Çiğli belediye başkanına ağlıyor

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Çiğli belediye başkanına ağlıyor

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Resim

İzmir Çiğli'de yas var... Belediye Başkanı Ensari Bulut, karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
İzmir Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Karaciğer kanseri nedeniyle bir süredir İstanbul'daki Florence Nightingale Hastanesi'nde tedavi altında bulunan Bulut, yaşamını yitirdi.

ENSARİ BULUT KİMDİR?
Başkan Ensari Bulut, 1956 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlköğrenimini İzmir'de, orta öğrenimini ise Kırşehir ve Çanakkale Öğretmen Okulu'nda yatılı okuyarak tamamladı. 1975-1976 döneminde Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümü'nden mezun oldu. Siyasetle bu dönemde tanıştı. Demokratik köylü hareketi olan 'Köy Koop İzmir Birliği'nin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. Bu yapı içinde Macaristan ve Avusturya'da ihracat organizasyoncusu olarak görev aldı. 1990'dan sonra kendi şirketini kurdu. Belediye başkanı seçilince şirketini devretti. 1984 yılında SODEP'e girdi ve gençlik komisyonlarının ilk kurucu üyelerinden birisi oldu. SHP'nin ve CHP'nin çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Çiğli'den belediye başkanı seçildi. İzmir'de çeşitli sivil toplum örgütleri ve Bilimsel Eğitim Vakfı(BİLSES) kurucu üyesi olan Ensari Bulut evliydi.