Anonymous Saldırıları Başladı

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

Anonymous isimli aktivist grup bir kaç gün önce Türkiye’deki internet sansürünü protesto etmek amacıyla devlet kurumlarına ait bazı sitelere saldırı düzenleyeceklerini açıklamışlardı. Anonymous grubu saldırı zamanı olarak da bugün saat 18.00’ı göstermişti.

Resim

Beklenen saat geldi çattı. Anonymous’un ilk hedefi olan Telekomünikasyon ve İletişim Başkanlığı’nın internet sitesine söylenilen saatte saldırılar başladı. Site yaklaşık yarım saattir saldırı altında. TİB’nin resmi sitesine yapılan DDos saldırısına karşılık olarak site yöneticileri tarafından ‘load balancer’ kullanılıyor, böylece siteye aşırı yüklenmeye bağlı olarak çökmesi engellenmeye çalışıyor. TİB ve BTK’nın internet siteleri şu an için bazı ziyaretçiler tarafından girilemese de kullanılabilinir durumda. Bakalım ilerleyen saatlerde neler olacak?

Gelişmeler oldukça bu başlık altında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bu konuda teknik bilgiye sahip ziyaretçilerimizden de yorumlarıyla bizleri aydınlatmalarını rica ediyoruz.

19.00: An itibariyla SGK‘nın sitesine de erişim sağlanamıyor.

19.13: TİB’nin sitesi ‘index server 1259′ üzerinden yayına devam ediyor.

19.17: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine de erişim sağlanamıyor. Bu arada Anonymous’un sayfası da saldırı altında.

19.23: TİB’nin internet sitesi farklı index sayfalarıyla yayına devam ederken, sitedeki bir çok içeriğe ulaşılamıyor.

Bazı haber sitelerinde, Murat Karayılan’ın konu ile ilgili bir açıklama yaptığı haberi yayınlandı. Habere göre Karayılan böyle bir siber saldırının olması durumunda kendi örgütleri olan PKK ve KCK’nın karşı cevap vereceğini söyledi. Ayrıca Karayılan: “Ülke bizim ülkemiz, toprak bizim toprağımız evet belki biz barış adına dağlardayız fakat bu ülkenin hiç bir yerine yabancı bir kaynaktan gelecek saldırıya müsade etmeyiz, eğer ki bir saldırı gerçekleşirse KCK ve PKK’nın buna diğer Türk kardeşlerimiz ile cevap vereceği bilinsin” dedi.

21.01: Bir süredir LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresine de erişim sağlanamıyor.

21.43: Şu ana kadar saldırı alan gov.tr uzantılı adreslere ve ihbarweb.org.tr adresine erişimde bir problem yaşanmıyor. Saldırılan durmuş gibi gözüküyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, İnci Sözlük ve Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi internet sitesi de saldırılardan nasibini aldı. Şu saatlerde aktivistler durmuş gözüküyorlar ancak her an şiddetli bir saldırıyla kaldıkları yerden devam edebilirler.

Kısaca özetlemek gerekirse Anonymous grubu Türkiye’deki internet sansürüne ve özellikle 22 Ağustos’ta gelecek olan filtrelemeye karşı tepki göstermek amacıyla sansürden sorumlu tuttukları devlet kurumlarının internet sitelerine saldırıda bulundular. Bu saldırılar kalıcı kayıplara yol açan saldırılar olmayıp, sadece sitelere erişimi engelliyorlardı. Anonymous’un eylemleri şu dakikalarda son bulmuş gözükse de gece geç saatlerde veya önümüzdeki günlerde kaldığı yerden devam edebilir.

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Ee şimdi nolcak :hmm: :hmm: :hmm:

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen sato54 »

yemin ediyorum korktum Gökhan abi :D bizim siteye bi şey yapmazlar di mi?

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! Çökmüş :heh:

Ben tarafsızım ama sansürü engellemek için saldırıyorlar Ay Yıldız ne karşılık vericek acaba :nanik2:

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

göKhan. yazdı:LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! Çökmüş :heh:

Ben tarafsızım ama sansürü engellemek için saldırıyorlar Ay Yıldız ne karşılık vericek acaba :nanik2:

2 şey söylicem 1 LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bu site şalışıyo

2 Ay Yıldız ne ya bi hacker grubumu :D

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen göKhan. »

HayLaz_EjDer54 yazdı:
göKhan. yazdı:LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! Çökmüş :heh:

2 şey söylicem 1 LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! bu site şalışıyo

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

göKhan. yazdı:
HayLaz_EjDer54 yazdı:

Resim

Heee ama Ay Yıldız ne :D :D

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Ay yıldız da harekete geçti bildiğim kadarıyla :D