KIZINI HAYATA DÖNDÜRDÜ

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

KIZINI HAYATA DÖNDÜRDÜ

Mesaj gönderen Fatma Anne »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Bursa'da şofbenden sızan karbonmonoksit gazı ile beyin hücreleri ölerek bitkisel hayata giren ve doktor olan annesinin mücadelesi ve 2 yıllık tedaviyle bugün 'konuşabilir, okuyabilir ve bütün eklemleri çalışır" hale gelen üniversite öğrencisi Neslihan Köse'nin yaşam savaşı ve annesinin gayretleri tüm Türkiye'ye örnek oldu.

"Mezardan çıkardım" dediği kızını bugün oksijen tedavisi için İstanbul'a götüren doktor Radyoloji Uzmanı Hale Kabacaoğlu Köse, "Bu Allah'ın bir lütfu. Sabırla, sevgiyle, inanç ve azimle herşeyi aştık. Kızım hareket etmiyordu. İki kez öldü, dirildi. Ama bugün evdeki koşu bandında saatte 7 kilometre hızla yürüyebiliyor" dedi.
Doktor Hale Kabacaoğlu Köse'nin azminin duyulmasının ardından telefonları hiç susmazken, yardım isteyen ailelerden birisinin de İstanbul'da oturduğu apartmanın asansöründe uğradığı saldırıda başına sert bir cisimle vurularak bitkisel hayata giren Yeşim Tuğrul'un ailesi olduğu öğrenildi. Bostancı'da oturan Tuğrul ailesi, Hale Kabacaoğlu Köse'yi telefonla arayıp yürüyüp, konuşamayan kızları için tedavi ve rehabilitasyon konusunda yardım talep ettiler.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Seramik Mühendisliği öğrencisi Neslihan Köse, 30 Aralık 2001'de yılbaşı tatili için geldiği Bursa'daki evinde karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu bitkisel hayata girmişti. 6 ayı bitkisel hayatta olmak üzere 2 yıllık ciddi tedavinin ardından bugün halen devam eden rehabilitasyon ile konuşabilir ve yürüyebilir hale gelen Neslihan Köse, ailesine büyük sevinç yaşatmıştı. Hafızası yerinde olan ancak uzak hafızasına kavuşmak için tedavisi devam eden Neslihan Köse'nin Zübeydehanım Doğum Evi'nde görev yapan annesi Hale Kabacaoğlu Köse, anneannesi Edibe Kabacaoğlu ile birlikte bugün İstanbul'a gitti. Hale Kabacaoğlu Köse, beyin için oksijen tedavisinin Bursa'da olmadığını, lodosla birlikte karbonmonoksit zehirlenmesinin yaşantığı kentte böyle bir tedavi ihtiyacının olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Mynet-Haber

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Annelerimizin kıymetini bilelim...

Kullanıcı avatarı
Emae_
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Emae_ »

Bende haberlerde seyrettim gerçekten büyük fedakarlık çok etkileyici..