Türk filmlerinde En Unutamadığınız Sahne hangisi?

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar o efsane Türk Filmlerini günümüzde hala izlemekteyiz. Bana göre eskiden çekilmiş bazı filmlerdeki sahneler günümüzde hala yakalanamıyor. O zamanın kısıtlı şartlarında bu kdar güzel sahneler çeken Yönetmen ve Oyuncular günümüzde olsa kim bilir nasıl film çevirirlerdi. Örnek Hababam Sınıfı ben eski filmlerini belki yüzlerce kere izlemişimdir. Ancak günümüzde çekilen yeni Hababam Sınıfının bir tanesini 1 kere izledim, diğeri defalarca TV'de yayınlanmış olmasına rağmen izlemedim. Çünkü eskiyi aratıyor.

Peki sizin Türk Sinemalarında unutamadığınız bir sahne var mı? Ancak sadece Türk Filmlerinden olmalı.

Sahneyi yazarak bizlere hatırlatabileceğiniz gibi YouTube gibi video sitelerinden de bulabilirsiniz. Bu kadar akılda kalan kısımlar mutlaka yayınlanıyor.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Mavi Mavi filminin son sahnesi...

Leylim Ley şarkısını ilk kez duyduğum ve asla unutamadğım bir sahne. Youtube'a "Leylim Ley" yazınca 1. sırada çıktı. Demek ki tek beğenen ben değilim...

[youtube][/youtube]

UMARIM BEĞENİRSİNİZ...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

bn en çok güldüüğüm ata demirerinde bi skeçine konu olmuş kadir inanırın serpil çakmaklıyla bi filmindeki seviyorum de sahnesi :D aslını youtubeden bulamadım ama gerçeğide komik aslına bakarsanız türk filmlerinden bazıları komik amaçları bu olmasada mesela Amerikada yapılan en komik filmler anketine türkiye 3 filmle katılmış bunlardan biride dünyayı kurtaran adamın oğlu zamanında gayet ciddi bişekilde nolcak diye beklediğmiz filme Amerikalılar gülüyor böyle olmamalı ama sanırım aksiyon biraz abartıldığı için umarım türk sinamasına ii yapıtlar verilir amacından şaşmadan...

[youtube][/youtube]

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Babam ve Oğlum filmindeki filmin son sahnelerinin birinde tüm aile fotoğraf çektirmek için yanyana geldiğinde Anne ile Baba'nın birbirlerine bakıp, oğullarının yokluğunu hissetmeleri ve torunlarına sarılmaları çok dokundu bana.... Ama o sahneyi internette bulamadım...

İnsanlar Babam ve Oğlum'un en çok bu sahnesine etkilenmiş;
[youtube][/youtube]