Kodja : 'Anelka sayesinde müslüman oldum'

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Kodja : 'Anelka sayesinde müslüman oldum'

Mesaj gönderen reha37 »

Gaziantepspor'lu Afanou Kodjo çarpıcı açıklamalarda bulundu. Devre arasında transfer olan olan Afrikalı oyuncu müslümanlığı Anelka sayesinde seçtiğini belirtti...

Resim

Devre arasında transfer olduğu Gaziantep’te oynadığı futbol ve yaşam tarzıyla büyük dikkat çeken Afanou Kodjo,çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Türkiye’ye geldiği günden bu yana ilk kez konuşan Fransız futbolcu, bilinmeyenleri anlattı. Anelka sayesinde Müslümanlığı seçtiğini belirten tecrübeli oyuncu, “20 yaş milli takımında oynarken Anelka bizim gizli şefimizdi. Trezequet, Henry ve birkaç futbolcuyu toplar, bize Kuran okurdu. O bizim için önemli birisiydi. Müslüman olan veya olmayan Afrika kökenli oyuncular maçlardan sonra onun odasında buluşuruz” dedi. Kendisine Kodjo denmesini isteyen ve Müslüman olduktan sonra Fransa’da futbol hayatının zorlaştığından bahseden 30 yaşındaki futbolcu, “Özellikle oruç tutarken teknik direktörlerle anlaşamıyordum. İzin verilmiyordu oruç tutmama. 26 yaşına kadar ancak dayanabildim. Irkçılık ve yabancı düşmanlığı beni Fransa’dan soğuttu. Fransa’da uzun sakal bırakamıyordum. Terörist zannederler diye korkuyordum. Devre arasında buraya gelirken Hacı oldum. Özellikle Bülent Mamatoğlu buraya transferim için yaklaşık 1 yıl uğraştı. Çok ısrarcıydı. Türkler’i ve Türkiye’yi Fransa’da oturduğum siteden tanıyordum. Türk mahallesinde oturuyordum. Onların da etkisi oldu Türkiye’yi seçmemde.

Türkiye ligleri Fransa’dan daha kaliteli. Fransa Milli Takımı’nda oynayan Afrikalı futbolcuların sevilmesinin tek nedeni popüler olmaları. Zidena’la Bordeaux’da beraber oynadım. Onun ve jenerasyonun devrinin bitmesi bana göre Fransa futbolunu eski popülaritesinden uzaklaştırıcaktır” ifadesini kullandı. “Türkiye’de olmaktan çok mutluyum” diyen Kodjo, sözlerini şöyle nokladı: “Kısa zamanda alıştım. İyi ki gelmişim. Futbocuların trübünlere çağrılmasını ilk kez burada gördüm. Yumruk şov deniyormuş buna. Çok güzel ve sıcak bir şey bence. Ben dini bütün bir adamım. Ama beni böyle göstermek de yanlış. Sosyal hayatı olan birisiyim. Sinemaya gider. R&B, 50 Cent dinlerim. Her türlü yeniliğe açığımdır.”
En son reha37 tarafından 06 Nis 2007 [ 12:00 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

=d> =d> =d> =d> =d> =d> =d> =d>

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

way be insanlar ne koşullarda dini vecibelerini yerine getirmeye çalışıyorlar , ne koşullarda doğruları herkese duyurmaya çalışıyorlar ..helal olsun =d> =d>

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

her kez bir insanı MÜSLÜMAN etse dunyada başkadin kalmaz ama bizler ne yapıyoruzzzz