Hasan Sancakı Programa Çıkartmak İsteyince Esra Ceyhan İşin

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
REKLAM YAZARI
Aktif Üye
Aktif Üye

Hasan Sancakı Programa Çıkartmak İsteyince Esra Ceyhan İşin

Mesaj gönderen REKLAM YAZARI »

HASAN SANCAKI PROGRAMA ÇIKARTMAK İSTEYİNCE ESRA CEYHAN İŞİNDEN OLDU!..

Eğitimci, Gazeteci, Reklam Yazarı, Şair:
HASAN SANCAK’I PROGRAMA ÇIKARTMAK İSTEYİNCE ESRA CEYHAN İŞİNDEN OLDU!..

HABERİME SAYFASINDA YER VEREN HER HÜR VE BAĞIMSIZ SİTEYE ÜYE OLACAĞIM!..

Kanal 7’de hafta içi hergün 15:45’te Esra Ceyhan’la A’dan Z’ye Programı, Reklam Yazarı Şair Hasan Sancak’ı davet edince, yayından kaldırıldı!..

Yedi senedir Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryosunu kopyalayan Coca Cola’ya karşı hukuk mücadelesi veren Sancak, Yargıtay’a gönderdiği yazısı da aleyhine sonuçlanınca kararın düzeltilmesi için itirazda bulundu. Haber ulusal haber ajansları tarafından flaş haber olarak dünya ve Türkiye’ye duyruldu. Ulusal basından haberi okuyan Esra Ceyhan’ın sekreteri beni programa davet etti. Ben de Kanal 7 Televizyonunun canlı yayına çıkartamayacağını, çünkü bütün ulusal televizyonların korktukları için haberimi yapamadıklarını söyledim. Sekreter, Esra Ceyhan seni canlı yayına muhakkak çıkartmak istiyor. Bunun için aradıklarını söyledi. Esra Ceyhan söz verirse, İstanbul’a gelebileceğimi söyledim. Bu sefer Esra Ceyhan benimle telefon görüşmesi yaptı.’Ben, sizi canlı yayına çıkaracağım, Sesini Türkiye duyacaktır. Seni programa bekliyorum. Yol parasını, otel ücretini, her şeyini biz karşılayacağız’ dedi. Yola çıkmadan 2 saat önce Kanal 7 ‘yi tekrar aradık. Geliyoruz dedik. Bize, gelirken otobüs biletini de getirmemizi ve bir araçla alınacağımızı söylediler. Eşim Gülten Sancak ile birlikte Alaçam’dan bir otobüse binerek, İstanbul’a geldik. 4 saat boyunca programa davet edenleri bekledik. Telefonla sekreterini aradığımızda Esra Ceyhan’ın programının yayından kaldırıldığını öğrendik. Derdimizi anlatacağımızda sekreter, daha bu telefonu bir daha aramayın. Sizin yüzünüzden işimizden olduk diyerek, telefonu suratımıza kapattı. Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak;’Biz,bu durumu hak etmedik. Esra Ceyhan’dan kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama ve özür bekliyoruz. Program yayından kaldırıldıysa, niçin telefon açıp, haber vermediler? Programa çıkartmaya gücü yoksa niçin söz vermektedir? Üç evladım üniversitede okuyor. Kanal 7 yönetiminden de şikâyetçiyim. Bana, aileme ve Alaçamlılara yaptıkları çok büyük bir saygısızlıktır. Allah inançları varsa, kul hakkına inanıyorsalar, kendilerinden de bir açıklama, özür ve verdikleri sözü yerine getirmelerini bekliyorum. Esra Ceyhan’ın programına son verilmesi beni canlı yayına çıkartmak istemesinden dolayıdır. Başka türlü anlatılanların hepsi yalan ve gerçek dışıdır.

Türkiye’de ulusal televizyonların hepsi reklam alamayız korkusundan haber yapamamaktadırlar. Televizyonların patronları teker teker aranarak, hür ve bağımsız haber yapmaları engellenmektedir. Bu durum dünyanın başka tarafında olsa, yer yerinden oynardı. Ulusal televizyonlar, hiçbir devirde bu kadar köleleşmemiştir. Erdemli ve onurlu bir şekilde habercilik yapamayan bütün ulusal basını protesto ediyorum’ dedi.

ESRA CEYHAN, YAZIMA CEVAP VERMEDİ!..

ESRA CEYHAN’A,
SİZİN YÜZÜNÜZDEN HER GECE KÂBUSLAR GÖRÜYORUM. FERYATLAR İÇİNDE UYANIYORUM. AİLE DÜZENİMİ SARSTINIZ.SİZE BENİ HABER YAPAMAZSINIZ DEDİM. TÜRKİYE SESİNİ DUYACAKTIR DEDİNİZ. SÖZÜNÜZE İNANDIĞIM İÇİN EŞİMLE BİRLİKTE İSTANBUL’A GELDİK.BİZİ SOKAK ORTASINDA YALNIZ BIRAKTINIZ.BUNDAN SONRA SİZE NASIL GÜVENECEĞİZ? YOL, YEMEK,,OTEL…PARALARINI ÖDEYECEKTİNİZ.PROGRAMINIZ YAYINDAN KALDIRILDIYSA,NİÇİN HBER VERMEDİNİZ?KAMUOYUNU NİÇİN AYDINLATMIYORSUNUZ? İKİ KELİMELİK CÜMLE İLE PROGRAMINIZA SON VERİLDİ.BENİM HABERİMİ SADECE SİZ DEĞİL,DİĞER ULUSAL TELEVİZYONLAR DA YAPAMIYORLAR!BEN,CANLI YAYINDA KONUŞMUŞ OLSAYDIM, BİLİRKİŞİLER VE ALTINDA İMZALARI OLANLAR, CEZA ALMIŞ OLACAKLARDI.TUNCAY ÖZİLHAN,GÜCÜ İLE HER TARAFI SUSTURUYOR.ULUSAL TELEVİZYONLARIN HEPSİ KÖLELEŞMİŞTİR. REKLAM ALAMAYIZ DİYE KORKULARINA HABER YAPAMIYORLAR. KUL HAKKI YEDİNİZ. ŞU ANDA 50.90 TL PARA CEZASINA ÇARPTIRILDIM. KAMUOYUNA DOĞRU BİR AÇIKLAMA YAPARSANIZ, SİZE HAKKIMI HELAL EDERİM.BU DURUMU YÜZLERCE FORUM VE VİDEO İLE KAMUOYUNA DUYURACAĞIM.PROGRAMINIZIN BENİM YÜZÜNDEN YAYINDAN KALDIRILDIĞINI KAMUOYU İLE PAYLAŞMANIZI SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİM.

KANAL 7, YAZIMA CEVAP VERMEDİ!..

KANAL 7 TELEVİZYONUNUN SAHİBİNDEN CEVAP BEKLİYORUM?!

ALLAH İNANCINIZ VARDIR. KUL HAKKINA DA İNANIYORSUNUZ. O ZAMAN YAZIMA SİZDEN CEVAP İSTİYORUM. ŞORAY UZUN HABERİMİ DAHA ÖNCE YAPMIŞTI. 3 GÜN BOYUNCA ALT YAZI İLE KAMUOYUNA DUYURDUNUZ. TUNCAY ÖZİLHAN BASKI YAPINCA, HABERİMİ KUŞA ÇEVİREREK,1,5 AY SONRA YAYINLADINIZ. ESRA CEYHAN KANAL 7 ADINA BANA SÖZ VERDİ. CANLI YAYINA GEL DEDİ. SESİNİ TÜRKİYE DUYACAKTIR SÖYLEDİ. SİZ DE TUNCAY ÖZİLHAN’DAN KORKUNUZA PROGRAMI YAYINDAN KALDIRDINIZ. BİLİRKİŞİLERİN HAKKIMDA VERDİĞİ KARARI HABER YAPIYORSUNUZ.SÖZ HAKKI İSTİYORUM. GÖNDERDİĞİM YAZILARIMA DA CEVAP VERME CESARETİ GÖSTEREMİYORSUNUZ. LAFA GELİNCE, BASIN MESLEK İLKELERİNE UYMAYA SÖZ VERDİĞİNİZİ YAZIYORSUNUZ. EŞİMLE BİRLİKTE İSTANBUL’A GELDİK.BİZİ SOKAK ORTASINDA YALNIZ BAŞIMIZA BIRAKTINIZ. KAMUOYUNA DOĞRU BİR AÇIKLAMA YAPARSANIZ, SİZE HAKKIMIZI HELAL EDERİZ.YİNE YAZIMA CEVAP VERMEZSENİZ, MAHKEMEYİ KÜBRADA HAKKIMI ALACAĞIM. TUNCAY ÖZİLHAN YARDIMINIZA KOŞAMAYACAKTIR. YÜCE ALLAH KONUŞULANLARI NOKTASINA VİRGÜLÜNE KADAR MELEKLERRE YAZDIRIYOR. PROGRAMINIZIN BENİM YÜZÜNDEN YAYINDAN KALDIRILDIĞINI KAMUOYUNA DUYURMANIZI BEKLİYORUM.

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)