80 Sonrası Anlatılacak...

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Bu sezon dönem dizileri açısından bereketli bir sezon olacak belli. İsmi ''Uyan Sevgili'' ya da ''Özallı Yıllar'' olacak dizi, önümüzdeki sezon ''Kafkas'' isimli dönem dizisiyle birlikte en heyecanla beklediğim dizilerden biri.

Hatırla Sevgili'nin anlattıklarından sonra, onun kaldığı yerden devam edecek olan dizi, daha yakın dönemimize ayna tutacak. Şimdiki genç nesile göre daha çok hatırlanan, kıyısından köşesinden de olsa bir şeylerine dahil olunan bir dönemi anlatacak. Sanırım en zevklisi de; eski fotoğraflarımızı elimize aldığımızda şimdiki zevkimizle büyük ihtimalle uzaktan yakından ilgisi olmayan saç şekillerimizi, kıyafetlerimizi, sevdiğimiz oyuncuların büründükleri karakterler üzerinde görerek, o günleri anımsamamız ve gülümsememiz olacaktır. Dönem dizilerinden alınan en güzel hazlardan biri de budur aslında. Televizyon karşısında, izlediklerinizle, eski zamanlarınıza yolculuk yapmak. İşte ben bu keyifli yolculuğu sabırsızlanarak bekliyorum.

Henüz dizinin çekimlerinin başladığına dair bir haber yok. Dizinin oyuncularından ise ilk olarak, Ihlamurlar Altında ile sevilen başarılı oyuncu Bülent İnal belli oldu. Bülent İnal'ın ismini ilk duyduğumdan beri, yüzünün dönem dizisine çok yakışacağını düşündüm. Diğer bir erkek oyuncumuz ise dönem dizisine zaten görünüşüyle sesiyle çok yakışan Okan Yalabık imiş. Hatırla Sevgili'deki Necdet karakteriyle, dizinin sevenleri tarafından çok sevilen! oyuncu, bu dizide de rol alacakmış. Okan Yalabık'ın oyunculuğunu çok beğenen biri olarak bu haber de benim diziyi izleme nedenlerimden biri oldu. Fakat tek merak ettiğim nokta, acaba Necdet karakteriyle mi bu dizide kalmaya devam edecek yoksa, tamamen farklı bir karakterle mi?

Dizinin bayan oyuncularından biri ise ''Melis Birkan''. Sanırım bu diziyle ilgili duyduğum haberler içerisinde, sevinip sevinmediğime karar veremediğim tek isim. Bilmiyorum büyük ihtimalle oyunculuğunu yalnızca ''Issız Adam'' filmiyle bildiğim ve sınırlı tuttuğum içindir bu kararsızlığım. Filme olan antipatim, kendisine önyargılı yaklaşmama sebep oluyor olabilir.. Oyuncuyu başka yapımlarda izlemediğim için, kendimi önyargılı davranmaktan men ettim.

Tam bunları düşünüp, bir yandan diziyle ilgili yeni bir haber var mı diye ararken ve tüm önyargılarımdan uzaklaşmışken, diziyle ilgili kafamdaki en büyük soru işaretini oluşturan kişinin ismiyle karşılaştım: ''Hülya Avşar''. Dizide yer alıp almayacağı sanırım henüz netlik kazanmış değil ama diziyi şimdiden, hatta Hatırla Sevgili bittiğinden beri heyecanla bu diziyi bekleyen izleyiciler bu konuyla ilgili şimdiden ikiye ayrılmış durumda.

Sanırım ben de bu yazıyla hangi tarafta olduğumu göstermiş oldum ama önyargılı olup, sonradan utanmak var söylediklerinden. Onun için, kendime önyargıyı men ettiğimi hatırlayıp, diziyi heyecanla beklemeye devam ediyorum. Umarım keyifle izlenecek bir dizi, ve bizi önyargılarımızdan kurtaracak oyunculuklarla karşılaşırız ve yaşadığımız o günleri oturup birde ekrandan izleriz.

Alıntı:DiziFilm-Ulduz