Okul Zili Yarın Çalacak

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Okul Zili Yarın Çalacak

Mesaj gönderen summer »

Okul Zili Yarın Çalacak

İlköğretim ve orta öğretim okullarında ikinci yarıyıl yarın başlıyor. Öğrencilerin ders maratonu 4 ay sürecek.

İlköğretim ve orta öğretim okullarında ikinci yarıyıl yarın başlıyor.
İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 14 milyon öğrenci ile 600 bine yakın öğretmenin ikinci dönemdeki ders maratonu yaklaşık 4 ay sürecek. Öğrenciler, 19 Haziran 2007 Salı günü karne alarak, 3 aylık yaz tatiline girecekler.
Öğrenciler açısından 2006-2007 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısı, sınavlar nedeniyle ilk yarıyıldan daha yoğun geçecek.
Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen ilköğretim son sınıf öğrencileri, 10 Haziranda gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na (OKS), lise son sınıflarındaki öğrenciler de 17 Haziranda Öğrenci Seçme Sınavı’na (ÖSS), üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adaylar da 24 Haziranda Yabancı Dil Sınavı’na katılacaklar.
ÖSS ve YDS’ye başvurular da yarın başlayacak ve 23 Martta sona erecek.
İlköğretim okullarının 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrenciler, 6 Mayısta Devlet Parasız Yatılılık ve
Bursluluk Sınavı’na girecekler.
Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığınca dün atamaları yapılan 9 bin 906 kadrolu öğretmen yarından itibaren göreve başlayacak. 5 bin sözleşmeli öğretmen de 15 Şubatta atanacak