“Titanik 2” Bilmecesi!

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

“Titanik 2” Bilmecesi!

Mesaj gönderen summer »

“Titanik 2” Bilmecesi!

Resim

Titanik, sinema tarihinin en çok sevilen ve seyredilen filmlerinden biridir kuşkusuz. Dünyada ve ülkemizde milyonlarca hayranı olan Titanik’in ikinci filminin çekildiği, son dönemlerde birçok yerde karşılaştığımız bir haber. Hatta Titanik 2’ nin fragmanı birçok sitede dolanıyor çoktandır.

Bizler çoğu zaman inanmak istediğimize inanırız şüphesiz ama fragmanı izleyince gerçekten bu kadar da pes dedirtecek türden bir trajikomedi çıkıyor ortaya. Ya da daha güzel bir ifadeyle anlatayım: “Bir deli bir kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkartamamış.” Atasözü tam da bu olay için söylenmiş diyebiliriz.

Belli ki Titanik’i çok seven ve kendini böyle bir filmi çekebilecek beceride gören birkaç sevimli arkadaş kendilerince bir fragman hazırlamış ve bunu da internette "Titanik 2’nin fragmanı "diye yaymışlar. Buraya kadar çok normal bir durum aslında, çok sevilen milyonlarca hayranı olan bir filmin devamının fragmanını hazırlamak çok zekice ve eğlenceli geliyor insana. Ama binlerce kişinin bunu izleyip de “Titanik 2 çekilmiş yıllar sonra Jack’i donmuş bir halde bulacaklarmış ve onu çözdürüp yaşatacaklarmış. Jack’in yıllar sonra yeniden hayata dönmesini konu alıyormuş film.” İşte bu ifadeler gerçekten yüzümüzde kocaman bir gülümsemeye neden oluyor.

Bilinçli sinema izleyicisinin bunu daha hemen anlayacağına hiç şüphem yok zaten ama bu kadar çok kişinin buna inanmasını da hayretle karşıladım. Filmin gerçekten devamı çekilir mi çekilmez mi? Onu bilemem tabiki ama bu film bir olay filmiydi. Gerçeken yaşanmış çok trajik bir kazayı çok güzel bir aşk hikayesiyle birlikte anlatmış hafızalardan çıkmayacak bir filmdi. Bu tarz filmlerin genelde devamı çekilmez. Özellikle de kahramanlarından biri ölmüşse. Tabi bu yıllar sonra donmuş bulunması fikri çıkmadan önceydi, şimdi Hollywood yapımcılarının yeniden düşüneceklerine de eminim!!!

Bu fragmanı ve haberi hazırlayanları gerçekten kutluyorum sonuçta kendilerinin bile fragmanı hazırlarken bir efsaneye dönüşeceklerinden haberleri olduğunu düşünmüyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, sinema kültürü hakkında daha çok yol almamız gerektiğinin bilincinde olmama rağmen bu espriye bu kadar inanıldığını görmek de çok düşündürücü…

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

“Titanik 2” Bilmecesi!

Mesaj gönderen anamenia »

Valla ben hiç duymamıştım ilk kez şimdi tuydum bu filmin ikincisinin çıkacağını ama bence de senin dediğin gibidir.Öğrendiğim iyi oldu :D Gerçi kapak da güzelmiş ama neyse :sagolun: