Windows 7 rekora koşuyor!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Windows 7 rekora koşuyor!

Mesaj gönderen göKhan. »

31 dilde Beta testten geçen Windows 7’ye en büyük katkıyı Türkler verdi.

Daha piyasaya çıkmadan yarım milyondan fazla Türk Windows 7'yi sitesinden indirdi.

Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 7, 22 Ekim’de yapılacak büyük bir lansmanla satışa sunulacak. Bilgisayar kullanım alışkanlıklarını tümüyle değiştirecek yeni işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan küçümsenemeyecek bir pazar payı elde etti. Böylece ilk defa bir işletim sistemi satışa sunulmadan önce sayısız rakibinin önünde yer aldı.

Bireylere ve kurumlara kendi gerçek potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan yenilikçi teknolojiler sunan Microsoft, şimdi de geleceğin işletim sistemi Windows 7 ile hayatı kolaylaştırmaya hazırlanıyor. 22 Ekim’de bütün dünyada büyük bir lansmanla birlikte piyasaya çıkması beklenen Windows 7 işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan önce yeni rekorların sahibi oldu.

Windows 7, NetMarketShare.com’un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18’lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59’luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18’lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.

Piyasaya çıkmamış bir işletim sistemi olarak Windows 7’nin bu büyüklükte bir pazar payı elde etmesi uzmanlar tarafından önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Windows 7’yi Türkiye’den 600 bin kişi indirdi

Nihai sürümü henüz yayınlanmamasına rağmen gerek Beta, gerekse deneme sürümleriyle büyük bir kullanım oranına erişen Windows 7, Türk kullanıcısı tarafından da en çok indirilen işletim sistemi olarak kayda geçti.

Windows 7, Beta sürecinde Türkiye’den 600 bin kişi tarafından denendi ve Türkiye yapılan Beta versiyonu test çalışması sonucunda dünyanın en fazla geri bildirimde bulunan ikinci ülkesi oldu. Dolayısıyla Windows 7 geliştirmelerinde en fazla geri bildirimde bulunan Türk kullanıcısının payı diğerlerinden daha yüksek oldu.

Türkiye problem analizi ve hızı açısından en başarılı ülke

Windows 7 Beta test programına 31 dilden insan katıldı, Türkiye bu programa Brezilya’dan sonra en fazla katkı veren ülke oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Türk test grubu sayesinde Türkiye, problem analiz sayısı ve hızı açısından en başarılı ülke seçildi.
En aktif test kullanıcıları için Microsoft tarafından yapılan değerlendirmede dünya ikincisi ile dünya dördüncüsü yine Türkiye’den çıktı.