Trabzonspor 40 Yaşında!!!

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Trabzonspor 40 Yaşında!!!

Mesaj gönderen reha37 »

Resim

Resim

Kulübümüzün kuruluşunun 40. yıl dönümü etkinlikleri, kuruluş yürüyüşü ve Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.
Ziyabey Sitesi önünde başlayan yürüyüşe Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Trabzon Emniyet Müdürü Arif Akkale, eski başkanlarımızdan Atay Aktuğ, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, kurucularımızdan Refik Karaağaçlı, eski futbolcularımız ve yöneticilerimiz, taraftarlarlar ile altyapı ve Amatör Spor Branş sporcuları katıldı.
Atatürk Alanı'nda sona eren yürüşün ardından yönetim kurulunu temsilen kulüp Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, kurucuları temsilen Refik Karaağaçlı ve eski başkanları temsilen Atay Aktuğ birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktılar.
Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, Trabzonspor ile 40 yılı geride bıraktıklarını belirterek, ''Gerçeğine, köküne inmeye kalkarsak 1920'lerden bu yana Trabzon'da spor vardır ve Trabzonspor, onların devamıdır. 40 yılı gece gündüz adım adım birlikte yaşadık. Bazen gündüzler yetmedi gecelerimizi de kattık ve bugünlere geldik'' dedi.
40 yıl içerisinde çok güzel günler de gördüklerini ifade eden Algan, şöyle devam etti:
''Bunun analizini yapmaya kalktığımızda görüyoruz ki istikrarın olduğu yerde başarı olmuştur. En güzel yıllarda, en çok şampiyonluk kazandığımız yıllarda 5 başkan, 34 yöneticimiz, 46 futbolcumuz vardı. Yani 10 senelik süre içerisinde Trabzonspor yönetimini, Trabzonspor futbolcusunu Trabzonspor'un teknik kadrosunu bütün Trabzonlular sayabilirdi. Maç kadrosunun bir tanesini saydığın zaman hepsini saymış olurdun.''
Trabzonspor'da zaman içinde bu devamlılığın kaybolduğunu dile getiren Algan, ''Öyle olduk ki 110 sporcu ile bitirdik 10 yıllık periyotu. Günümüze geldiği zaman son 2 senede 25'in üzerinde futbolcu gönderdik. 25'in üzerinde futbolcu aldık. Dolayısıyla hepimizin üzüldüğü, buruk bir halde bugünün kutlanması. Sokakta gezerken herkes aynı şeyi söylüyor. 'Ne zaman dirileceğiz?' Önce istikrarı sağlayacağız. Futbolcu transfer etmekle başarı gelmediğine inanacağız. Trabzonspor yönetimine, teknik heyete sahip çıkmamız gerekiyor ve sahip çıkacağız'' diye konuştu.

Resim

Resim

Resim