MS: Vista'yı boş verin

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

MS: Vista'yı boş verin

Mesaj gönderen göKhan. »

Resim
Microsoft: "Win 7 varken Vista'yı boş verin".

Microsoft yetkilisi, Vista'ya geçmeyi düşünen kullanıcılara Windows 7'yi tavsiye ediyor.

Microsoft'un Windows kurumsal departmanı yöneticisi Bill Veghte, firmalarında Vista kullanmak için planlar yapan kullanıcıları yeni işletim sistemini tavsiye ediyor. "Eğer Vista'yı test etmeye yeni başladıysanız, onun yerine ben olsam fikrimi değiştirip Windows 7'yi kullanır ve oradan devam ederdim" diyen Veghte, kararlı sürümü piyasada olan Vista yerine henüz RC sürümüne sahip Windows 7'yi önerdi.

Tabi ki bu durum kurumların Vista'ya geçme sürecinin hangi aşamasında olduklarıyla da yakından ilgili. Eğer ellerinde satın alınmış Vista lisansları varsa ve makinelerin bir kısmına bu işletim sistemini kurmuşlarsa, firmalar için bu değişiklik çok da mantıklı olmayabilir. Bir yandan Vista lisansları geliştirmek için yapılacak masraf, diğer yandan yazılım ve donanım uyumluluğu testlerinin en başa dönmesi kurumlar için hem uzun hem de maliyetli bir süreç olabilir.

Diğer yandan eğer henüz çok geç değilse, Windows 7'ye geçmek çok daha mantıklı görünüyor. Windows 7'nin hem yazılım, hem de donanım üreticilerinin gördüğü büyük ilgi nedeniyle yeni işletim sistemi kararlı sürümü ile birlikte kullanıcıların kısa sürede tüm uyum sorunlarını çözmeleri mümkün görünüyor. Diğer Windows alternatifi XP ise Windows 7 kararlı sürümü ile birlikte yavaş yavaş yazılım ve donanım üreticileri tarafından terk edileceği için, orta ve uzun vadede Windows 7'ye geçmek daha mantıklı bir hareket olabilir.