KPSS tercih işlemleri 30 Ekim-8 Kasım arasında

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

KPSS tercih işlemleri 30 Ekim-8 Kasım arasında

Mesaj gönderen Fatma Anne »

ANKARA (AA)- 2006-KPSS yerleştirme için tercihler 30 Ekim-8 Kasım 2006 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan imzasıyla konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına kadrolu ve sözleşmeli olarak yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağını bildirildi.

Açıklamaya göre, bu amaçla hazırlanan 2006-KPSS Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere kadro ve sözleşmeli pozisyonlar yer alıyor.

Kılavuzda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili tercih yapabilmek için 2004-KPSS, 2006 KPSS1 veya 2006 KPSS2'den geçerli puan alınmış olması gerekiyor.

Tercih kılavuzunda ortaöğretim mezunları için toplam 6 bin 284, önlisans mezunları için 3 bin 537 ve lisans mezunları için ise 8 bin 220 kadro ve sözleşmeli pozisyon bulunuyor.

Bu pozisyonlara, lisans mezunlarının KPSSP3, önlisans mezunlarının KPSSP93, ortaöğretim mezunları KPSSP94 puanı ile başvurabilecekler.

Adaylar kılavuzu 30 Ekim-8 Kasım 2006 tarihleri arasında 3 YTL karşılığında ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile kılavuz satış noktalarından alabilecekler ve tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden yapacaklar.

Açıklamada, sürenin kesinlikle uzatılmayacağı ve ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı bildirildi.

ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile kılavuz satış noktalarının adresleri ÖSYM'nin internet listesinden yayınlanacak.