SBS sonuçları açıklandı (2009)

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

-

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla yapılan ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanları (OYP) açıklandı.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfasında açıklandı. İşte SBS'de dereceye girenlerin listesi ve sonuçlara giden yol:

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre,

OYP sıralamasına göre,

birinciliği İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulundan Cansu Güngör, Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulundan Yahya Ertuğrul Geçkil, Malatya Yeşilyurt Özel Rahime Batu İlköğretim Okulundan Melih Altay 500'er puan ile paylaştı.

İkinciliği, 499.253 puan ile Isparta Özel Altınbaşak Bedri Ayhan İlköğretim Okulundan Burak Şahinoğlu olurken, üçüncülüğü Adana Özel Çukurova Bilfen İlköğretim Okulundan Hatice Nur Eken, Gaziantep Şehitkamil Özel Gaziantep Koleji Vakfı İlköğretim Okulundan Merve Özzorlu, Bursa Mudanya Özel Emine Örnek İlköğretim Okulundan Cansu Yavaşcaoğlu, İstanbul Kadıköy Özel Atacan İlköğretim Okulundan Nur Sena Çağatay 498.500 puanla paylaştı.

Adaylar, sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) ''LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!'', ve ''LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!'' adreslerinden öğrenebilecek.

978 BİN 61 ÖĞRENCİ, 196 PUAN BARAJINI GEÇEREK TERCİH YAPMA HAKKINI ELDE ETTİ

Fen, Anadolu, sosyal bilimler ve diğer bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla gerçekleştirilen ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının da katılarak hesaplandığı Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre, 978 bin 61 öğrenci 196 puan barajını geçerek tercih yapma hakkını elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, OYP'nin öğrencileri ilköğretim 7. ve 8. sınıflarda aldıkları ''SBS'' ve ''Yılsonu Başarı Puanları''nın kılavuzda belirtilen hesaplama biçimine uygun olarak hesaplanarak elde edildiği hatırlatıldı. Açıklamada, daha önce sistemde yer alan ''Davranış Puanı''nın yargı tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararı sebebiyle değerlendirme dışında tutulduğu belirtildi.

OYP'nin sisteme yeni geçilmiş olması sebebiyle öğrencilerin iki yıllık performanslarını yansıttığının ifade edildiği açıklamada, bu yıldan sonra üç yıllık performansın değerlendirmeleri ile puan hesaplamasının yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, ''Özellikle daha sonra açıklanacak olan 6. ve 7. sınıf SBS puanları öğrencilerimizin bir sonraki yıllarında başarılarının artırılması için önemli bir veri olarak görülmelidir'' denildi.

Öğretmenler ve veliler öğrencilerin SBS sonuçlarının detayını e-okul sisteminden görebilecek.

OYP'den 196 ve daha üstü puan alarak tercih yapma hakkı elde eden öğrencilerin velileri, 13 Temmuz 2009 Pazartesi gününden itibaren 17 Temmuz akşamına kadar, ''LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!'', ''LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!'' veya ''LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!'' adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak bir defalık 12 okul tercihi yapacak.

2. Yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işleminde de aynı tercihler geçerli olacak

Bu puanlarla Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Teknik, Anadolu Meslek, Anadolu Öğretmen, Anadolu İmam-Hatip, Anadolu Sağlık ve Sağlık Meslek, Adalet Meslek, Anadolu Tarım ve Tarım Meslek, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek liselerine, Özel Fen, Anadolu Lisesi Programı uygulayan Özel Liseler ile Özel Meslek Liseleri ve Özel Fen ve Teknoloji Lisesine yerleştirme yapılacak.

Açıklamada, ''tercihlerin yetenek, puan, kontenjan sayısı ve mesafeler dikkate alınarak yapılmasının yararlı görüldüğü'' de belirtildi.

-YERLEŞTİRME SONUÇLARI 24 TEMMUZDA-

Tercihlere göre yapılacak olan yerleştirme sonuçları 24 Temmuz 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinde yayımlanacak.

1. yerleştirme sonrası 2. yerleştirme işlemi 15 Ağustos 2009 tarihinde, tercihinde yükselme işlemi ise 1 Eylül 2009 tarihinde yapılacak.

Bakanlık, yapılacak olan 3 ayrı yerleştirme işlemi sonrasında kontenjanların tamamının doldurulmasının hedeflendiğini bildirdi.

-8. SINIFTAN 1 MİLYON ÖĞRENCİ SINAVA KATILDI-

Açıklamada sınav ile ilgili sayısal verilere de yer verildi. Buna göre, bu yıl 6. sınıflarda 1 milyon 6 bin 52 öğrenci, 7. sınıflarda 1 milyon 29 bin 109 öğrenci, 8. sınıflarda 1 milyon 11 bin 211 öğrenci sınava katıldı.

Bütün soruları doğru yapan 67 öğrenciden 61'i geçen yıl 7. sınıf SBS'de de bütün soruları doğru yaparak tam puan almıştı.

Açıklamada, ''Ancak 5 öğrenci hem geçen yıl hem de bu yıl bütün soruları doğru cevaplandırmıştır. Yılsonu Başarı Puanları da değerlendirmeye katılarak oluşturulan sınıf puanlarına dayalı olarak ortaya çıkan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı sonucuna göre 978 bin 61 öğrenci 196 puan barajını geçerek tercih yapma hakkını elde etmişlerdir'' denildi.

-DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER-

OYP sıralamasına göre, 500 tam puan alarak birinciliği İstanbul Üsküdar Özel Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulundan Cansu Güngör, Ankara Özel Yenimahalle Pınar İlköğretim Okulundan Yahya Ertuğrul Geçkil, Malatya Yeşilyurt Özel Rahime Batu İlköğretim Okulundan Melih Altay paylaştı.

Isparta Özel Altınbaşak Bedri Ayhan İlköğretim Okulundan Burak Şahinoğlu ise 499.253 puanla ikinci oldu.

Adana Özel Çukurova Bilfen İlköğretim Okulundan Hatice Nur Eken, Gaziantep Şehitkamil Özel Gaziantep Koleji Vakfı İlköğretim Okulundan Merve Özzorlu, Bursa Mudanya Özel Emine Örnek İlköğretim Okulundan Cansu Yavaşcaoğlu, İstanbul Kadıköy Özel Atacan İlköğretim Okulundan Nur Sena Çağatay da 498.500 puan alarak üçüncü oldular.

AA

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hadi hayırlısı bakalım. Forumumuzda bu sınava giren var mıydı?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

25109 üye var =) heralde olmuştur giren.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

dikenüstünde yazdı:25109 üye var =) heralde olmuştur giren.

Muhakkak vardır ama benim demek istediğim forumun demirbaşlarından giren var mıydı? :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim