Bir Zamanlar Televizyon Diye Bir Cihaz Vardı.

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

Resim

Teknoloji televizyonun hayatımızdaki yerini de değiştirmeye başladı. Televizyon, artık tablet bilgisayar ya da akıllı telefonların yanında, arka planda çalışır vaziyette ilgi bekliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, televizyon artık izleyicilerinin ilgisini başka iletişim araçlarıyla paylaşmak zorunda. 25-63 yaşları arasındaki tüketiciler ve uzmanlarla konuyla ilgili bir anket yapan Alman Interone Ajansı'ndan Franziska von Lewinski, televizyon izlemede artış kaydedilse de kullanıcıların yaklaşık yüzde 50'sinin televizyon karşısında paralel olarak başka araçları da kullandığını söyledi.

Tablet bilgisayar ya da akıllı telefon gibi yeni aletlerin kullanım alışkanlıklarını büyük ölçüde etkilediğini belirten von Lewinski, “Eskiden, televizyon programları günü şekillendirirdi. Bugün ise program, bir kenarda akmaya devam ediyor ama tablet bilgisayar, akıllı telefon ya da laptoplar üzerinden internet içeriklerine bakılıyor” diyor.

Günde 223 dakika televizyon izleniyor

Ankete katılanların yüzde 50'si internetteki multimedyal siteleri kullanıyor. Kaıtlımcıların yüzde 87'si laptopu video içerikleri konusunda en önemli araç olarak görüyor. Sadece Youtube'a her dakika 60 saatlik video yükleniyor. Tüm bu gelişmeler karşısında, televizyona olan ilgi de azalıyor.

Televizyonlar açık ama izleyen yok!

Şu anda televizyon izleme oranı gündeme ortalama 223 dakika civarında. Ancak yeni araştırmaya göre, izleyicilerin yüzde 67'si televizyonu arka planda çalışır vaziyette bırakıp dikkatini başka araçlara veriyor. Katılımcıların yüzde 44'ü ise eş zamanlı olarak internette sörf yapıyor ya da telefon uygulamalarını kullanıyor. Filmler de sıklıkla internetteki film sitelerinde izleniyor.

Kaynak: DW

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Aynı bende öyle yapıyorum bundan sonra hiç açmayım bari :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Ben de zaten televizyon yok bilgisayar var bilgisayarda da Tivibu izliyorum işte :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

HayLaz_EjDer54 yazdı:Ben de zaten televizyon yok bilgisayar var bilgisayarda da Tivibu izliyorum işte :D

Bilgisayar öyle bir cihaz haline geldi ki gazete, tv, kitap, film gibi bir çok aktiviteye erişmek mümkün :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

İşte o yüzden bilgisayar olmazma olmaz olan bir cihaz oldu :D