En az Osasuna kadar şansımız var!

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

En az Osasuna kadar şansımız var!

Mesaj gönderen ARENA »

Resim

Ziya Doğan: “En az Osasuna kadar şansımız var”Teknik Direktörümüz Ziya Doğan, bu akşam 20.15’te takımımızın son antrenmanını yaptığı Reyno de Navarra Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi. Doğan, Avrupa’da başarılı olmayı istiyoruz. Oyuncularıma bu konuda güveniyorum. Yarın akşam en az rakibimiz Osasuna kadar şansımız var” diye konuştu.

Doğan basın toplantısına Osasuna takımını değerlendirerek başladı. Rakibin çok disiplini ve genç bir takım olduğunu bu nedenle takımın her maç 7-8 oyuncu değiştirerek sahaya çıktığını belirten Doğan, “Bu şekilde oyunculara eşit fırsat geliyor ve herkes yeterli derecede dinlenebiliyor. Osasuna takım oyununu ön planda tutuyor ve bizden sonraki iki maçlarını da kazandılar” yorumunu yaptı.

Ziya Doğan, İspanyol bir gazetecinin “Osasuna’yı iyi tanıyor musunuz” şeklindeki sorusuna şu cevabı verdi: “Yüzde 100 tanıyoruz desek doğru olmaz çünkü sabit bir 11’le oynamıyorlar bu yüzden de oyuncuların zayıf ve kuvvetli yönlerini bilsek ona göre önlem alırız fakat rakibimiz oyuncularını sürekli değiştirerek bunu önlüyor ve oyuncularımıza rakip oyuncuların özelliklerini ezberletemiyoruz. Ancak eminim siz de yarın sahaya çıkacak 11’i tahmin etmekte zorlanırsınız”

Trabzonspor’un son haftalarda bir çıkış içinde olduğunu vurgulayan Doğan, “Trabzonspor sadece ligde değil Avrupa’da da başarılı olmayı çok istiyor. Buradan güzel bir sonuçla dönersek gruplarda çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Takımımız güveniyorum. Bu yüzden yarın kazanacak taraf olmak istiyoruz ve bunu yapmak için en az rakip Osasuna kadar şansımız var. Camiamızla ve oyuncularımızın kalitesiyle turu geçmeyi hak ediyoruz” dedi.

Trabzonspor’un turu geçmek için gol veya goller atması gerektiği hatırlatılan Doğan, bu durumun oyuncular üzerinde bir baskı oluşturmayacağını savunarak, “Biz ne istediğini bilen, kalitesi üst seviyede bir oyuncu kadrosunda sahibiz. Sabırlı olursak golü bulacağımıza inanıyorum. Trabzon’da bir ya da iki farklı galip gelseydik bizim için avantajlı olurdu. Şu an için avantaj Osasuna’da gözükse de bunu kendi lehimize çevirebiliriz” açıklamasını yaptı.

Çok fazla hücum oyuncusuyla oynamanın çok atak futbol oynanacağı anlamına gelmeyeceğini ifade eden Doğan, “Çalıştırdığım her takımlar her zaman çok gol atmıştır. Takım oyunu içinde bir bütün olarak hareket etmek lazım. Biz böyle yapıyoruz ve en iyi defansın ileride yapılan savunma olduğunu düşünüyoruz. Defans oyun alanının her yerinde yapılmalı” söyledi.

Doğan seyircinin yarattığı ortama da dikkat çekerek, “Biz kendi sahamızda bu atmosferden mahrum oynadık. Yeterli tecrübeye sahip olan oyuncularım yarın stadyumda hangi tür bir atmosfer olursa olsun, rakibe futbolunu kabul ettirmeye çalışacaklardır” dedi.

Resim

Osasuna’yla dostluk pekişti

Osasuna yönetimi yarın oynanacak UEFA Kupası maç öncesinde yönetim kurulu üyelerimize Pamplona’daki Restaurant Europa’da bir akşam yemeği verdi. Yemeğe UEFA Delegesi John McBeht de katıldı.

