Google'dan okuma yazma kampanyası

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Google'dan okuma yazma kampanyası

Mesaj gönderen Fatma Anne »

San Francisco (AA)- İnternet arama motoru Google, dünya çapında okuma yazma seferberliğine destek için kampanya başlattı.

Şirket, 58. Frankfurt kitap fuarı dolayısıyla başlattığı kampanyayla internet kullanıcılarının hizmetine bir site sundu ve "LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!" adlı siteden, "okuma yazmanın yaygınlaştırılması için uğraşan ve eğitimle ilgilenen herkesin faydalanabileceğini" bildirdi.

Google'ın kampanyası, UNESCO ve LitCam'ın (Frankfurt fuarı organizatörlerinin başlattığı eğitim kampanyası) işbirliği ve desteğiyle yürütülüyor.

Site, cehaletin yok edilmesi ve eğitim konusunda dünyada yürütülen girişimler hakkında yazılı ve görsel bilgi edinme imkanı sağlayacak.

UNESCO'ya göre, dünyada 15 yaşından büyük 1 milyardan fazla insan okuma yazma bilmiyor.

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Re: Google'dan okuma yazma kampanyası

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

koala yazdı:
UNESCO'ya göre, dünyada 15 yaşından büyük 1 milyardan fazla insan okuma yazma bilmiyor.

Çok büyük bir rakam. Bu durumda cem yılmaz'ın sözü geliyor aklıma. Eğitim şart.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Google'ın bunu yapmaya gücü var ama bizim insanlarımıza da yararı olur mu işte o kafamı karıştırıyor.. Böyle şeyler hep duyurulur ancak hep belirli kesimler üzerine uygulanır...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Re: Google'dan okuma yazma kampanyası

Mesaj gönderen gunce »

$EI-IZAI)E yazdı:
koala yazdı:

Çok büyük bir rakam. Bu durumda cem yılmaz'ın sözü geliyor aklıma. Eğitim şart.

rakam korkutucu ever haklısın EĞİTİM ŞART :-k

ellerine sağlık koala =D>