Oy Verme İşlemi Sona Erdi

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Yerel seçimler için Türkiye genelinde oy verme işlemi saat 17:00 itibariyle tamamlandı.

Yerel yöneticilerin seçimi için 48 milyon 6 bin 650 seçmen oylarını kullandı. Saat 16.00 itibariyle oy verme işlemi sona eren 32 ilden sonra, saat 17.00 itibariyle geri kalan 49 ilde de seçim işlemi tamamlandı. 16 Büyükşehir Belediye Başkanı, 65 il belediye başkanı, 892 ilçe belediye başkanı, bin 974 belde belediye başkanı, 52 bin 765 mahalle ve köy muhtarı 3 bin 284 il genel meclisi üyesi ile 33 bin 868 belediye meclis üyesinin seçimi için oy kullanımı sona erdi. 48 milyon 6 bin 650 seçmen yerel yöneticilerini seçmek için oy kullandı. Büyükşehir'de oturan seçmenler, il genel meclisi üyeliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, mahalle muhtarlığı için oy kullandı. İl, ilçe ve beldelerde oturanlar il genel meclisi, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve muhtarlıklar için köylerde ikamet eden vatandaşlar ise sadece il genel meclisi ve muhtar seçimleri için sandığa gitti. Seçimde İl Genel Meclisi, belediye başkanı ve belediye meclisi seçimlerinde ayrı ayrı birleşik oy pusulaları kullanıldı.

19 PARTİ YARIŞTI

Yerel seçimlerde, 19 siyasi parti yarıştı. Yarışan partiler, Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Liberal Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Demokratik Toplum Partisi, İşçi Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Büyük Birlik Partisi, Barış ve Demokrasi Partisi, Millet Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Türkiye Komünist Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Emek Partisi ve Halkın Yükselişi Partisi oldu. Saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak. Saat 18.00 ile 21.00 arasında ancak radyolarda YSK tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak. YSK, isterse yayın yasaklarını saat 21.00'den önce de kaldırabilecek.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Ben meraktan çatlayacağım yaa sonuçlar için.

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Sonuçlar hemen hemen belli oldu.Vatana millete hayırlı olsun!!!

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Bura daha belli olmadı yaaa. Off yaa, off... :meşgul: :meşgul: :meşgul:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Nihayet açıklandı. Bir de itiraz şu bu olmuş. Amma çekişmeli seçimdi yaa. Şükür ama.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Bugün bu kutlama sabaha kadar sürer. Uyku yok yani bize.

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

ilk defa oy kullandım..ama heyecandan kime oy verdim hatırlayamıyorum bir türlü :D :hmm: ..
:bazooka: kılıçdaroğlu kazanacak diye çok korktum ..
ama iyi olan kazandı =D> =D>

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

GiudiZioSo yazdı:ilk defa oy kullandım..ama heyecandan kime oy verdim hatırlayamıyorum bir türlü :D :hmm: ..
:bazooka: kılıçdaroğlu kazanacak diye çok korktum ..
ama iyi olan kazandı =D> =D>

Aynen.Sırf iktidarı devirmek için Ankara ve İstanbul'da tüm partler birleşti.İstanbul'da tüm partiler birleşip KIlıçdaroğlu'na verdiler.Ama adalet yerini buldu.

Kullanıcı avatarı
GS Rh (+)
Forumun Ablası
Forumun Ablası

Mesaj gönderen GS Rh (+) »

Bencede hak eden kazandı zaten başkasıda bu kadar iyi yönetemez...
Başa geçince kimsenin birşey yaptığı yok AKP kazandı kazanalı sakaryada çok değişiklikler oldu yalan söyliyemem herkes çok memnun...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Bizim burada hala itirazlar sürüyor. 3 oy farkla biri önde ama sürekli saydırıyorlar. Hala bir muamma.

Ayrıca yakında biz kapalılara oy bile kullandırtmayacaklar... :hayiir: :hayiir: