Reklam Senaryolarımı Çalan Çalana!

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
REKLAM YAZARI
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen REKLAM YAZARI »

REKLAM SENARYOLARIMI ÇALAN ÇALANA!

LÜTFEN BU YAZIMI FACEBOOK'TA YAYINLAYINIZ!

ALAÇAM HABER MERKEZİ’NDEN HABERİMİ OKUYABİLİRSİNİZ!..

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

NOT:HABER SİTEMDEKİ RESİM VE GÖRÜNTÜLERE BAKARSANIZ,KONUYU DAHA İYİ ANLARSINIZ!

VESTEL DE İKİ REKLAMIMI BİRDEN KOPYALADI!

2009 YILINDAN İTİBAREN VESTEL İLE ANLAŞAN
GÜZEL SANATLAR SAATCHİ&SAATCHİ REKLAM AJANSI
2010 SENESİNDE,DÜNYADA SADECE ŞAHSIMA AİT OLAN
NOTER ONAYLI ‘RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMU,
İZİN ALMADAN DÜNYA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA OYNATMIŞTIR.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA ‘MIN EN ÖNEMLİ KISMINI REKLAMA DÖNÜŞTÜRMÜŞTÜR.BAŞKA BİR ISITICI REKLAM SENARYOMUN AYNISINI KOPYALAMIŞTIR. VESTEL KOMBİ REKLAM FİLMİ OLARAK ŞU ANDA ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA GÖSTERİLMEKTEDİR.

REKLAM SENARYOLARIMI İZİN ALMADAN KOPYALAYAN
GÜZEL SANATLAR SAATCHİ&SAATCHİ REKLAM AJANSI’NI VE
MAİLİME CEVAP VERMEYEN VESTEL’İ PROTESTO EDİYORUM.
BU KONULARLA İLGİLİ BİLGİLER AŞAĞIDADIR.

Para ve çıkar ile-Türk Basını susarsa
Yurdumuz elden gider-ne mal kalır ne yasa

İSTANBUL’DAKİ ULUSAL TELEVİZYONLARIN ADRESLERİNİ ARIYORUM!

İNSANİYET NAMINA, ‘HÜR, BAĞIMSIZ, ONURLU ULUSAL TELEVİZYONLARIN ADRES, MAİL VE TELEFONLARININ YA DA YERLERİNİN BİLDİRİLMESİNİ RİCA EDİYORUM!

Televizyonculuk; hür, bağımsız ve onurlu olmaktır. Bunlara sahip değilseniz, kesinlikle ‘TELEVİZYONCU’ olamazsınız! Dünyada ve Türkiye’de ‘HÜR, BAĞIMSIZ, ONURLU, YÜREĞİ YETEN, PARANIN KÖLESİ OLMAYAN BİR ULUSAL TELEVİZYON’ arıyorum! Şu ana kadar bulamadım. Eğer böyle biri iseniz, sesime ses veriniz. Bu özellikleri taşımıyorsanız, kesinlikle ‘TELEVİZYONCU’ olamazsınız. Emir alan, haber yapmaktan korkan televizyonları ve gazeteleri protesto ediyorum. Ne yazık ki benim ülkemde, ulusal ‘TELEVİZYONLARIN’ çok büyük bir bölümü kuşatılmıştır. Özgürce haber yapamamaktadırlar. Onlar Dolar ve paranın kölesi olmuşlardır. HÜRRİYET YOLUNDA EMEK VEREN, VERECEK OLAN BÜTÜN YÜREKLİ GAZETECİLERE, TELEVİZYONCULARA VE BASIN MENSUPLARINA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.

Samsun‘da 2006 yılından itibaren devam eden NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ Davası BİLİRKİŞİ HEYETİ nin taraflı ve objektif olmayan kararından dolayı aleyhime sonuçlanmıştır.Şu anda hakimin gerekçeli kararı,
Coca Cola avukatlarının pul parasını ödememesinden dolayı SAMSUN 3.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’nde beklemektedir. Bundan sonra Yargıtay safhası olacaktır.Yargıtay’a itiraz yazımızı yazdıktan sonra kamuoyuna açıklama yapılacaktır.

HÜR TV ARIYORUM!
SES VER TÜRKİYE SES VER!
SESİME KULAK VERİN!
TV SANSÜR KOYAMAZ!
TV SINIFTA KALDI!

Televizyonlarla ilgili 5 tane şiir kitabımı Alaçam’a bağlı Yeşilköy’de tamamladım. Öncelikle bu şiir kitaplarımı ve RÜYAMDA REKLAM GÖRDÜM! kitabımı çıkartacağım. Ben, milli kültüre destek olmak istiyorum diyen şirket, işadamı ve belediye başkanlarından ilgi ve destek bekliyorum. Tanıtımlarınızı karton kapaklarının iç tarafında renkli olarak yapabilirsiniz. Şu anda ismini duyurmuş olduğum şiir kitaplarımın dünyada eşi ve benzeri yoktur. İlk defa böyle şiir kitapları yazılmıştır. Şiir kitaplarımı yazmamın amacı, sesimi kamuoyuna duyurmayan, eşitlik ilkesini ihlal eden köle ulusal televizyonların içine düştüğü kötü durumu kamuoyuna duyurmaktır. Susmam asla mümkün değildir…

N.O.R. GIDA IŞINLAMA REKLAMI’MI
COCA COLA 5,

TOMBİ SOFİX ŞEKER 7,

VESTEL XXL 10,
SENE SONRA VE BAŞKA BİR ISITICI REKLAMIMI DA 3 SENE SONRA AYNEN KOPYALAMIŞTIR.

BAŞKA BİR KÂBUS REKLÂMIMI DA
BLENDAX 5,

UFO 8 SENE SONRA
KULLANMIŞTIR.

BAŞKA BİR KÂBUS REKLÂMIMI
MAVİ JEANS=ALİ TARAN 4–5,AY

SONRA DÜNYA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL KANALLARIN REKLÂM KUŞAKLARINDA OYNATMIŞTIR.

2009 yılından itibaren VESTEL ile anlaşan

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklam Ajansı

emeğe saygı duymayan bir ajanstır.2010
yılında dünyada eşi ve benzeri olmayan NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA REKLAMI’mın en önemli kısmını reklam haline dönüştürmüştür.

VESTEL XXL 1 Aralık 2000’de yazılı metin halinde notere onaylattığım Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklamı’mı 10 sene sonra dünya ve Türkiye’deki ulusal televizyon kanallarının reklam kuşaklarında aynen oynatmıştır.Ulusal televizyonlarda oynatılan VESTEL XXL REKLAMININ İnternette görüntüsü bulunmamaktadır. Sadece bu reklmın resmi vardır.Resimde de konunun ne olduğu anlaşılmaktadır.Bu konularla ilgili yazılar aşağıda kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

2011 yılının Mayıs, Haziran ayından itibaren 01.02.2008 CUMA tarihli ısıtıcı reklamlarından bir tanesini aynen kopyalamıştır.Şu anda bu reklam, dünya ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklam kuşaklarında oynatılmaktadır.VESTEL ve

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklam Ajansı’na gönderdiğim maillerime cevap vermemişlerdir.Bu konu ile ilgili bilgiler aşağıda kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

1 ARALIK 2000’DE YAZILI METİN HALİNDE NOTERE ONAYLATTIĞIM GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAMI’MI VESTEL XXL 10 SENE SONRA DÜNYA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL TELEVİZYON KANALLARININ REKLAM KUŞAKLARINDA AYNEN OYNATMIŞTIR.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ İLE VESTEL XXL REKLAMININ EN ÖNEMLİ ORTAK ÖZELLİĞİ ŞUDUR.

SANAL MARKETTEN GIDA MADDELERİ ALIŞVERİŞİ YAPILMAKTADIR.
BU GIDA MADDELERİNİN EN ÇABUK ŞEKİLDE BOŞ OLAN BUZDOLABINA GÖNDERİLMESİ,
BOŞ OLAN BUZDOLABININ ALTININ, ÜSTÜNÜN, SANİYELER İÇİNDE HER TARAFININ DOLDURULMASI ANLATILMAKTADIR.

BU NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA İNTERNETTEKİ SANAL MARKETİN KENDİSİNDEN YAPILMAKTADIR.
VESTEL XXL REKLAMINDA İSE,SANAL MARKETTEN ALINAN GIDA MADDELERİNİN BİR ODADAN YAPILMASIDIR.

İŞTE ULUSAL TELEVİZYONLARDA OYNATILAN VESTEL XXL GIDA IŞINLAMA REKLAMI’NIN RESMİ VE KONUSU:

SEYRETMEYENLER İÇİN VESTEL XXL GIDA IŞINLAMA REKLAMI’NIN KONUSUNU BİLGİNİZE SUNUYORUM. ANLATTIKLARIMI YUKARIDAKİ RESİMLE DE KARŞILAŞTIRABİLİRSİNİZ.

-BİR ANNE SANAL MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPARAK EVE GELİR.

-İKİ ELİNDE DE, MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPTIĞI GIDA TORBALARI VARDIR.

-GIDA MADDELERİNİN GELDİĞİNİ GÖREN ÇOCUKLAR, TORBALARIN BAŞINA GELİRLER.

-GIDA MADDELERİNİN İÇİNDE ÇİKOLATA ARAMAYA BAŞLARLAR.

-ELLERİNE GEÇİRDİKLERİ DİĞER GIDA MADDELERİNİ ARKALARINA BAKMADAN,GERİSİN GERİYE İKİ ELLERİYLE SAVURURLAR.

-İKİ ÇOCUĞUN ARKALARINA BAKMADAN SAVURDUKLARI GIDA MADDELERİNİ,21 YÜZYIL HARİKASI BİR ROBOT TUTARAK,YENİ ALDIKLARI SON TEKNOLOJİ HARİKASI BOŞ VESTEL XXL BUZDOLABINA SANİYELER İÇİNDE DOLDURMAKTA, IŞINLAMAKTADIR.

-EN SONUNDA ÇOCUKLAR TORBALARIN İÇİNDE ARADIKLARI ÇİKOLATALARA ULAŞIRLAR.

-BU ESNADA MARKETTEN ALINAN GIDA MADDELERİNİN HEPSİ 21 YÜZYIL HARİKASI BİR ROBOT TARAFINDAN,GÜZELCE SON TEKNOLOJİ HARİKASI VESTEL XXL BOŞ BUZDOLABI’NA SANİYELER İÇİNDE IŞINLANMIŞTIR.

-21 YÜZYIL HARİKASI BİR ROBOT IŞINLAMA YAPARAK, SON TEKNOLOJİ HARİKASI VESTEL XXL BUZDOLABI’NIN İÇİNE ANINDA KAYBOLMUŞTUR.

-ODAYA GİREN ANNE YENİ ALINAN SON TEKNOLOJİ HARİKASI VESTEL XXL BOŞ BUZDOLABI’NIN GIDA MADDELERİ İLE DOLU OLDUĞUNU GÖRÜR.BUNU ÇOCUKLARIN YAPTIĞINI ZANNEDER…

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ VE VESTEL XXL REKLAMI’NIN BENZERLİKLERİ:

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ 1 ARALIK 2000’DE YAZILI METİN HALİNDE NOTERE ONAYLATILMIŞTIR.

-VESTEL XXL REKLAMI,2010’DAN İTİBAREN DÜNYADA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA GÖSTERİLMİŞTİR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA SANAL MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPILMAKTADIR.

-VESTEL XXL REKLAMINDA DA SANAL MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPILMAKTADIR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA EN KISA YOLDAN GIDA MADDELERİNE ULAŞMA AÇIKLANMAKTADIR.

-VESTEL XXL REKLAMI’NDA DA
EN KISA YOLDAN GIDA MADDELERİNE ULAŞMA AÇIKLANMAKTADIR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA SANAL MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPAN BENİM.

-VESTEL XXL REKLAMINDA İSE, BİR ANNE SANAL MARKETTEN ALIŞVERİŞ YAPMAKTADIR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA IŞINLAMA YAPAN SÜPER BİR BİLGİSAYAR BULUNMAKTADIR.

-VESTEL XXL REKLAMI’NDA IŞINLAMA YAPAN SÜPER BİR ROBOT ŞEKLİNDEDİR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA GIDA MADDELERİNİ MARKETTEN BİLGİSAYARA TIKLAYARAK BEN GÖNERİYORUM.

-VESTEL XXL REKLAMI’NDA EVDEKİ İKİ ÇOCUK İKİ ELLERİYLE GIDA MADDELERİNİ GERİSİN GERİYE SAVURMA ŞEKLİNDEDİR.

-NOTER ONAYLI ‘RÜYA’DA GIDA MADDELERİNİN DOLDUĞU BOŞ,SÜPER BİR BUZDOLABI VARDIR.

-VESTEL XXL REKLAMI’NDA DA GIDA MADDELERİNİN DOLDUĞU BOŞ,SÜPER BİR BUZDOLABI VARDIR.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
VESTEL’İN YUKARIDAKİ KONU İLE İLGİLİ OLARAK KENDİ SİTESİNE KOYDUĞU İKİNCİ BİR VESTEL XXL GIDA IŞINLAMA REKLAMI DAHA VARDIR. BU VESTEL XXL GIDA IŞINLAMA REKLAMI’NDA BENİM GİBİ GIDA IŞINLAMASI YAPMAKTADIR. VESTEL XXL BUZDOLABI AÇILARAK, GIDA MADDELERİNİN EN ÇABUK ŞEKİLDE BOŞ OLAN BUZDOLABINA IŞINLANMASI GÖSTERİLMEKTEDİR.
BEN,BU GÖRÜNTÜYÜ DÖRT TANE RESME DÖNÜŞTÜRDÜM.AŞAĞIDA BİLGİNİZE SUNULAN RESİMLERE BAKARSANIZ,SANAL DÜNYADAN GIDA MADDELERİNİN BUZDOLABINA IŞINLANDIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ!LÜTFEN AŞAĞIDAKİ NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA REKLÂMI İLE KARŞILAŞTIRINIZ!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA REKLÂMI
ÂLEMDE İLK VE TEK
DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK

BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve mühürlendi.
1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000

N.O.R. GIDA IŞINLAMA REKLAMI’MIN ÖZELLİKLERİ:

-1 Aralık 2000’de yazılı metin halinde notere onaylatılmıştır.

-Normal bir reklam senaryosu değildir.

-Âlemde ilktir ve tektir.

-Türkiye’de, dünyada eşi ve benzeri yoktur.

-Ulusal televizyonlar ve gazeteler tarafından 5 Aralık 2000’den sonra flaş haber olarak dünyaya duyurulmuştur.

-Dünyadaki 6,6 insandan sadece şahsıma aittir.
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2010 YILINDA VESTEL XXL ADIYLA NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
GIDA IŞINLAMA REKLÂMIMI AYNEN KOPYALAYAN

2011 yılının Mayıs, Haziran ayından itibaren de 01.02.2008 CUMA tarihli ısıtıcı reklamlarından bir tanesini aynen kopyalamıştır.Şu anda bu reklam, dünya ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklam kuşaklarında oynatılmaktadır.VESTEL ve

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklam Ajansı suç işlemektedirler.Fikri tamamen bana ait olan fikirleri sormadan alıp kullanmaktadırlar.belki bu dünyada bu işten kurtulabilirler.öbür dünyada hakkımı onlardan söke söke alacağım.

AŞAĞIDAKİ YAZIYI GOOGLE’YE KOYARAK,LÜTFEN VESTEL’İN İKİNCİ REKLAMINI SEYREDİNİZ. SEYRETTİKTEN SONRA DA BENİM ISITICI REKLAM SENARYOMUN KONUSU İLE KARŞILAŞTIRINIZ. İKİ REKLAM SENARYOSUNUN TAMAMEN AYNI OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ.

Vestel Kombi Reklam Filmi

VESTEL’İN 2011 SENESİNİN MAYIS VE HAZİRAN AYLARINDAN İTİBAREN DÜNYA VE TÜRKİYE’DE ŞU ANDA DA ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA GÖSTERDİĞİ ‘VESTEL KOMBİ REKLAM FİLMİ’ 01.02.2008 CUMA TARİHİNDEKİ ISITICI REKLAM SENARYOMUN BİR KOPYASIDIR.

İKİ REKLAM SENARYOSUNUN ORTAK ÖZELLİĞİ ŞUDUR.

ÇIĞ FELAKETİNE UĞRAYANLARIN EN ÇABUK ŞEKİLDE ÇIĞ FELAKETİNDEN KURTULUŞU ANLATILMAKTADIR.