Son derece samimi bir hava içinde geçen yemekte bir konuşma yapan Osasuna Başkanı Francisco Jose Izco Irundain, Pamplona’da Trabzonspor’u misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Futbolun insanları birleştirmek ve kardeşlik bağlarını kurmak için bir araç olduğunu Trabzon’da da söylemiştim. Orada bizi çok güzel ağırlamıştınız ve buraya güzel hatıralarla dönmüştük. Aynı şekilde sizin de buradan bizim gibi güzel anılarla ayrılmanızı ümit ediyorum. Yarın sahada takımlardan birisi kazanacak, diğeri kaybedecek. Sonuç ne olursa olsun kurulan dostluğumuzun gelecekte de devam etmesini diliyorum. Yarın da iyi oynayan kazansın diyorum” diye konuştu.

Genel Sekreterimiz Zekai Fırat Dülger de yaptığı konuşmaya Nuri Albayrak’ın iki yakının vefatları nedeniyle Pamplona’ya gelemediğini söyleyerek başladı. Dülger, yarın akşam yapılacak maçta iki takıma da başarılar dileyerek, “Bizim içim önemli olan dostluk ve kardeşlik. Futbolun iki takımı bu masada bir araya getirmesinden mutluyuz ve bu dostluğun maç sonrasında da devam etmesini istiyoruz. Trabzonspor onuruna verdiğiniz bu yemek için de yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Yemeğin ardından, Osasuna Başkanı Irundain, Genel Sekreterimiz Dülger’e Pamplona Belediyesi’nin tarihi binasının figürünü hediye etti. Daha sonra, Osasuna ve Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri topluca bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Resim

Osasuna hazırlıkları tamamlandı
Yarın Osasuna karşısında Avrupa Kupaları’nda 76. sınavına çıkacak olan takımımız, bu akşam 20.45’te Reyno de Navarra Stadyumu’nda son antrenmanını yaptı.

İlk maçta alınan 2-2’lik beraberliğin ardından rakibini elemeye çalışacak bordo-mavili ekibimizde Teknik Direktör Ziya Doğan, oyuncularına Osasuna karşılaşmasının taktik çalışmasını yaptırdı.

İlk 10 dakikasında basın mensuplarının görüntü almasına izin verilen idman, yaklaşık 1 saat sürdü.

Antrenmanın ardından kamp yaptığı NH Iruna Park Hotel’e dönen takımımız, yarın T.S.İ. 21.45’te başlayacak maçı beklemeye başladı.

Resim

Resim

Avrupa kupalarında 76. randevu
UEFA Kupası 1. tur 2. maçında İspanya'nın Osasuna takımıyla yarın akşam deplasmanda karşılaşacak olan ekibimiz, bu maçla Avrupa kupalarındaki 76. randevusuna çıkmış olacak.

39 Yıllık tarihinde Avrupa kupalarında toplam 75 maça çıkan takımımız bu karşılaşmalardan 29 galibiyet, 29 mağlubiyet 17 de beraberlikle ayrıldı. Rakip fileleri 101 kez havalandıran Trabzonspor, kalesinde 115 gol gördü.

UEFA Kupası'na 11 kez katılan Trabzonspor, 39 maçta 15 galibiyet, 14 mağlubiyet ve 10 beraberlik elde etti. Bordo-Mavililer UEFA Kupası'nda kaydettiği 61 gole karşılık kalesinde 63 gol gördü. Trabzonspor, bu kupadaki en büyük başarıyı ise 1991-92 ve 1994-95 sezonlarında 3. tura yükselerek elde etti.

Kullanıcı avatarı
lalapaşa
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen lalapaşa »

YAV BEN BU OSASUNANIN HAKEMİ SATIN ALMIŞ BUNLAR YAV :evil: :twisted: :axed: