Trabzonspor : 3 - Beşiktaş : 2

Bordomavililerin yeri...
Kullanıcı avatarı
kubosh
Aktif Üye
Aktif Üye

Trabzonspor : 3 - Beşiktaş : 2

Mesaj gönderen kubosh »

Turkcell Süper Lig'in 22. haftasında, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Trabzonspor'la karşılaşan Beşiktaş, sahadan 3-2'lik skorla mağlup ayrıldı. 124 gündür deplasmanlarda kazanamayan Karakartal, bu şanssızlığına yine 'dur' diyemedi ve 2-0 öne geçtiği maçı 3-2 kaybetti. Maçın ilk yarısında, vasat bir futbol sergilemesine rağmen Siyah-beyazlılar, 24. dakikada Bobo ve 36. dakikada Ricardinho'nun golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde tamamladı.
İKİNCİ YARI BAMBAŞKA

İkinci yarıya iyi başlayan ev sahibi Trabzonspor, önce 52. dakikada Ersen Martin'le farkı 1'e indirdi. Bu golden 3 dakika sonra Umut'un golüyle skor 2-1'ye geldi. Savunmada inanılmaz hatalar yapan Beşiktaş savunması 61. dakikada yine Umut'un golüne olamadı ve 9 dakikada 3. golü yedi. 2-0'dan 3-2 mağlup duruma düşen Beşiktaş, bu dakikadan sonra pek bir varlık gösteremedi ve sahadan 3-2'lik skorla mağlup ayrıldı.

Karakartal aldığı bu mağlubiyetle, Galatasaray'ın 2 puan kaybettiği haftada 2. sıraya yükselme şansını kaybetti ve 3. sırada kaldı.

Bu arada, maçın sonlarında Baki Mercimek sakatlık geçirdi ve oyunu terk etmek zorunda kaldı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

8. dakikada Ceyhun'un ceza yayı içinden şutunda, top yandan auta gitti.
14. dakikada Mustafa'nın pasında, ceza alanındaki Celaleddin'in şutunda, savunmada Koray'a çarpan top, direğin az farkla üzerinden kornere gitti.
19. dakikada Richardinho'nun sağdan kullandığı serbest atışta, ceza alanında arka direkte bekleyen İbrahim Toraman'ın kafa vuruşunda, meşin yuvarlak yandan auta gitti.
20. dakikada ani gelişen Beşiktaş atağında, soldan ceza alanına girerek kaleci Tolga ile karşı karşıya kalan Delgado'nun şutunda Tolga, köşeye doğru giden topu parmaklarıyla kornere çelmeyi başardı.
Aynı dakikada bu kez gelişen Trabzonspor atağında, Gökdeniz'in sağdan ortasında iyi yükselen Erdinç'in kafa vuruşunda, top auta gitti.
24. dakikada Beşiktaş'ın golü geldi. Bu dakikada Richardinho'nun pasında soldan ceza alanına giren Bobo'nun yerden şutunda, savunmada Risp'e çarpan top filelerle buluştu: 1-0.
27. dakikada Gökdeniz'in kullandığı serbest vuruşta kaleci Runje, sağ köşesine gelen topu iki hamlede kontrol etmeyi başardı.
36. dakikada Nobre'nin kafayla indirdiği topla ceza alanı içinde buluşan Koray'ın şutunda, kaleci Tolga'dan dönen topu yakın mesafedeki Richardinho tamamlayarak filelere gönderdi: 2-0.
38. dakikada Gökdeniz'in sağdan yerden ortasında, arka direkteki Celaleddin'in topa vuruşunda Ali, yatarak çizgi önünden topu kornere çıkarmayı başardı.
İlk yarı, Beşiktaş'ın 2-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

