DurSunLa Fadimenin SohebeTi....

Fıkraları paylaşma yeri...
Kullanıcı avatarı
aLeM_oLsUn
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

DurSunLa Fadimenin SohebeTi....

Mesaj gönderen aLeM_oLsUn »

Dursunla-- fadimenin sohbet,i

….Dursun basi one egik dusunceli dusunceli fadimenin kapisinin onunden geciyordu,,fadime hemen kapiya cikip Hayrola dursun, cok dusuncelisin neyin var diye sordu,….Dursun:: sorma fadime, eve elektrik kablolari doseyecek, elektrikci aramaya gidiyorum dedi.,
….Fadime. ah dursun ah temel burda olsaydi hemen senin kablolarini doserdi, bilirim elektrik isinde tam onbes sene calismisligi var.
…..Dursun: kiz fadime bana cok yakinda beton dokecek ustada lazim. Evin kenarlarina beton attiracagim bu islerden anlayan usta ariyorum,
…..Fadime :: ah dursun kardesim aahhh, ne yazikki temel burda degil, burda olsaydi hemen senin betonunuda atardi betonculukta tam on sene calisti,
…..Dursun,:: biliysin fadime ev yaptiriyoruz isde, birde pencere ve kapi yapacak marangoz ustasina ihtiyacim var, herkesin yanina yanasilinmiyor valla
..Fadime:: ah dursun ah. Gozu korolasi temel samsuna gitti iki ay sonra gelecek, burda olsaydi, senin kapilarinida pencecerelerinide bir cirpida yapardi, bilirim usta marangozdur, o islerde tam onbes sene calisti..
..Dursun.:: sadece marangozluklada bitmiyor, balkonlara merdivenlere demir parmaklik lazim, onlar icinde isden anliyan usta ariyorum.
..fadime.:: ah dursun agam ah, temel burda olsaydi, senin hemen demir islerini bir cirpida yapar bitirirdi, o islerde de tam 10 sene calisti cok tecrubelidir.
..Dursun :: ev yapmak bir kac ustayla olmuyor. Icerde ciniler dosenecek,disarda tuvalet borulari baglanacak,bir iki ustada bunlara lazim.
.Fadime:: Temel lagimciliktan anlamaz ama fayans cini isi dersen uzerine yoktur, o islerdede tam onbes sene calisti.
Dursun durur birer basini kasir, sonra hesap yapmaya baslar,. 15 sene elektrikcilik +10 sene betonculuk = 25.+ 15 sene marangozluk= 40 +10 sene demir isleri =50 + 15 sene cini fayans isleri toplam 65 sene. Dursunun kafasi karisir, fadimeye doner, eger temel gercekten bu islerde calistiysa 80 yasinda olmali, sahi temel kac yasindadir fadime diye sorar,
Fadime kasila kasila ; Benim temelim genctir, daha 39 yasinda der…Dursun kulaginin arkasini kasiyip fadimenin yanindan uzaklasir.

Kullanıcı avatarı
göKhan.
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: DurSunLa Fadimenin SohebeTi....

Mesaj gönderen göKhan. »

:haha: :heh: :haha:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Komik. :D

Kullanıcı avatarı
cemile_mc
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen cemile_mc »

bişey anlamadm desem :hmm:

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

cemile_mc yazdı:bişey anlamadm desem :hmm:

katılıyorum desem :sagolun:

Kullanıcı avatarı
cemile_mc
Aktif Üye
Aktif Üye

Gökl-l@N yazdı:
cemile_mc yazdı:bişey anlamadm desem :hmm:

katılıyorum desem :sagolun:

sorun bende değilmiş sevindm :D ;)

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Fadime, Temel sanki 65 senelik çalışmış gibi konuşmuş. Abartmış herhalde çalıştığı seneleri söylerken ya da atmış.
Ama halbuki daha 39 yaşındaymış. Yani 39 senede 65 sene çalışamayacağına göre...

Kullanıcı avatarı
cemile_mc
Aktif Üye
Aktif Üye

onu anladm da komik gelmedi o yuzden dedim :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye