmeyelim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Aslında onlar kendi inanışlarına bile bu tip hakaretlerde bulunabiliyorlar,dengesiz yapıya sahip toplumların karakteristik özelliğidir bu.Açıkçası ciddiye almam bile :ajan:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Bu şekilde köprü olacaksa hiç olmasın!!!

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Ben böyle insanları Allah'a havale ediyorum...

Kullanıcı avatarı
bü$raa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen bü$raa »

tarla__kusu93 yazdı:Ben böyle insanları Allah'a havale ediyorum...
çok haklısın ..

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Buneya :(( tarla__kusu93, bende

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Tövbe yaa...
Bu nasıl şeydir böyle hem nasıl yazmaya cürret ederler görmeden bilmeden yanındamıydılar ki tövbeler tövbesii... :neee: