***Herkes hak-lı, Vestel fark-lı! ***

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
prens_arif_61_vatan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

***Herkes hak-lı, Vestel fark-lı! ***

Mesaj gönderen prens_arif_61_vatan »

Herkes hak-lı, Vestel fark-lı!

Siyah bayraklar sallayarak Manisaspor'dan sponsorluk desteğini çekti Zorlu Şirketler Grubu.
Doğrusu bu ya, şık da bir bahane bulmuşlar. Malum Türkiye'de kimse kendisi için bir şey istemiyor. Adaletin tecellisi imkanını göremediğimizden “Futboldan desteğimizi çektik” deyiverdiler. Trabzonspor'u kastederek federasyonun tehdit ve şantaja boyun eğdiğini ima ettiler.
Dekor falan etkileyiciydi kabul ama pek inandırıcı bulmadım ben Zorlu Holding'in bahanesini. Oysa kıyas yoluyla işe dahil ettikleri maçın hemen sonunda kararı etkilemek için çırpınırken gördüğümü hatırlıyorum ben aynı başkanı. Karardan hemen sonra da isyan ederken görmüştüm evet. Güneş gözlükleriyle federasyondan hiç kimseye ulaşamadığından dem vuruyordu.
Şimdi sormak lazım kendisine, Federasyon nasıl olur da iki farklı kararından birinde bile haklı olmaz?
Vestel'in hakkı yendiyse acaba Trabzon'un da mı hakkı yenmeliydi? Bu nasıl bir sponsorluk çekme usulü böyle! Yoksa uzun sokaktan hoteli mi çekeceksiniz de Trabzon'u işe karıştırdınız?
Aslında Sivasspor'un başkanından başlayarak değerlendirmek lazım konuyu, bu agresifliği sorgulamak lazım. Anadolu'da şampiyon olmuş tek takım olmanın her zaman sempati getirmeyeceğini artık anlıyoruz. İlişkilerin daha iyi yönetilmesi gerekiyor.
İstanbul takımlarına belki de ulaşılmaz gözüyle bakanlar Trabzonspor için -çoğu zaman kıskançlıkla- aşırı motive oluyorlar.
Oysa Anadolu takımlarının Trabzonspor'a bakarken sürekli hatırda tutmaları gereken bir şey var, mazisi şanla dolu bu kulüp Türkiye'de verilmiş tüm kupalardan en az birini müzesinde saklıyor.
Dur şunu bir kez daha yazalım:
Trabzonspor, Türkiye'de verilmiş tüm kupalardan en az birini almayı başarmış bir kulüptür!