Eve gelin, PC'niz açılsın!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Eve geldiğinizde PC'niz otomatik açılsın!

Bilgisayarınız, siz eve geldiğinde kendisi açılsın ister misiniz? Bu minik araç ile mümkün!

Android'li bir telefonunuz varsa, eve geldiğinizde bilgisayarınızın otomatik olarak açılmasını bir uygulama yardımıyla sağlayabilirsiniz.

Resim

PCAutoWaker adlı uygulamadaki Wake-on-LAN özelliği, ağınızda bulunan birkaç PC'yi de uyandırabiliyor. Bunun için WiFi ağınızın kapsama alanına girmeniz yeterli. İhtiyacınız olan ise kablosuz erişim noktanızın SSID'si ve uyandırmak istediğiniz PC'lerin MAC adresleri. MAC adresini router'ınızın durum sayfalarında veya komut satırında ipconfig /all yazarak görebilirsiniz (12 karakterlik fiziksel adresi arayın).

Uygulamayı kurduktan sonra bilgisayarızını uyku moduna alıp uygulama ile uyandırmayı deneyebilirsiniz. Eğer çalışmıyorsa bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girip Internal Network Adapter boot'u etkinleştirmeniz ve Windows Aygıt Yönteticisinden ağ kartınızın sisteminizi uyandırmasına izin vermeniz gerekebilir.

Android market bağlantısı: PCAutoWaker (LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!)

Not: Kullanıyorum süper bişey ya. Kesinlikle tavsiye zaman kaybetmeyin :ajan: Android markete erişemeyenler applanet den denesin belki orda vardır.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Güzel bir teknoloji...

Ama farzedelim, ben çantamı unuttum ve az önce çıktığım evime geri döndüm. O zaman bi de bilgisayarı tekrar kapatmakla mı uğraşacağım :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

İstersen kablosuz modemine yaklaşınca istersen de elle açabiliyorsun :hoba:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Teknoloji gelişse de ben ayak uyduramayacağım :hıh:

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Beyin gücüyle bişeyler yapabilceğimiz zamanlar da olcak mı :D
İyi bi teknoloji ama kullanmam ben yahu
Bi düğmeye basmaya da erinecek değilim.
Yada hemen bilgisayar başına oturcak :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

ShiftlesS yazdı:Beyin gücüyle bişeyler yapabilceğimiz zamanlar da olcak mı :D
İyi bi teknoloji ama kullanmam ben yahu
Bi düğmeye basmaya da erinecek değilim.
Yada hemen bilgisayar başına oturcak :D

Evet ben de buna katılıyorum... Aklımızdan geçmesiyle olsun artık bazı şeyler :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim