dehşet son bölüm

Fıkraları paylaşma yeri...
Kullanıcı avatarı
muzzy__pepe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

dehşet son bölüm

Mesaj gönderen muzzy__pepe »

Ben Almanca bölümünde okuyordum ama iki sene eğitsel kollarda Dehşet Neşet bizim kollara gelmişti. Lise 2'de Yangın kolunda iken Dehşet, kendi öğrencisi olan Lise Son'lara integral soruları soruyordu. Bu arada sınıfa Orta 1'lerden nöbetçi bir çocuk geldi. Dehşet Neşet çocuğu yaklaşık 5 dakika kaale almadan beklettikten sonra (sınıfa giren nöbetçilerle hiç muhatap olmazdı nöbetçi bir süre bekler sonra sıkılıp dışarı çıkardı) çocuğa integral sorusu sordu. Çocuk tabii ki bilemedi. Dehşet çocuğa " Lise sona gelince bana hatırlat sana sıfır veriyim" dedi.

Dersin konusu elektriksel yüklerdi ve Dehşet sözlü yapıyordu. Tahtaya kimi kaldırsa problemi sorup, hemen akabinde "Nasılsa bilemeyeceksin. Otur yerine" diyordu. Sıra sınıfımızdaki okul ikincisi arkadaşa geldi. (Bu arkadaş bir yıl sonra ÖSS-ÖYS'de Türkiye ikincisi oldu.) Arkadaş rahat, Dehşet ne sorsa bilecek durumda. Ama Dehşet Neşet'in sorusu şuydu "Bir salata tarifi ver bakalım". Tabii arkadaşımız ve bütün sınıf şoka girdi. Dehşet gayet sakin bir şekilde ünlü açıklamasını yaptı: " Arkadaşlar iyi salata yapmak, iyi fizik bilmekten daha yararlıdır".

Lise yillarimin Fizik Ogretmeni ekollerinden biri -digeri Sevgili Kadriye Akin`dir- Dehset Neset, kendi rumuzundan hoslanir. Babamin calistigi dersanedeki fizik bolumu ogretmenimle -Genc alimli genc bir bayan- tanisirken kendini James Bond edasiyla:
-Neset, Dehset Neset. diyerek elini uzatarak tanitmistir.

Ayrica sinifa giren nobetci ogrenciyi uzun bekletmeleri sirasinda yaptigi sovlardan biri de: bir cizgiyle ortadan ikiye boldugu tahtaya kaldirdigi iki ogrenciye ayni soruyu ayni anda sesli olarak anlatmasiydi. Bir ayrinti, ogrencilerden biri soruyu ingilizce cozerken, digeri turkce anlatiyor. Bizim Neset ise arka siradaki ogrencilere buyrun bakalim hangisini anliyorsaniz onu dinleyin diyor o unlu kisik gozlu siritmasiyla.

Kullanıcı avatarı
gonulcelen
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen gonulcelen »

paylaşım için saol muzzy_pepe

Kullanıcı avatarı
muzzy__pepe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen muzzy__pepe »

uma5r4ım beğenmişsindir