KPSS tercihleri 6-15 Temmuz'da yapılacak

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), KPSS sonuçlarına göre yerleştirme yapmak için 6-15 Temmuz arasında adaylardan tercih alacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapacak. Bu amaçla hazırlanan KPSS 2009/3 Tercih Kılavuzu'nda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alacak.

Kılavuzdaki kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS lisans ve 21 Eylül 2008'de gerçekleştirilen 2008-KPSS ortaöğretim/ön lisans sınavlarına girilmiş ve bu sınavların en az birinden ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini 6-15 Temmuz 2009 tarihleri arasında ÖSYM'nin, LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! internet adresinde yayımlanacak kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri kabul edilmeyecek.

KPSS 2009/3 Tercih Kılavuzu'na göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatli incelemeleri isteniyor.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Sınava giren arkadaşların yerleştirilmesini dilerim,geçmiş sınavlara göre daha seçici bir sınavdı sanırım,soruları inceleme fırsatı buldum.
Önümüzdeki dönem,bekle beni kpssp3 :D