53. dakikada Hüseyin'in ara pasında topu kontrol eden Ersen Martin'in ceza yayı üzerinden yerden vuruşunda meşin yuvarlak, kaleci Runje'nin müdahalesine rağmen ağlarla buluştu. 1-2
55. dakikada Ceyhun'un pasında topla ceza sahasına giren Umut, kaleci Runje ile karşı karşıya kaldı. Umut'un yerden plasesinde meşin yuvarlak, sol köşeden ağlarla buluştu. 2-2
60. dakikada sağ kanattan Ayman'ın ceza sahasına ortasında topu kontrol eden Umut, meşin yuvarlağı diziyle ağlara gönderdi. 3-2
65. dakikada Beşiktaş defansının arkasına atılan topla hareketlenen Gökdeniz, ceza sahasına girdi. Kaleci Runje ile karşı karşıya kalan Gökdeniz'in vuruşunda Runje, mutlak bir golü ayaklarıyla önledi. Dönen topu kontrol eden Umut'un aşırtma vuruşunda kaleye giden topu, son anda Baki kafayla çıkardı. Dönen topa Ceyhun hamle yaptı, ancak araya giren Baki, meşin yuvarlağı kornere attı.
73. dakikada sağ kanattan Gökdeniz'in ceza sahasına ortasında İbrahim Toraman'ın sektirdiği topa, Ersen Martin gelişine sert vurdu. Kaleci Runje, meşin yuvarlağı iki hamlede kontrol etti.
82. dakikada Ferhat'ın uzun pasında topla ceza sahasına giren Gökdeniz'in sağ çaprazdan yerden pasında kaleci Runje'yi geçen top, Ersen Martin'in arkasında kaldı. Ersen Martin'in topuğuna çarpan topu, Runje kontrol etti.

STAT: Hüseyin Avni Aker
HAKEMLER: Selçuk Dereli, Baki Tuncay Akkın, Mustafa Sönmez
TRABZONSPOR: Tolga, Musa (Ferhat dk. 46), Risp, Erdinç, Celaleddin, Mustafa Keçeli (Ersen Martin dk.46), Hüseyin, Ayman, Ceyhun (Çağdaş dk.90+1), Gökdeniz, Umut
YEDEKLER: Jefferson, Stepanov, Cem Demir, Musampa
TEKNİK DİREKTÖR: Ziya Doğan
BEŞİKTAŞ: Runje, Ali Tandoğan (Mustafa Doğan dk.66), İbrahim Toraman, Baki (Ali Güneş dk.87), İbrahim Üzülmez, Delgado (Burak dk. 83), Koray, Serdar, Ricardinho, Bobo, Nobre
YEDEKLER: Murat Şahin, Gökhan Güleç, Mehmet Sedef, Fahri
TEKNİK DİREKTÖR: Jean Tigana
GOLLER: Bobo (dk. 24), Ricardinho (dk. 36), Ersen Martin (dk. 53), Umut (dk. 55 ve 60)
SARI KARTLAR: Hüseyin, Umut, Ceyhun, Risp, Tolga (Trabzonspor), Baki, İbrahim Toraman (Beşiktaş)
Kaynak: Karakartal.com ve Ajanslar

Kullanıcı avatarı
kubosh
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen kubosh »

stat tan notlar
sakin ve dostluk çerçevesinde başlayan maç hakem hataları nedeniyle değişti. kızan seyirciler tigana nın bulunduğu yere pet şişeler konfetiler koltuk...vs fırlattı ve ortamı gerdi ....
az sayıda bulunan beşiktaş taraftarlarıyla trabzonspor taraftarları kapıştı koltuklar fırlatıldı ...
anlayacağınız avni akerde koltuklar havada uçuşuyordu ... :nono:
ikinci yarıda özellikle ilk golden sonra seyirci çoştu ve türübünlerde güzel bir manzara vardı
sonuç olarak trabzonspor ilk yarıda bizi çıldırtsada ikinci yarıdaki güzel oyunuyla taraftarın desteğini tekrar yanına alarak 3-2 kazanmayı bildi:)
ve şuan dışarda tam anlamıyla karnaval yaşanıyo bu memleketi çok seviyorum ya:) süperler:)
ARKADAŞLAR VİDEO VE RESİMEKLEMEYİ İSTERDİM AMA BECEREMEDİM

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

wah canım wah

tüm Beşiktaşlılara geçmiş olsun Trabzonsporlular hadi gene iyisiniz :D

helal olsun yaw önceden Beşiktaş denirdi Avrupa korkardı şimdi ise Trabzona yeniliyor ee İlhan Mansız , Sergen Yalçın , Tayfur Havutçu , Ahmet Dursun gibi yıldızlar gitti artık Beşiktaşın düzeleceğini hiççç zannetmiyorum bu lafım derbi maçları için :alright:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

xxmangaxx yazdı:wah canım wah

tüm Beşiktaşlılara geçmiş olsun Trabzonsporlular hadi gene iyisiniz :D

helal olsun yaw önceden Beşiktaş denirdi Avrupa korkardı şimdi ise Trabzona yeniliyor ee İlhan Mansız , Sergen Yalçın , Tayfur Havutçu , Ahmet Dursun gibi yıldızlar gitti artık Beşiktaşın düzeleceğini hiççç zannetmiyorum bu lafım derbi maçları için :alright:

İlhan Mansız , Sergen Yalçın , Tayfur Havutçu , Ahmet Dursun gibi yıldızlar gitti öyle mi..?

Ricardinho, Delgado, Bobo, Nobre bunları yıldızdan saymıyorsan, yıldız anlayışın da problem vardır..

Hem sen Beşiktaşı düşüneceğine kendi takımını düşün.. Biz 100. yılımızda göğsümüzü gere gere şampiyon olduk.. Fener sizin 100. yılınızda şampiyon oldu. Eğer siz de onların 100. yılında şampiyon olmazsanız. Bu Galatasaray' a iyi olmayacak.. En azından Fenerliler yine başınıza kakacak. (Tıpkı 6-0 vakası gibi)

Bu akşam Fener kazanırsa işiniz çok zor.. Yani demek istediğim bırak sen Beşiktaşı da kendi takımına sahip çık. Yorum yap..
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

haa öylemi abicim peki senin Ricardinho, Delgado, Bobo, Nobre gibi yıldızların niye Beşiktaşı kurtarmıyor...

önceden İlhan Mansız , Sergen Yalçın , Tayfur Havutçu , Ahmet Dursun gibi yıldızlar trabzona fark atarken ,
şimdi ki senin dediğin yıldızlar trabzona yeniliyor , haksız mıyım haksızsam haksızsın de..!!
haa ben onlara yıldız değil demedim ki...!!!

Bence her takıma Hakan Şükür lazım ;)

haa bize gelince Özhan Canaydın'ın zaten bir ayağı çukurda o varken Galatasaray Böyle olur biri gidip şuna arkadan tekmeyi atmadan bu G.saray Düzelmez Fener ne yaparsa yapsın Gene bu sene Şampiyon biziz Geçen sene olduğu gibi yine Fener puan farkını açmıştı Son maçta Son haftada Liderlik Koltuğunu alıpta şampiyon olduk Fener istediği gibi yensin

Boşuna dememişler : "Sarıyla Kırmızıyla Alnımızın Akıyla" ;)

Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

Bence her takıma Hakan Şükür lazım
bunu zamanında desen sana katılırdım...2000 senesinde falan...ama artık hakan şükür'ün futbolu bırakmasından yanayım...bütün ünlü futbolcular zamanında iyiydi ama yaşlandıkça kötülediler...aralarında ender olarak kalan ROMARIO var...o da 41 yaşında hala oynuyor...

bu oyuncular her maç kazandıramazlar tabiki...futbol takım oyunu 4 oyuncuya bağlı bi oyun değil...bi oyuncu her zaman aynı performansı gösteremez...inşallah fenerbahçe şampiyon olmasın da kim olursa olsun...ama yine söylüyorumm en büyük favori BEŞİKTAŞ...

