Diziler yeni sezonda 48-60 dakika olacak!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Dizi süreleri Avrupa standartlarına çekilsin" talimatıyla yeni sezonda diziler 48-60 dakika olacak.

Habertürk'ün yayınladığı habere göre, Oyuncular Meslek Birliği BİR-OY Başkanı Atilla Engin, sektör çalışanları adına Kültür, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Maliye bakanlıkları ve RTÜK temsilcileriyle bir araya geldi.

Engin, görüşmede Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 90 dakika olan dizi sürelerinin Avrupa standartlarına çekilmesi için talimat verdiğini öğrendiklerini açıkladı.

Atila Engin "2011-2012 dizi sezonunda 90 dakikalık diziler olmayacak. Bu durum RTÜK’ün yürüteceği bir yönetmelik kapsamında düzeltilecek. Diziler 48-60 dakika olacak" dedi.

Engin, meslek birlikleri üzerinden sektör çalışanlarının tamamının sigortalanacağını da söyledi. Dizilerin yayını esnasında ekrana giren reklamlar da toplantıda tartışıldı.

Yorum;
Oh be diyorum ya bu ne 90 dk. dizi çekilmez sıkıcı olur ha dizi yapımcıları şöyle yapar gerçi kese kese 10-20 sezon çıkar gibime geliyor. :D[/align]

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

İyi ki yaprak dökümü bu karardan önce bitmiş :D

Ve böyle giderse 10 yıl filan daha Kurtlar Vadisi izleyebiliriz kısmetse :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

dikenüstünde yazdı:İyi ki yaprak dökümü bu karardan önce bitmiş :D

Ve böyle giderse 10 yıl filan daha Kurtlar Vadisi izleyebiliriz kısmetse :D
:heh:

Arkadaşlar bana kalırsa bizim dizilerde kısalma olmaz... Reklamlarla, özetlerle süslerler eskisinden uzun bile olur :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Yok ya kısalır. Hatta son zamanda yeni yeni yayınlanan dizilerde vardı bile. Misal doktorların yenisinde 90 dakika yerine 60 dakikaydı. Başka bir kaç dizide de böyle durum var.