Hemşire 1800 kişiyi ZEHİRLEDİ

En güncel haberler burada....
Cevapla
Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili
Mesajlar: 1382
Kayıt: 14 Ağu 2009 [ 20:02 ]

Hemşire 1800 kişiyi ZEHİRLEDİ

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

59 yaşındaki hemşire kan tüplerini, şırıngaları tekrar tekrar kullandı tam 1.851 kişi çeşitli hastalıklar bulaştırdı.

Resim

Turkishny'den Gülten Sarı'nın haberine göre; Broward General Medial Center'daki yetkililer, 59 yaşındaki hemşire Qui Lan'ın kan tüplerini, şırıngaları tekrar tekrar kullandığını tespit ettiklerini açıkladı. Lan'ın çalıştığı süre içinde, yani Ocak 2004'ten bugüne kadar tam 1.851 kişi çeşitli hastalıklar kaptı.
Fort Lauderdale polis sözcüsü Frank Sousa, soruşturmayı yürütenlerin bilerek ihmal de dahil çeşitli suçlamalarda bulunacağını ancak hemşirenin çalıştığı dönem içinde hastalık kapan birilerinin bulunması gerektiğini söyledi.

Sousa, "Şimdilik ortaya çıkan kimse yok. Kurban olarak anılabilmeniz için tıbbi malzemeler yoluyla bulaşan hastalıklardan birini taşımalısınız," diye konuştu.

Lan'ın avukatı Allison Gilman, müvekkilinin 37 yıldır hemşire olarak çalıştığını ve hiçbir disiplinsiz hareketi olmadığını iddia etti.

Gilman, "Onun yanlış birşey yaptığına inanmıyorum." derken, Lan, hastanenin suçlamalarına yanıt vermedi.

Hastane yetkilileri, 8 Ekim'de hemşireden şüphelenildiğini ve bir gün sonra da hemşirenin istifa ettiğini duyurdu.Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici
Mesajlar: 6092
Kayıt: 21 Kas 2005 [ 23:54 ]

Hemşire 1800 kişiyi ZEHİRLEDİ

Mesaj gönderen VSaBaH »

Aklınca müsrüf davranmayım demiş ama... :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...


Resim

Cevapla