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

hadi yaaa :D :haha: :haha:

Abicim , Beşiktaş önce bir kurtulsun maçlarını kazansın bağem sonra :D

Hakan Şüküre gelince bu yıl az kaldı tacı takmaya sonra ayrılıyor Qatar takımlarından birine gidecek

haa şunu sana hatırlatim Türkiye-Moldova maçı :hoba:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

xxmangaxx yazdı:haa öylemi abicim peki senin Ricardinho, Delgado, Bobo, Nobre gibi yıldızların niye Beşiktaşı kurtarmıyor...

İşte sen bu yüzden hep hata yapıyorsun.. Çünkü olaylara tek yönlü yaklaşıyorsun.. Saydığım oyuncular tabiki yıldız oyuncular ve kendileri gibi oynadıklarında takımlarını sırtlayacak oyuncular..

Nobre 3 gol attığı V. Manisaspor maçındaki gibi,
Delgado maçın adamı seçildiği Türkiye Süper Kupası maçındaki gibi,
Bobo asistleri ve golleriyle takımını kurtardığı maçlardaki gibi,
Ricardinho ise her zaman ki oynadığı gibi oynasın...BEŞİKTAŞIN ÖNÜNÜ KİMSE KESEMEZ..

Ancak belli sebeblerden dolayı kendilerini gösteremiyorlar...

Ben bu mağlubiyetleri ve başarısızlıkları, kendisinden çok şey beklenen ancak bir türlü beklentileri karşılayamayan Tigana'ya bağlıyorum.. Başlar da taktiğini hiç sevimiyordum. Tek forvetle çok defansif oynuyordu. Şimdi ise oyuncuları yanlış seçiyor..
Bir Kleberson'a yazık ettiği kanısındayım. Ben Kleberson'un kadro dışı bırakılacak bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

Kısacası Tigana tüm sorunların başı.. Yani söylediklerinde haksızsın...! Bu takımda eskiden olduğu gibi yine yıldız var. Ama Lucescu gibi bir teknik direktör yok..!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

abim sen beni yanlış anladın ben onlara yıldız değiller demedim ki ancak her dördü neden kendisi gösteremiyor anlamış değilim

Ben hep Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını izlerim ama bu oyuncular dışarda birer yıldızken türkiye'de oynuyamıyorlar ...Haksız mıyım

Ör: Kleberson'a gelince 2002 Dünya Kupasını Hatırla ilk 11 ' in vazgeçilmezlerinden Manchester United'e öyleydi orda oynadı we ordan geldi

ama benim anlamadığım neden yedek oturuyor neden kadrodışı oluyor , Tigana Bu oyunucunun değerini bilmiyor ayrılırsa yazık olur...Bence en iyisi tigana'nın takımı bırakıp gitmesi size en iyi Hoca gelmesi lazım Tigana varken bu takım düzelmez...işte bak bu sözüm ("haa öylemi abicim peki senin Ricardinho, Delgado, Bobo, Nobre gibi yıldızların niye Beşiktaşı kurtarmıyor...") de bunu kastediyorum..!!!

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

mesela BoBo ya gelince Manchester United , Roma ve Arsenal'in transfer listesindeydi

Gökhan Zan Arsenal , Volkan ünlü FC Schalke 04 ' ten geldi en iyi kalecilerden Tigana değerini bilemedi şimdi bak Adamın yıldızlığı da söndü

BAk şimdi Nihat Kahveciyi hatırla Beşiktaşta yıldız oldu kendinden çok söz ettirdi İspanya onu konuşuyordu

demek istediğim yaa Tigana bu takımı bırakacak yada bu Beşiktaş'ın düzeleceği felan yok :nono: