Windows 7'ye geçmek için 10 neden

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Windows 7'ye geçmek için 10 neden

Mesaj gönderen göKhan. »

1.Sanal XP Modu:
Birçok kullanıcı ve şirketin Windows XP'yi yükseltmek veya Windows Vista'ya geçmek konusundaki isteksizliği üzerine Microsoft, Windows XP'ye verdiği desteği uzatma kararı alırken, aynı zamanda yeni işletim sistemi Windows 7'ye "Sanal XP" modu ekledi. Bazı programlarınız XP'de daha mı iyi çalışıyor? Windows 7 kullanmanızda bir sakınca yok, "Sanal XP Modu" ile XP'yi kullanmaya devam edebilirsiniz.

2.Çok daha hızlı yükleme ve sistem açılış süresi :
Windows 7 Beta sürümünün normal düzeyde bir sisteme kurulumu yaklaşık 15 dakika sürüyor. Ayrıca sistemin açılış zamanı hem XP, hem de Vista'ya oranla çok daha hızlı.

3.Netbook desteği:
Windows 7, düşük güç tüketimi ve taşınabilirliği gibi özellikleri ile ön plana çıkan Netbook'lar için de uyumlu bir işletim sistemi. Elbette ilerde de Netbooklar ile ilgili gelişmeleri görebileceğiz.

4.Artık IE 8 ve diğer Windows bileşenleri kaldırılabilir:
Yıllardır, Internet Explorer 8'in Windows'tan tamamen kaldırılabilir olmayışı şikayet konusu olmuştur. Windows 7 ile birlikte artık sorun olmayacak. IE 8 ve Windows Media Player gibi diğer bileşenleri kaldırmak mümkün oluyor.

5.Daha iyi sürücü ve program desteği:
İlk Vista yüklediğimizde çoğu donanım "Bilinmeyen aygıt" olarak çıkmış, manuel olarak sürücüleri kurmak zorunda kalmıştık. Windows 7 daha geniş bir sürücü desteği ile geliyor. Ayrıca Vista ile çalıştırabildiğimiz tüm uygulamalarımızı Windows 7 ile sorunsuz çalıştırabileceğiz.

6.Hesap makinesi, Paint ve Wordpad'de Güncelleştirmeler:
Microsoft nihayet Hesap Makinesi, Paint ve Wordpad dahil olmak üzere birçok programı güncelledi. Bu programların arayüz ve kullanımlarındaki iyileştirmeler çok iyi.

7.Daha az Eklenti:
Windows Vista az kullanılan birçok eklenti ile birlikte kuruluyordu. Bu da sistemin daha yavaş çalışmasını sağlıyordu. Artık Windows 7'de kullanıcı istediği taktirde bu eklentileri internetten indirip sisteme daha sonradan ekleyebilecek.

8.Daha iyi ve gelişmiş UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi):

Kullanıcı Hesabı Denetimi Windows Vista'da çok can sıkıcı olmuş, birçok kullanıcı bunu kapatmak zorunda kalmıştı. Microsoft, Windows 7 ile bu konuda daha iyi geliştirmeler yaptı. Artık UAC'ü kaldırmak zorunda kalmayacağız.

9.Yeni Aero özellikleri:
Windows 7; Aero Snap, Aero Peek ve Aero Shake gibi bazı yeni Aero özellikleri ile birlikte geliyor. Bu özellikler, çok daha hızlı ve aktif pencere kullanımı, pencereleri yan yana dizme, simge durumuna getirilmiş pencerelere hızlı bakış gibi çok kullanışlı imkan sağlayacak.

10.Probleminizi adım adım kaydedin:

Hiç bilgisayarınızla ilgili bir sorunu çözmek için, sohbet programından, telefondan veya e-posta aracılığı ile yardım istediniz mi? İstediyseniz sorunu görmeden yardımcı olmaya çalışan kişi ne kadar yardımcı olabildi? Artık çok kullanışlı küçük bir araç sayesinde, size yardımcı olmak isteyen kişiye sorununuzla ilgili ayrıntıları, HTML dosyası olarak gönderebileceksiniz...