trabzon: 3 ankara: 0

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

trabzon: 3 ankara: 0

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Ligde sıkıntılı günler yaşayan Trabzonspor, Ankaraspor'u net bir skorla mağlup ederek moral buldu.
Bordo-Mavili takımın cezası nedeniyle Avni Aker'de seyircisiz oynanan maçta goller Umut Bulut, Çağdaş ve Gökdeniz'den geldi. Ligin en az yenilen ve en çok berabere kalan takımı olan Ankaraspor karşısına hücum ağırlıklı oyunculardan kurulu bir takımla çıkan Trabzonspor, karşılaşmanın büyük bir bölümünü üstün oynadı. 3. dakikada Marcelinho'nun ceza sahasına gönderdiği topa hareketlenen Umut'tan önce topu kontrol eden kaleci Hakan tehlikeyi önledi. 12. dakikada ise Trabzon'un beklenen golü geldi. Bu dakikada günün başarılı ismi Marcelinho'nun ortasına hareketlenen Umut topa dokundu: 1-0. 22. dakikada Petrous'un 30 metreden yaptığı vuruşu Jefferson önledi.

İkinci 45 dakikaya da ev sahibi takım hızlı başladı. 49. dakikada Gökdeniz'in ortasına çok iyi yükselen Çağdaş takımını iki farklı öne geçiren golü attı: 2-0. Bu golden sonra sağlı sollu ataklarını artıran Bordo-Mavililer, 75'te durumu 3-0 yaptı. Bu dakikada sol kanattan Marcelinho'nun gönderdiği topu göğsüyle kontrol eden Gökdeniz, şık bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara gönder-di. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Trabzon, uzun zamandır bir arada göremediği 3 puanı cebine koydu.

56 gün sonra yüzleri güldü

En son 14 Ekim'de K.Erciyes'i yenen Trabzon, 56 gün sonra 3 puanla tanıştı. Bordo-Mavililer, son 7 lig maçında 6 mağlubiyet alırken, bir maçtan beraberlikle ayrılmıştı. Ankara ise 12 hafta sonra bir maçtan puansız ayrıldı. Bu arada Bordo-Mavili kulübün basın sözcüsü Zeyyat Kafkas, Trabzon'un 2011 Olimpik Yaz Festivali'ni alnının akıyla gerçekleştireceğini belirtti.

'Kazanmayı özlemiştik'

Trabzonspor Teknik

Direktörü Ziya Doğan, Ankaraspor'u yenerek camia adına önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Doğan, futbol adına son haftalarda Trabzon-spor'un adına yakışmayan sonuçlar aldıklarını belirterek, ''Bugün camiamız için çok önemli bir galibiyet aldık. Futbolcuların özgüveni için de böyle bir galibiyete ihtiyaç vardı.'' şeklinde konuştu.

TRABZON: 3 - ANKARA: 0

TRABZONSPOR: Jefferson 7, Musa 7, Çağdaş 8, Stepanov 7, Murat 6, Ferhat 6, Hüseyin 7, Gökdeniz 8, Marcelinho 7, Umut 7, Ersen 6 (Dk. 74 Musampa 3)

ANKARASPOR: Hakan 5, Muhammet Hanefi 4, Ediz 4, Kürşat 4, Wederson 5, Petrous 5 (Dk. 78 Adem Koçak ?), Hürriyet 4, Özer 4 (Dk. 78 Volkan ?), Bilal 3 (Dk. 79 Anıl ?), Murat Tosun 4, Jaba 4

GOLLER: Dk.12 Umut, Dk.49 Çağdaş, Dk.75 Gökdeniz (Dk. 75)

SARI KARTLAR: Ferhat, Umut, Stepanov / Jaba, Wederson, Hürriyet

HAKEMLER: Aytekin Durmaz,

Muhittin Gürses, Selçuk Kaya

STAT: Hüseyin Avni Aker

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

trabzon en az 5 olacak mactan 3-0 la ayrıldı oynadı ve kazandı yoruma gerek yok fazla