Hrant Dink öldürüldü

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Hrant Dink öldürüldü

Mesaj gönderen MaviGitar »

Resim

İSTANBUL (AA)- Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

Dink'e Halaskargazi Caddesi üzerinde bulunan gazete binasının önünde silahlı saldırıda bulunan kişinin, 18-19 yaşlarında, kot pantolonlu ve beyaz şapkalı olduğu bildirildi. Görgü tanıkları ise 1.65 boylarında, 25-30 yaşlarında bir kişinin koşarak ara sokağa kaçtığını ifade ettiler. Saldırganın yakalanması amacıyla yapılan çalışmalarda, Taksim'de şüpheli 2 kişi gözaltına alındı.

Saldırının ardından polis, gazete önünü güvenlik kordonuna alırken, olay yerinde 4 adet boş kovan olduğu görüldü.

Gazetenin yayın kurulu üyesi Serkis Seropyan, Dink'in yemek yedikten sonra bir kişi tarafından kapının önüne çağrıldığını belirterek, ''Birisi kapının önünde başına 3 el kurşun sıkmış'' dedi.

Dink'in cenazesi ambulansa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Başbakan Erdoğan, Dink'in öldürülmesiyle ilgili İçişleri Bakanı Aksu ve Adalet Bakanı Çiçek'i görevlendirdi.

Kovanların İstanbul'da kaydı çıkmadı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hrant Dink ve Agos Gazetesi'nin tüm telefonlarının kayıtlarını inceliyor. Bu arada Dink'i öldüren silahtan çıkan boş kovanların ilk olarak incelendiği Gayrettepe'deki laboratuarda, herhangi bir kayıt çıkmadı.

Taksim'e doğru protesto yürüyüşü
Hrant Dink'in cenazesinin olay yerinden kaldırılmasının ardından, 40-50 kişilik bir grup Taksim yönüne doğru yürüyüşe geçti. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dink'in cenazesinin ambulansa konularak olay yerinden kaldırılmasından sonra 40-50 kişilik bir grup sloganlar atarak yürüyüşe başladı. Saat 20.00'de de Taksim'den Agos gazetesine yürüyüş düzenleneceği belirtildi.

Bu arada, Halaskargazi Caddesi üzerindeki MOBESE kamerasının, olayın meydana geldiği noktaya biraz uzak düştüğü, ancak kamera görüntülerinin yine de incelendiği bildirildi.

Ayrıca, İstanbul Emniyet Müdürlüğünce, olay yeri yakınındaki iş merkezleri ve pasajlarda güvenlik kamerası bulunanlardan, görüntülerin alınarak inceleneceği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI SEZER: Bu çirkin ve utanç verici saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu tür insanlık dışı davranışlar, asla amacına ulaşamayacaktır. Ulusumuzu derinden yaralayan bu saldırının faillerinin bir an önce yakalanması, hepimizin öncelikli beklentisidir.

TBMM BAŞKANI ARINÇ: Saldırı, haince, sinsice, kasıtlı olarak ve direkt Türkiye'nin geleceğini, mutluluğunu yok etmeye yönelik. Türkiye, böylesine hain terör eylemlerinden etkilenmeyecek güçtedir.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: Kanlı ellerin bu kez Dink'i seçmiş olması son derece manidardır. Özellikle bazı ülkelerde sözde Ermeni soykırımı iddialarının gündemde olduğu günlerde bu cinayetin işlenmiş olmasını manidar buluyoruz.

CHP GENEL BAŞKANI BAYKAL: Utanç verici bir olay. Kim yaptı veya yaptırdıysa Türkiye'ye en büyük zararı vermiştir.

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

Hiç üzülmedim. Üstteki siyasilerin hiçbirinin dediğine de katılmıyorum.

Hrant Dink, Ermeni asıllı ve Orhan Pamuk'tan farkı olmayan bir insandı.

Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

orhan pamuk'un farkı neymiş?! ortada bi oyun var. bizim ülkenimizin ve milletimiz üzerinden oyun oynanıyor. buna tepki göstermek gerekirken. hiç üzülmedim gibi saçma bi yorum geliyo. türkgenci yazmışsın ama boş. burda önemli olan ölen kişi değil türkiyeye oynanan oyun. daha mantıklı yaklaşırsak duruma bu hepimiz için iyi olur.

Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

ülkenin bütünlüğünü bozmaya çalışıyorlar. ermeni soykırımı gibi bi durum gündemde iken böyle bi saldırı gerçekleşiyor. oyuna gelmeyin, oyuna gelmeyelim :!: :!:

Kullanıcı avatarı
Bozkurt
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen Bozkurt »

MaviGitar yazdı:ülkenin bütünlüğünü bozmaya çalışıyorlar. ermeni soykırımı gibi bi durum gündemde iken böyle bi saldırı gerçekleşiyor. oyuna gelmeyin, oyuna gelmeyelim :!: :!:

şiddetle katılıyorum böyle yapıp bizi bölecekler

Kullanıcı avatarı
MaviGitar
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

o biraz zor ya. ama bu gibi durumların önleminin aınması lazım. istihbarat mı devreye giriyo kim giriyo bilemiyom ama birileri dur desin artık

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

bana hıcbıse koymadı da cenazede bı pankartta "ermeni soykırımının hesabı sorulacak" yazısını 200.000 kısının ıcınde gezmesi cok koydu!!!

bugun de ogun samasta silahı weren arkadası yasın de adlıyeye sevkedilirken "orhan pamuk akıllı olsun" diye bağırdı!!!

bakalım ilerde ne olacak :?: :?: :?:

Kullanıcı avatarı
beşiktaşlı52
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen beşiktaşlı52 »

o adamın cenazesine katılan binlerce insan şehitlerimizin cenazesinde neredeydiler acaba... bir ermeninin ölümüne bu kadar duyarlı olabiliyorlar da niye bir asker şehit olunca bu kadar duyarlı olmuyorlar... hepimiz hrantız hepimiz ermeniyiz diyorlar... yazıklar olsun bu kadar yalakalık yapanlara... ülkeyi bölmeye çalışanlar asıl o cenazeye katılanlardır... hepimiz TÜRKÜZ TÜRK...

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

bu gibi suikastlarla ülkemize zarar vermeye çalışıyorlar, burda önemle altı çizilmesi gereken MaviGitar, dediği gibi ülkemiz üzrine oynanan oyunlar... :mad: :mad:

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

MaviGitar yazdı:orhan pamuk'un farkı neymiş?! ortada bi oyun var. bizim ülkenimizin ve milletimiz üzerinden oyun oynanıyor. buna tepki göstermek gerekirken. hiç üzülmedim gibi saçma bi yorum geliyo. türkgenci yazmışsın ama boş. burda önemli olan ölen kişi değil türkiyeye oynanan oyun. daha mantıklı yaklaşırsak duruma bu hepimiz için iyi olur.

Ben ölümüne üzülmediğimi söyledim. Lafı ters taraflarından anlama.. Senin kadar bizde görüyoruz oyunları.. Üzerinde adamın 4 açıdan resminin ve onu vuracak tabancanın çıkması herşeyi ortaya seriyor.. Ülkemiz açısından iyi mi oldu? Kesinlikle hayır! Ama bir vatan hainin ölümüne üzülecek değilim.

Takma admın ne olacağının da seni ilgilendirmediğini düşünüyorum.

Kilitli