a.r.o.g !!(cmylmz)

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

a.r.o.g !!(cmylmz)

Mesaj gönderen prensess »

Cem Yılmaz A.R.O.G. ile geliyor...

Cem Yılmaz'ın gişe rekorları kıran filmi G.O.R.A'nın devamı olan A.R.O.G. seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 3 dakikalık fragmanı yayınlanan film, yine çok ses getireceğe benziyor.
Senaryosunu kendisinin yazdığı G.O.R.A'da filmin kahramanı Arif'i uzaya gönderen Cem Yılmaz, A.R.O.G'da da taş devrine gidiyor.
"Arif’i taş devrine gönderme fikri nasıl gelişti?" sorusunu Zaman Gazetesi'ne verdiği röportajda Cem Yılmaz şöyle yanıtlamıştı:
‘G.O.R.A.’yı çekerken Arif’in, tıpkı Turist Ömer gibi dolaşma potansiyeli olduğunu fark ettim. Evet ‘AROG’ta Arif taş devrine gidiyor. Ben tarihin o bölümüne pek inanmıyorum. Ateş bulunmuştur, sonra avcılık ve toplayıcılık dönemi başlamıştır falan diye anlatırlar ya okullarda. Bu anlatım bana komik geliyor. Bunun için de iyi bir malzeme olacağına inanıyorum. Mesela ‘GORA’da bir Türk uzaya gitse ne yapar gibi algılandı, oysa ben orada uzaylılar tarafından kaçırılan bir insanın durumunu anlatmaya çalıştım. Tıpkı bunun gibi bugünden taş devrine gitsek ne yapardık; bunun peşine düşeceğim. Çünkü düşününce bayağı bir garip geliyor bana. Ama şunu söyleyebilirim, bu konuda ilk akla gelen şakalar olmayacak. Fikre dayalı bir komedi meselesi var ‘AROG’ta. Çok riskleri de var."[/i]

Fragmanı:

[youtube][/youtube]

:ok: G.O.R.A nın devamının olacağı zaten kesindi.Yazarlar,eleştirmenlerden tüm komik unsurları,espirileri vs 2.film için ayırmış '2 kilo kıymanın sadece yarım kilosunu sunmuş' diyenler oldu.Yani 1.filme göre çok daha iyi espiriler,güldürecek replikler bekleniyor.Bunun yanısıra yeni filmi için yapılan "Echo: Secrets of the Lost Cavern' adlı bilgisayar oyunundan esinlendi" yorumlarıda var.