MACIN TEKRARINA Yönetim Kurulumuzdan açıklama

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
prens_arif_61_vatan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MACIN TEKRARINA Yönetim Kurulumuzdan açıklama

Mesaj gönderen prens_arif_61_vatan »

Yönetim Kurulumuz Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun Sivasspor maçıyla ilgili olarak aldığı karar üzerine bir açıklama yaptı. Karşılaşmanın seyircisiz olarak tarafsız bir sahada oynanması kararını değerlendiren yönetim kurulumuzun açıklamasında şu görüşlere yer verildi;

“Takımımızın 12 Ağustos 2007 Pazar günü H. Avni Aker Stadı’nda oynadığı Sivasspor karşılaşmasının hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilmesi üzerine Futbol Federasyonu Yönetim kurulunun aldığı kararı ibretle öğrenmiş bulunmaktayız. Yönetim kurulumuz için söz konusu karar kabul edilebilir ve tatmin edici bir karar değildir. Oyunun uzatma dakikaları oynanırken tüm güvenlik tedbirlerinin alınmasına ve bu yönde kendisine garanti verilmesine rağmen ısrarla maçı tatil eden, üstelik aynı müsabakayla ilgili hakkında soruşturma açılmasına karar verilen, federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından hatalı bulunan bir hakemin tavrı üzerine alınan bu karar oyuncularımızın emekleri, alın terleri ve iyi niyetli yaklaşımlarının karşılığı olamaz.

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak sahada yaşananların karşılığı 5 maç seyircisiz oynama gibi ağır bir cezaya çarptırılmamız üzerine bir de 3 puanımızın verilmemesini ayrıca Sivasspor maçının tarafsız bir sahada tekrar edilmesini adalet ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde adakulübümüze vurulmuş bir darbe olarak görmekteyiz. Ayrıca kulübümüze yapılan bunca haksızlığın yanı sıra bir de Başkanımız Sayın Nuri Albayrak, Basın Sözcümüz Sayın Zeyyat Kafkas ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Abdullah Başer’in hangi gerekçelerle disiplin kurulana sevk edilmiş olduklarını da doğrusu merak ediyoruz. Tüm bu gerçekler ışığında Futbol Federasyonunun aldığı bu kararı kınıyor, sorumluları da vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz.”

28.08.2007 21:10:00

BENDE KINIYORUM TÜM KALBİMLE
ARİF BAYRAM HIZAL