Kur'an-ı Kerim'i ve Türk Bayrağını Çöpe Attılar

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Kur'an-ı Kerim'i ve Türk Bayrağını Çöpe Attılar

Mesaj gönderen En[G]in »

Kur'an-ı Kerim'i ve Türk bayrağını çöpe attılar Bir türbe civarındaki çöplüğe atılmış çok sayıda Kur'an-ı Kerim ve bir tane Türk bayrağı bulundu.

Adana'nın Merkez Yüreğir ilçesi Akkuyu köyü civarında bulunan bir türbeye ziyarete giden vatandaşlar civarda bulunan çöplükte eskimiş bohçalar içinde ve rast gele atılmış Kur'an-ı Kerim buldu.
Kur'an-ı Kerim'lerin bulunduğu bohçanın içinden bir de çeşitli yerinden yakılan ve parçalanmış Türk bayrağı çıktı.
Kimin veya kimlerin attığı belli olmayan parçalanmış Kur'an-ı Kerim'leri toplayarak evine getiren Osman Yavuz, "Kur'an-ı Kerim'leri parçalanmış halde görünce şok oldum. Kur'an-ı Kerim'leri toplarken bohça içinde bir de Türk bayrağı çıktı. Bayrak çeşitli yerlerinden yakılmış halde idi. Oysa her ikisi de bizim kutsallarımız. Çok değerli 2 varlığımızı ayaklar altına alınmasına çok üzüldüm. Bunun için Kur'an-ı Kerim'lerin tüm parçalarını ve bayrağı eve getirdim. Kur'an-ı Kerimleri tekrar ciltlettireceğim." diye konuştu.
Osman Yavuz, Adana İl Müftülüğü'ne giderek konu hakkında fikir edindiğini söyledi. Müftülük yetkililerinin kendisine tamamı bir araya getirilemeyen Kur'an-ı Kerim'leri temiz bir yerde yakarak küllerini akar suya bırakmasını önerdiklerini belirten Yavuz, sağlam olanları da ciltlettirerek ihtiyaç sahiplerine vereceklerini kaydetti.

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

Varya bunu yapanları bir yere götürüp .. :madman:

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

İnsanlar helak istiyor galiba...
Ama biz onların seviyelerine düşmeyeceğiz...

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

DMücahit yazdı:İnsanlar helak istiyor galiba...
Ama biz onların seviyelerine düşmeyeceğiz...

evet sana katılıyorum onların seviyesine düşmeyelim !!!
elbet yaptıklarının cezasını alacaklardır

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

Hadis
:
"Kim fenalık yaparsa cezasını görür. Kendisine Allah`tan başka ne dost ne de yardımcı bulur" (Nisa 123) mealindeki ayet nazil olduğu zaman, Müslümanları çok ciddi bir kedere sevketti. Bunun üzerine Hz. Peygamber (sav) şöyle tavsiye etti: "Amellerinizde orta yolu ve doğruyu bulmaya çalışın. Mü`mine musibet nevinden her ne ulaşır ise günahlarına bir kefaret olur. Musibet, beklenmedik bir hadise olmuş, ayağına batan bir diken olmuş farketmez" (Bu metin Müslim`in metnidir. Tirmizi`nin rivayetinde şu ziyade var: "Ayet(in hükmü) Müslümanları çok üzdü. Resulullah (sav)`a şikayet ettiler. Resulullah (sav) şunu söyledi...")