AKP'nin Köşk adayı Abdullah Gül [Son Dakika!!]

En güncel haberler burada....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin cumhurbaşkanı adayının, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül olduğunu açıkladı.

Resim

Başbakan Erdoğan, AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Tam bir tarafsızlık içinde adalet terazisini hakkakaniyetle tutan, milleti bütün değerleriyle bir bütün olarak kucaklayacak, milletimizin iradesine sadakatle bağlı, liyakat sahibi bir cumhurbaşkanı olacak. Bu isim aynı zamanda, bulunduğu görevlerde ülkesine yaptığı hizmetlere halkın gayet iyi tanıdığı bir isim. Adayın daha erken ortaya çıkmaması, bütün okların şahsım üzerinde odaklanmasını bu bakımdan çok faydalı bir zemin olarak görüyorum" dedi.

Erdoğan, "11. Cumhurbaşkanı adaylığı için yaptığım son değerlendirmeler, tüm bu araştırmalar neticesinde bir ismi ortaya çıkardım. O da değerli, bugüne kadar beraber bu yolda olduğumuz, bu hareketi beraber kurduğumuz Abdullah Gül kardeşimizdir" diye konuştu.

Abdullah Gül'ün adaylığının açıklanmasının ardından, Meclis Başkanı Bülent Arınç, "Şu andan itibaren aday olmayacağım" açıklamasında bulundu.

Bugüne kadar gelen sinyallerden köşke eşi türbanlı olmayan bir adayın çıkması bekleniyordu, fakat Abdullah Gül'ün aday olarak gösterilmesi şaşkınlık yarattı.

Resim

Abdullah Gül kimdir?
29 Ekim 1950'de Kayseri'de doğdu. Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exeter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi.

YÖNETİCİ YORUMU: Siyasi konuda hiçbirşey söylemeyeceğim..Tek dileğim VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE HAYIRLI BİR CUMHURBAŞKANI OLSUN...!

Cumhurbaşkanı diyorum çünkü AKP'nin adayı, AKP'de çoğunluk sağlamada zorlanmayacağına göre..

11. CUMHURBAŞKANIMIZ ABDULLAH GÜL'DÜR...
En son VSaBaH tarafından 24 Nis 2007 [ 14:02 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
mc_kelleci
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen mc_kelleci »

Yeni cumhurbaşkanıız hayırlı olsun.
Siyasi konuda hiçbirşey söylemeyeceğim..Tek dileğim VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE HAYIRLI BİR CUMHURBAŞKANI OLSUN...!
aynen katılıyorum

Kullanıcı avatarı
The_Maestro
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen The_Maestro »

Bence AKP en iyisini seçti.Hem genç hem tecrübeli.
11. Cumhurbaşkınımız Sayın Abdullah Gül o makamı son yıllardaki o taraflı ve muhalif yapıdan kurtarıp; özlenen tarafsız gerçek anlamda milletinin güvenini ve takdirini toplayacaktır.Aynı zamanda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ında makam sevdalısı olmadığını artık herkes görmelidir

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

bencede isabetli bir karar olmuş vatana millete hayırlı olabileceğini düşünüyorum..sn Abdullah Gül sağduyulu ,adil ,sorumluluklarının farkında biri ...ayrıca genç ve kültürlü hayırlı olsun hepimize

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

hayırlı uğulu olsun bizler türkiye sevvdalıları insanlarız inş. bu sevdamızı 11 cumhurbaşkanımız zamanında dahada artırırz..

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

çok isabetli bir karar... Zaten çok severim kendisini.... Ne kadar iyi biri olduğu yüzünden belli...

Resim

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

hayırlısı ne dıyelım

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »