Hikmet Sami Türk'e Suikast Girişimi

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Hikmet Sami Türk'e Suikast Girişimi

Mesaj gönderen swashbuckler »

Resim
Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk'e, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde saldırı girişiminde bulunan bir kişi etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, üniversitenin merkez kampüsündeki Hukuk Fakültesi'ndeki olay saat 10.45 sıralarında meydana geldi. ''Anayasa Hukuku'' dersi için B-113 sınıfına giren Hikmet Sami Türk'ün ardından gelen ve kendisini öğrenci gibi gösteren bir kız üzerindeki ''bombalı düzeneği'' patlatmak istedi

Küçük çapta bir patlamanın yaşandığı olayda, Türk'ün korumaları, saldırgana derhal müdahale ederek etkisiz hale getirdi. Fakülte binasındakiler dışarı çıkarıldı ve üniversitenin güvenlik görevlileri ve jandarma ekipleri bölgeye geldi.

Yetkililer, Hikmet Sami Türk ile sınıftakilerin saldırı girişiminden sağ salim atlattığını bildirdiler.

Bu arada, ''canlı bomba'' olduğu öne sürülen saldırganın üzerinde bulunan iki ayrı fünye sisteminin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Hikmet Sami Türk saldırı girişimyle ilgili kısa bir açıklamada bulunarak, "Saldırı hayata dönüş operasyonuna tepki içindi. Saldırgan derse girerken öldürmek istedi. Bir metre arkamda patlama oldu. Korumalar saldırganı etkisiz hale getirdi. Saldırganın yaralandığını zannediyorum. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi tahliye edilecek. Emniyet beni daha önce defalarca kez uyarmıştı" dedi.

saldırganların isimleri şöyle:

"Didem Akman ve S. Onur Yılmaz"

''Canlı bomba'' olduğu belirtilen ve ilk yakalanan teröristin, olay sırasında meydana gelen küçük çaplı patlama sırasında karnından hafif yaralandığı, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı ifade edildi.

Yetkililer, teröristin Bilkent Üniversitesi ile herhangi bir bağlantısı bulunmadığını, daha önce başka bir üniversitede sürdürdüğü eğitimini yarım bıraktığının saptandığını kaydettiler.
-----------------------------------------------------------------alıntıdır