Yazıcıoğlu'nu Taşıyan Helikopter Düştü

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Resim

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düştü.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopterin iniş sırasında düştüğü, helikopterdeki 6 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saat 13.30'da Kahramanmaraş'tan hareket eden Yazıcıoğlu ile 5 kişinin bulunduğu özel helikopter ile Yozgat'ın Yerköy ilçesi yakınlarında temas kesildi.

Bunun üzerine teknik ekiplerin yaptığı araştırmada helikopterin Yerköy yakınlarında bir dağın eteğine düştüğü anlaşıldı.

Helikopter pilotunun, 112 Acil Yardım'ı aradığı, kazada yaralananlarbulunduğunu belirterek ambulans istediği öğrenildi.

Kazada, Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu 5 kişi yaralandı. Bölgeye ambulansların sevk edildiği bildirildi.

GÜL: BÖLGEYE ULAŞILAMADI
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Brüksel ziyareti öncesinde havaalanında yaptığı açıklamada, henüz olay yerine ulaşılamadığını ve yetkililerin olay yerine ulaşmak için büyük çaba sarf ettiğini açıkladı.

BAŞBAKAN: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin seçim kampanyası esnasında Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde dağlık bir arazide düştüğünü anımsatarak, “Henüz ulaşılamadı fakat 5 yaralı olduğu söyleniyor. Ben kendilerine Allah'tan şifalar diliyorum” dedi.

Erdoğan, Tokat'ta Cumhuriyet meydanında düzenlenen mitingde konuşmasını yarıda keserek BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun helikopterinin Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde düştüğünü bildirdi.

Başbakan Erdoğan, “henüz olay yerine ulaşılamadığını fakat 5 yaralı bulunduğunun söylendiğini” belirterek, “Ben kendilerine Allah'tan şifalar diliyorum. Rabbim inşallah daha beterinden korusun. Daha farklı olumsuz bir haber inşallah oradan bize gelmez” dedi.

KAYSERİ VALİSİ: YAZICIOĞLU'NUN ŞUURU AÇIK AMA YARALI
Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi. Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bana gelen bilgilere göre,kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı" dedi.

Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı'nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.

ŞARJI BİTMİŞ
TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, “Bu bilgi bize de geldi. İHA muhabiri İsmail Güneş heliktopterde imiş. Bu arkadaş 112'yi arayarak helikopter düştü yaralıyız demiş. Sonra şarjı bitmiş” diye konuştu.

SAĞLIK BAKANLIĞI: ÖLÜ YOK
Ulaştırma Bakanlığı, "5 yolcu ve 1 pilot yaralı var" derken, Sağlık Bakanlığı'ndan gelen açıklama ise "Bize gelen bilgilere göre ölü yok"

YAZICIOĞLU'NUN AVUKATI KONUŞTU
Biz karayolu ile hareket ettik. Helikopterin düştüğünü ve genel başkanımızın yaralı olduğunu öğrendik. Sanıyorum helikopter hava muhalefeti nedeniyle düştü. Helikopterde bir gazeteci ve teşkilattan arkadaşımız vardı.

BBP GENEL SEKRETERİ YALÇIN TOPÇU'DAN AÇIKLAMA
Sayın Sayın Başkanımız Göksun Devlet Hastanesi'ne ambulansla kaldırılmış. Kendisinin durumu iyiymiş. Benim jandarma istihbaratından aldığım bilgiye göre, bir kişinin ayağı kırılmış, diğer bir kişi de yaralanmış.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇAYIR'DAN AÇIKLAMA
Jandarmadan aldığımız bilgiye göre helikopter olay yerine ulaştı ve ilk müdahele yapıldı. Kazaya hava muhalefetinin yol açtığı sanılıyor ama bu doğrulanmış bir bilgi değil. Biz helikopterle yolculuğu bir hafta önceden planlamıştık.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Böyle bir durumda bile yalan haber çıkartıyorlar ya yazık yaaa, yazık!!
Ben de gerçek zannedip paylaşmıştım. Kusura bakmayın arkadaşlar, çok üzüldüm.

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Veda yazdı:

Böyle bir durumda bile yalan haber çıkartıyorlar ya yazık yaaa, yazık!!
Ben de gerçek zannedip paylaşmıştım. Kusura bakmayın arkadaşlar, çok üzüldüm.

Ama nasıl olur haberlerde tamamen senin verdiğin paylaşım şeklinde aksedildi ne yani yalan mı şimdi bu haber yada yalansa bu adam nerde kac saattir...
Daha neler ya bence iyice abarttılar canım hakkatten ...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Düştüğü doğru ama hala bulunamadı. Ama bu habere göre bulunmuş ve yaralı. Halbuki kaç askerimiz onları arıyor hala. Kar ve tipi çok büyük engel teşkil ediyor şu an. Ve 30 saatin üzerinde bir zaman geçti. Ya yaradan ya iç kanamadan olmadı donarak öldüklerini düşünüyor herkes ama ben ümitli olmak istiyorum. Hiç tanımadığım bir insan dahi olsa çok acı bir durum. Allah hayırlısıyla sağ salim onları ulaştırsın ailelerine.

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Veda yazdı:

Düştüğü doğru ama hala bulunamadı. Ama bu habere göre bulunmuş ve yaralı. Halbuki kaç askerimiz onları arıyor hala. Kar ve tipi çok büyük engel teşkil ediyor şu an. Ve 30 saatin üzerinde bir zaman geçti. Ya yaradan ya iç kanamadan olmadı donarak öldüklerini düşünüyor herkes ama ben ümitli olmak istiyorum. Hiç tanımadığım bir insan dahi olsa çok acı bir durum. Allah hayırlısıyla sağ salim onları ulaştırsın ailelerine.

Öyle canım yaa Allahtan ümit kesilmez ama çok az şans o karın altında bellide olmaz rızıklarını kesmadiyse mevlam seneler sonrada bulunurlar... :(

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

1707 asker aramakta. 17 kişilik bir korucu mangası helikopterin enkazına ulaştı,5 cesede ulaşıldı,Muhsin Yazıcıoğlu kayıp diye düşünülüyor,çünkü bulunan cesetler tanınmaz haldeler deniyor televizyonlarda...
İnanılmaz bir üzüntü içindeyim.Mekanları cennet olsun.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

BBP helikopterinin enkazına ilk ulaşan 17 kişilik korucu ekibi de zor durumda.... Özel Kuvvetleri taşıyan helikopterler en yakındaki köye hareket etti....

Ekibin lideri Abidin Karataş, yaklaşık 50 metrelik alana yayılmış enkazın başında olduklarını, ancak hava koşullarının çok ağır olduğunu bu yüzden bazı eşyalarıyla ateş yakarak ısınmaya çalıştıklarını anlattı.

Aşırı sis ve tipi altında yaktıkları ateşin etrafında ısınmaya çalıştıklarını ancak donma tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Karataş, yaktıkları ateşin yeterli olmaması nedeniyle enkazın başından ayrılarak donmamak için yürüyüşe geçmek üzere olduklarını belirtti.

Enkazın bulunduğu Keş Dağı'nın eteklerinde bulunan kurtartma ekipleri zirveye nasıl ulaşılacağına dair kapsamlı bir planlama yaptı.

Buna göre helikopterlerin iniş yapabileceği 2-3 köy tespit edildi. Bu köylerden en elverişli Kanlıçukur köyü olduğu için Genelkurmay Özel Kuvvetler Kurtarma Ekibi'ni taşıyan helikopterler bu bölgeye doğru hareket etti...

----------------------------------------------------ALINTIDIR