***Teşekkürler Trabzon***

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
prens_arif_61_vatan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

***Teşekkürler Trabzon***

Mesaj gönderen prens_arif_61_vatan »

Gel Real Madrid gel
.. Ve geç de olsa Ersen Martin için Avrupa seferi başlamıştı. Hem de en çok istediği yerden La Liga’dan. Haberi duyar duymaz aramış tebrik etmiştik Ersen’i ama heyecanına da tanık olmak için buluşmak gerekiyordu. Öyle de yaptık, istanbul’da bir araya geldik. Sakatlığı nedeniyle hafif sekerek geldi yanımıza ama gözlerinin içi gülüyordu. Çok gururlu ve mutluydu. Nasıl oldu dedik, başladı anlatmaya:
“Daha önce de isteyenler olmuştu ama kulübüm beni satmayı düşünmüyordu. Bu kez Huelva çok kararlı geldi. Cuma günü ispanya’da transferin son günüydü. Israrları sürdü ve işi bitirdiler. Açıkçası La Liga bana göre Avrupa’nın en iyi ligi. Daha önce televizyondan izlediğim bir yarışın içinde olacağım. Hep göz önünde olacağım. Böyle durumlarda insanın kaderi bir maçla bile değişebiliyor. Ki ben üst düzey maçlara daha iyi konsantre oluyorum. Bunu daha önce de kanıtladım. ispanya’da da bu seviyede birçok karşılaşmaya çıkacağım. Örneğin 7. haftadaki Real Madrid, yine kısa bir süre sonraki Barcelona maçları için gün sayacağım...”

‘Trabzon’da kötü değildim’
Trabzonspor’dan nasıl ayrıldığını merak ediyoruz, buruk mu, mutlu mu, kimseye kırgın mı acaba diye soruyoruz. Hemen, “Trabzonspor’a çok şey borçluyum” diyerek şaşırtıyor ve ekliyor: “Osasuna maçını oynamamış olsaydım bu transfer olmazdı. Ayrıca sıradan bir takımda da forma giysem dikkat çekmezdim. Bunların bilincindeyim.” Kısa sürede çok olaya da tanıklık etmişti Ersen. Neydi en mutlu ve sıkıntılı günleri... “Yedi hafta kazanamadığımız dönemde çok gerildik, stres yaşadık. Derbilerdeki futbolum ve gollerim ise beni çok gururlandırdı.”
Ersen konuştukça açılıyor, iddiası artıyor. Huelva’nın kendisine basamak olacağını, gözünün çok daha üst sevideki ekiplerde olduğunun altını ısrarla çiziyor. Büyük bir hüsran yaşamazsa futbol hayatına Avrupa’da devam etmek niyetinde olduğunu söyleyen Ersen Martin, kendisine bu yolu açan kulübüne 1 milyon Euro kazandırdığı için de mutlu, çarşamba günkü imza için gün sayıyor.
Taraftarlara kefil oldu
Trabzonspor ile bağlayalım diyoruz. Son olaylara değiniyoruz. Ersen bu konuda da çok net, taraftarlara kefil. Tribünlerin Trabzonspor için her zaman avantaj olduğunu söyleyip sözlerini Bordo-Mavili camiaya mesajlarla bitiriyor: “7 maç kazanamadık ama en ufak olay olmadı. Bunları camianın tamamına mal etmek haksızlık olur. Beşiktaş’ta da oynadım, baskı daha büyüktü. Trabzonspor’un uzun süredir şampiyon olmaması sıkıntı yaratıyor. Aslına bakılırsa herşey müsait başarı için. Kadro kaliteli, camia arkasında ama bu sezon da Galati’ye elenildi. Anlaşılır gibi değil. Takımın en azından şampiyonluk yarışının her an içinde olması Trabzonspor camiasını da rahatlatabilir.”