Sinan Aygün: PKK'dan tehdit alıyorum

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Sinan Aygün: PKK'dan tehdit alıyorum

Mesaj gönderen Fatma Anne »

ATO Başkanı Sinan Aygün, üç gün önce evinin, ardından arabası ve isyerinin kurşunlandığını belirterek, 'PKK'dan ciddi bir tehdit aldım" dedi ve zırhlı araç almak istediğini söyledi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, üç gün önce evinin ardında da arabası ve işyerinin kurşunlandığını belirtirken “PKK’dan ciddi bir tehdit aldığını” açıkladı. Aygün, evinde ve işyerinde koruma sayısını artırdığını belirtirken, zırhlı araç almak istediğini de kaydetti.

Aygün, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle dün akşam yemeğinde bir araya geldi. Aygün, son zamanlarda korumalarının sayısındaki artışa dikkat çekilerek, nedeninin sorulması üzerine, “tehdit aldığını” açıkladı. Dört koruması bulunduğunu ifade eden Aygün, “hükümet sizi koruyor anlaşılan” yönündeki değerlendirmeler üzerine, “Hükümet bizi korumuyor. Üç gün evvel evim kurşunlandı. Akabinde arabam ve işyerim kurşunlandı. Bir bir buçuk ay kadar evvel de PKK’dan ciddi bir tehdit aldım” dedi.

ABD’yle ilgili yaptığı açıklamalar ve Amerikan Eisenhower gemisine gitmesinin ardından “Amerikancı mı oldun” yönünde eleştiriler aldığını ve buna “ABD’nin bu uçakları Kandil dağını bitirirse olurum” yanıtını verdiğini söyledi. Ayrıca "ellerinde Türk kimlikleri biz bu kimlikleri istemiyoruz diye bağıranlara, eğer bu kimlikleri istemiyor Kürt kimliğiyle yaşamak istiyorsanız, defolun gidin Barzani babanız orada sizi bekliyor, ona teslim olun” dediğini anımsatan Aygün, bu açıklamaların ardından hem emniyetten hem de MİT’ten dikkatli olması konusunda uyarı geldiğini bildirdi. Aygün, “O yüzden hem evimde hem de işyerimde korumalar arttı” dedi.

Özel hayatında herhangi bir alacak verecek davası olmadığını ifade eden Aygün, arabasına sıkılan kurşun çekirdeklerinin kime ait olduğunun bulunamadığını söyledi.

Aygün, Hükümete yönelik eleştirilerinin anımsatılması üzerine, “Hükümetin böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Ama en son aldığım tehdit çok ciddi bir tehditti” diye konuştu. Emniyetin üst kademesinden bir yetkilinin kendisini dikkatli olması konusunda uyardığını ifade eden Aygün, zırhlı bir araç almak istediğini de kaydetti.

Haber7