Vestel Kombi Reklam Filminin Konusu:

VESTEL REKLAMINDA KARLAR ÜZERİNDE BUZU DELEREK BALIK TUTAN İKİ TANE ESKİMO ÇOCUĞU GÖRÜLMEKTEDİR.OLTA İLE SUYUN İÇİNDEN BİR BALIK
TUTARLAR.TUTTUKLARI BALIK,
BUZLARIN ORTADAN YARILMASIYLA BİRLİKTE ÇIĞ OLUŞMASINA SEBEP OLUR.
ÇOCUKLAR, ÇIĞ FELAKETİNE UĞRARLAR.BUZ VE KARLARIN İÇİNDE KALMALARI AN MESELESİDİR.ONLARIN YARDIMINA JETKİLERİ SÜREN VESTEL ROBOTLARI YETİŞİR.
KARLARIN İÇİNDEN ATLAYARAK,ÇOCUKLARI JETKİLERE BİNDİRİRLER.
BİR ÖLÜM KALIM MÜCADELESİ BAŞLAR.SONUÇTA ÇOCUKLARI KURTARIRLAR.VESTEL
KOMBİ BUZDOLAPLARININ İMAL EDİLDİĞİ YERE GİRERKEN, ÇOCUKLAR FERYATLAR İÇİNDE BAĞIRMAKTADIRLAR.
BU ÜRÜNLERİN TANITIMIYLA REKLAM SONA ERER.

Isıtıcı Reklâm Senaryosu

ÖNEMLİ NOT: AŞAĞIDA YAZILAN ‘ISITICI REKLÂM SENARYOSU’; ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ-REKLÂM YAZARI -EĞİTİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'IN KENDİ AKLINDAN BULMUŞ VE YAZMIŞ OLDUĞU DÜŞÜNCE ÜRÜNÜDÜR.ISITICI REKLAM SENARYOSUNUN TAMAMI YA DA KÜÇÜK BİR BÖLÜMÜ TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ ULUSAL, YEREL, TELEVİZYON, RADYO, BİLGİSAYAR, GAZETE, DERGİ, ŞAHIS, FİRMA, ŞİRKET, REKLÂM AJANSI VB … TARAFINDAN KULLANILAMAZ.. SESLİ, GÖRÜNTÜLÜ, YAZILI ŞEKİLDE TELEVİZYON, SİNEMA, TİYATRODA OYNATILAMAZ, KOPYALANAMAZ, SESLENDİRİLEMEZ. KASET VE CD YE ÇEKİMİ YAPILARAK, GÖSTERİLEMEZ . ‘ISITICI REKLÂM SENARYOSU’ (FARKLI BİR ÜRÜN İÇİN DE ASLA KULLANILAMAZ.) KONUYA BAĞLI KALARAK, ANCAK SAHİBİNDEN İZİN ALINARAK, DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. ÖBÜR TÜRLÜ HER HANGİ BİR ÜRÜN İÇİN KESİNLİKLE KULLANILMASI YASAKTIR. AKSİNE HAREKET EDENLER HAKKINDA 'TELİF HAKLARI YASASI' UYARINCA KANUNÎ İŞLEM YAPILIR.

KONU: Bir kişi kayak yapmak için dağın üst yamacındadır. Kendini karların üzerine bırakır. Çok hızlı gitmesiyle birlikte karlar yerinde oynayarak çığ oluşmasına sebep olur. Bir ölüm kalım mücadelesi başlamıştır. Adam arkadaşlarına mikrofonlu telsizle durumu anlatır. Aynı anda onlarca helikopter havalanır. Olay yerlerine doğru yol almaktadırlar. İlk önce helikopterler arka taraftan gösterilir. Olay yerine geldikleri zaman helikopterler üzerine ekledikleri büyük ısıtıcıları aynı anda yakarlar. Hedefte adamın arkasındaki çığdır. Isının etkisiyle birlikte kar kümeleri eriyerek toprağa karışır.
Not: Bu olay güzel bir rüya şeklinde de olabilir. Saatin ziliyle uyandığı zaman, karşıda ısıtıcı yanmaktadır.

01.02.2008 CUMA

Dünyadaki İlk Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Reklamı Bana Aittir!..

Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi Reklâm Yazarı Eğitimci Gazeteci Hasan Sancak Kimdir?

Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ili olan Samsun’umuzun güzel, şirin, turistik, yeşille mavinin kucaklaştığı, denizle kumun buluştuğu… Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.

Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim.26 senedir basının içindeyim.55 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 yılında doğdum. Dokuz kardeşiz. Aslen Trabzon'un Köprübaşı İlçesindenim. Bize burada Hacı Dedeoğlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacı Seyit Dedeoğlu’ nun-(Merhum) en büyük oğlu Yakup Sancak’ın (Merhum) oğluyum. Annemin ismi Emine Sancak’tır. (Merhume)

Alaçam’da sırasıyla Fatih İlkokulu'nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kısmını tamamladım.06.11.1980'de Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nü bitirdim. Aynı sene Ankara'da kurayı çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öğretmeni oldum.14. 01,1981’de ilişkimi kestim. 19.01.1981'de Antakya Şenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öğretmeni olarak tayin edildim. 19.01.1982 de stajyerliğim kalktı.21.06.1981- 02.01.1982 yılları arasında müdür vekilliği üstlendim. Bu okulda 17.01.1983 tarihinde görevim sona erdi.15.12.1983 tarihinde Antakya Hassa Salmanuşağı Ortaokulu'na gönderildim. 15.01.1984'te Isparta 40'ıncı Piyade Alayı'nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleştirdim. 15.12.1985’te bu okuldan ayrıldım. Eş durumu dolayısıyla Samsun'un Alaçam İlçesi İmam Hatip Lisesi'ne tayinim çıktı. Burada 15.09.1999 yılına kadar vazife yaptıktan sonra aynı tarihte Alaçam Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliğine geçtim. Birinci dönem çalıştıktan sonra Kaymakamlık oluruyla ikinci dönem Fatih İlköğretim Okulu'na atandım. Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkarmış olduğu 'Norm Kadro' dolayısıyla 06.07.2000 yılında Alpaslan İlköğretim Okulu'na Türkçe Öğretmenliği görevine yollandım. 15 saat Alpaslan İlköğretim Okulu, 15 saat Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim.31.07.2001 tarihinde görevim sonlandı.2001 yılının ilk 6 ayında Karşıyaka İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim.31.07.2001’de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda tekrar asil öğretmenliğe döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptım. 2005–2006 yılının Temmuz ayında emeklilik hakkını kazandım.

Ben;1 Aralık 2000 senesinde, 44 yaşında, gördüğü GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOSUNU notere onaylatan ve bu tarihten sonra da rüyalarında reklâm senaryoları gören dünyadaki ilk ve tek kişiyim. O tarihten itibaren de düşümde reklâm senaryoları görerek, notere onaylattım. Reklâm senaryoları yazmayı sürdürdüm. 5 Aralıkla, 12 Aralık 2000 tarihleri arasında ulusal televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaş haber olarak duyurdular.

NOTAR ONAYLI ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA REKLAMI’MI COCA COLA 5,TOMBİ SOFİX ŞEKER 7,VESTEL XXL 10, SENE SONRA, BAŞKA BİR ISITICI REKLAMIMI DA 3 SENE SONRA AYNEN KOPYALAMIŞTIR.
BAŞKA BİR ‘KÂBUS’ REKLÂMIMI BLENDAX 5,UFO 8,
BAŞKA BİR ‘KÂBUS’ REKLÂMIMI MAVİ JEANS=ALİ TARAN 4–5,AY SONRA DÜNYA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL KANALLARIN REKLÂM KUŞAKLARINDA OYNATMIŞLARDIR.
VESTEL XXL 10,
SENE SONRA VE

Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ REKLÂM SENARYOLARIM, SEÇENEKLİ REKLÂMLARIM ve Notere onaylattığım "Televizyonlar İçin 300 e yakın İlginç Yarışmalarım ile kamuoyunun gündemine geldim. Çıkan üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarla birlikte basıma hazır 50 tane şiir kitabım ve 5000 taneden fazla şiirim bulunmaktadır. 50 tanesi notere onaylatılan 1500 (Bin Beş Yüz) taneden fazla reklâm senaryom vardır. GOOGLE’YE (HASAN SANCAK ALAÇAM-SAMSUN, RÜYALARIMI ÇALDILAR, BLOGCU HASAN SANCAK, NOTER ONAYLI ‘RÜYA’, MAHKEMELİK ‘RÜYA’, REKLÂM YAZARI HASAN SANCAK’IN REKLÂM SENARYOLARI DİYE YAZILIRSA, BİNLERCE SAYFAMLA KARŞILAŞILIR. Şiir kitaplarıma desteklerinizi bekliyorum. Kitaplarımın iç karton kapaklarında renkli olarak, şirket tanıtımlarınızı sergileyebilirsiniz. Belirli yıllarda Alaçam'da (T.R.T-A.A.-İ.H.A.-D.H.A -HÜRRİYET-GÜNEŞ-ORTADOĞU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi' nin muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.

ÇIKAN ŞİİR KİTAPLARIM:

(O' DUR) ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ATATÜRK ŞİİRLERİ (2000)
ONLAR ANALARIMIZ -ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ. (2003)
BENİM ANNEM MELEKTİ ('2005)

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)