Mühendisler Ve Yöneticiler‏

Fıkraları paylaşma yeri...
Kullanıcı avatarı
aLeM_oLsUn
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mühendisler Ve Yöneticiler‏

Mesaj gönderen aLeM_oLsUn »

Büyük bir şirketin üst düzey yöneticisi, macera için balonla dolaşmaya çıktı. Fakat teknik bir arıza nedeniyle balonun yönetimini kaybetti. Balon dağların, vadilerin üzerinden uçuyor; adam nereye gittiğini, nerede olduğunu bilmiyordu. Sonunda kontrolsüz balon yere doğru alçaldı. Aşağıda bir adam evin bahçesinde gazetesini okuyordu. Balondaki heyecanla bağırarak sordu:

"Af edersiniz, ben neredeyim acaba?" Yerdeki adam, başını gazetesinden kaldırdı, ona ve balona baktı, sonra da cevap verdi:

"Yerden yaklaşık 50 metre yükseklikte, bir balonun içindesiniz! Böyle bir cevabı beklemeyen balondaki adam hem çok şaşırdı, hem de sinirlendi. Kızgınlıkla sordu:

"Siz mühendis misiniz yoksa?"

Aşağıdaki kişi "Evet" dedi. Şaşkınlıkla sordu: "Peki, ama nasıl anladınız?"

"Çok kolay! Ben balonun içinde büyük bir problemle karşı karşıyayım ve size bir soru soruyorum. Cevabınız tamamen doğru, ama hiçbir işe yaramıyor!"

Mühendis gülümseyerek bağırdı:
"Siz de kesinlikle bir şirket yöneticisi olmalısınız!" Tahmini doğruydu! Yönetici hayretle sordu:

"Evet, ama nasıl bildiniz?"

"Çünkü 50 metre yükseklikte serseri bir balonun içinde yolculuk yapıyorsunuz. Yolunuzu kaybetmişsiniz. Balona hakim olamıyorsunuz. Kısacası, kendi başınızı büyük bir derde sokmuşsunuz. Ve kalkıp beni suçluyorsunuz!"