Kurtlar Vadisi Terör yayından kaldırıldı...

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Kurtlar Vadisi Terör yayından kaldırıldı...

Mesaj gönderen ARENA »

KURTLAR VADİSİ'NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,

23 yıldır Türkiye'nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör'ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir. Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir. Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti.

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir. Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.
Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir. Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi'ni suçlamış, yayın engellenmiştir.
Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?
Ancak, Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır.
Saygılarımızla PANA FİLM

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

bence büyük talihsizlik...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Az önce ben de onla ilgili şeyler yazdım ARENA!

Lanet olsun bu RTÜK'e KANAL1 'de milleti birbiriyle öpüştürmek için elleri arkada elma yedirtmesini biliyor ama ...

RTÜK'de kaybedildi artık benim gözümde.. Allah yardımcımız olsun..
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

ben bunun arkasın da daha güçlü ellerin olduğunu düşünüyorum

sizce de amerika ya da israilin parmağı yok mudur ??
bence var!!! çünkü tam da kürtleri başımıza salmak üzereyken bu dizi de nerden çıktı dediler galiba!!!

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

lanet olsun böyle sisteme....

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Dizinin yayından kaldırıldığını okuyunca çok şaşırdım. Orda teröristlerce araçtan indirilirken bir askerin kendisini ölümden kurtarmak isteyen bir kişiye ''boşversene baba anamız babamız bizi buraya oyun oynayalım diye göndermedi ''demişti. Gözünü kırpmadan ölüme giden o yiğit Mehmetçiğin bu mertliği çok geldi galiba. Yazıklar olsun RTÜK'e.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Efendim sadece o sahnenin olduğu kısım olsa yine iyi..

PKK lıların oraya neden asker, mühendis, mimar gibi topluma yararlı olabilecek ve potansiyeli olan insanları sokmadığını açıkca gösterdi..
PKK oranın gelişmesini istemiyor.. Baraj yapımı için gelen mimarı kurşuna diziyor. Karnını doyuran çiftçinin yaşamasına izin veriyor..

Yani orayı Anadolumuzun gelişmişliğinden kopararak, kendilerinin rahatça yaşayabileceği bir in haline getirmeye çalışıyorlar..

Ben de askerliğimi oralarda yapmak isterim de, ah bu arkamda bıraktıklarım yok mu?? Hep onlar geliyor aklıma..! :(
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Ya ne diyebilirim ki Volkan ALLAH (CC.) sizleri kalleş kurşunundan korusun.
Bütün askerlerimize hayırla askerlik görevlerini bitirmelerini kısmet etsin.

Kullanıcı avatarı
emre
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen emre »

Kurtlar Vadisi-Terör yayından kaldırıldı.Ben buna şaşırmadım.Çünkü sizlerin bildiği üzere RTÜK tepki ve kapatılmasını isteyen binlerce telefon geldi.Daha önceden belli idi bazı şeyler....
Hele son zamanlarda RTüK gelen telefonların %75 büyük bi çoğunluğu bu konu ile ilgili idi.Fakat RTÜK hatası şurada oldu.Madem yayını duracaktı.Dizi başlamadan evvel yapmaları daha uygun düşerdi.Çünkü dizinin ilk bölümünde başlamasından günlerce evvel şikayet telefonları gelmeye başladı.İnş. RTÜK kurumu televizyon konusunda ki bu tür duyarlılığı magazin-kadın programları-bbg tarzı yarışmalarda gösterir temennim.

Peki niye kapatıldı diye düşünürsek.Akla bir çok sebep gelebilir.
Konu itibariyle Kurtlar Vadisi-Terör daha önceki Kurtlar Vadisi dizisinde daha farklı bir konusu var.Konu itibariyle iyi ve Türkiye gerçeği olan bir konu işliyordu.
Ama şu var.Gerek haberlerde gerekse çevremiz de gözlemdiğimiz ve duyduklarımız şunları diyordu.
Belli bir yaş gurubu Kurtlar Vadisinin Polat ve önemli karakterlerine özeniyor.Onun gibi giyinme-silah taşıma-davranma.Benim dükkanda rastladığım bi an.Yaşı tahminen 11 veya 12 olan bi çocuk elinde oyuncak silah,kurtlar vadisi karakter özeniyordu.Benden Kurtlar Vadisi kartpostali aldı.Ve biraz o an o çocuk konuşunca daha iyi anladım.
Hatta dizinin önemli karakteri öldüğünde gazete ölüm ilanı vererek hatta mevlüd okutacak kadar ciddiye aldık. Halbuki Kurtlar Vadisinde bir dizi olduğunu unuttuk. ;)
Maalesef şu var ki televizyon denilen sihirliyi kutuyu her zaman büyükler seyretmiyor.Bu konu da Anne-Baba görevlere düşüyor tabii...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Allah (cc.) Türk askerlerimizin üzerinde siz değerleri annelerimizin dualarını eksik etmesin inşallah...
 !

Resim