Ateist Adam

Fıkraları paylaşma yeri...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Ateist Adam

Mesaj gönderen Veda »

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. 'Evrim ne güzellikler yaratıyor!' diye düşünüp mest oluyormuş.

Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışta ayının daha yaklaşmış olduğunu fark ediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçışın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış.
Tam vurmaya hazırlanırken adam TANRIM!!!' diye bağırmış.
Bir anda zaman durmuş, ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. Bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış.
Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: -Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın, sana bu durumda yardım etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım? demiş.
Adam utanç içinde: -Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık, ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz. demiş.

Ses:
-Peki. diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş.

Nehir tekrar akmaya başlamış. Her şey eski haline dönmüş.
Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş, ve konuşmaya başlamış: -Tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum, hamdolsun verdiğin nimetlere.

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: Ateist Adam

Mesaj gönderen swashbuckler »

:D :D :D :D :haha: Çok güzelmiş. :D Paylaşım için teşekkürler. :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Ateist Adam