Duygularınızı Bir Filme Entegre Edemiyorsanız O Halde Ne İçin Yaşıyorsunuz

Hayatımızın eğlenceleri Sinema ve Televizyon ilgili aradıklarınız...
Kullanıcı avatarı
1syhnl
Acemi Üye
Acemi Üye

Duygularınızı Bir Filme Entegre Edemiyorsanız O Halde Ne İçin Yaşıyorsunuz

Mesaj gönderen 1syhnl »

İnsanlar sinemaya gidicek vakitleri’nin olmadıklarından sürekli yakınırlar. Oysaki ellerinde o kadar çok imkan varki sadece gözlerini kapatırlar ve konuşmaya başlarlar.
Online film izle diye google aramalarında milyonlarca sonuç bulursunuz ve aradığınız kriterlerde filmleri harmanlamaya,ayırmaya başlarsınız hatta bazılarınız bununla yetinmeyip eleştirmenlerin,sinema yazarlarının,bloglarını takip ederek izlenecek film listelerini bu yorumcuların filmleri ile doldurur ve o filmleri günlere hatta saatlere bölüp izlemeye koyulursunuz . Yoksa sizde onlardan dilimisiniz ? Elinizde kahveniz soğuk bir kış akşamı yabancı film aramaya koyulursunuz onlarca siteyi ziyaret eder sizi tatmin eden bir film bulmaya çalışırsınız.Konu alalım The Walking Dead Hangimiz bu diziyi takip etmiyoruz ? üstelik ülkemizde bu kadar kalitesiz dizi yapımı varken bu gibi diziler birer doping etkisi yaratıyor. Kendimi örnek vereyim,otururum bilgisayar başına harıl harıl aramaya başlarım hd film izle diye bir girerim google’a yüzlerce site karşıma çıkar tek tek sıkılmadan saatlerce dolaşırım sitelerde yeter ki merak uyandırıcı bir film olsun.Yeter ki günü kurtarsın.Hiçbir zaman film aramaktan sıkılmayan ben çoğu zaman google’nin bile bana film aramalarında yetmediğini düşünürüm. online film izle diye aratırım her daim ilk sitelerde biraz takıldıktan sonra bi an aklıma düşer fullhddizifilmizle.org sitesinde bir film bulmuştum acaba hangi filmdi diye bu kez o film’i aramaya koyulurum aramadığım,yazmadığım kelime kalmaz eninde sonunda başa döner full hd izle diye arar google ‘nin bana sunduklarıyla yetinmeye çalışırım ki çoğu zaman hiç beklemediğim kalitede filmleri bulurum,tam ümidimi kaybetmişken o can alıcı sayfayı açar bi göz ucuyla bakarım.Buldum diye bir haykırış içimden çıkar tüm odayı sarar. O anki mutluluk paha biçilemez düşünsenize Fight Club’ı hiç izlememiş bir insan veya Yeşil Yol’u rastgele bulup izliyor ? Film’in sonundaki doyuruculuğu hangi kelime ile ifade edebilir ki, benimkide o mesela ne yapar ne eder onlarca siteyi ziyaret eder hiç izlememiş olduğum,benim dışımda tüm insanların izlemiş olduğu ve muazzam bir başyapıt bulurum.Hemen hazırlıklara başlarım cips,kola ve vazgeçilmezim olan patatesleri hazırlar bilgisayar masamı sinema ortamına çeviririm.Mutluyum ve huzurluyumdur o anki rahatımı kimse bozamaz derim . Filmi açarım dolmasını beklerim internetim çok film izlediğim için sürekli düşük hızlardadır fakat bu bile kafi’dir ben beklerim hiç sıkılmadan,beş dakika aradan geçer filmi oynatmaya başlarım ve işte insanın başına gelebilecek en kötü olay pikselleşme ! kısa süreli bir şok yaşarım.Hani bu film hd ‘idi hani bu film 720p ‘idi diye bağırıp çağırmaya başlarım.Yetinirmiyim ? hayır onca hazırlık yapmışım onca vaktimi harcamışım bu moral bozukluluğu bana yakışmaz diyerek film ismini kopyalar örn:
Fantastik Dört’lü hd film izle diye aratırım,bulduğum tüm siteleri istisnasız bir şekilde açar moral bozukluluğuna zaman tanımadan hepsini tek tek incelerim düşünün ki 20 ayrı sekmede aynı dizi hepsini tek tek kontrol etmek .Evet bu bana keyifli gelir ufakta olsa bir moral bozukluluğu vardır fakat üstesinden gelinemeyecek bir iş değildir. İlk beş altı siteyi genellikle full hd izle açıklamasıyla geldiği için kapatırım, biliyorum ki bu siteler tamamen sözcük uyumlu çalışma yaparlar kesinlikle, filmleri hd kalitede değildir.Sonraki kalan siteleri tek tek harmanlamaya başlar içinden elbette bir tane full hd izle kelimesinin hakkını verecek güzel bir site bulurum . Tekrar Koyulurum hazırlıklara artık tamamımdır.Herşey istediğim gibidir orijinal kalite cips,patates ve vazgeçilmezim kola. Film ile birlikte aynı anda bitirmeye çalışırım tüm nevaleyi sonrada bir güzel parmaklarımı yalar , hem film’in verdiği mutluluk hemde o anki rahatımla saat’de geç olmamışsa bir film daha ekleyeyim de tadından yenilmez olsun diyerek tekrar google’nin yolunu tutarım. Hemen hemen her film izledikten sonra kendi eleştirimi yapar ^ Vay be adamlar ne film yapmış ^ derim. Genelde Türk Filmleri’ne hayranımdır fakat yönetmenlerimiz kalitesiz filmler çıkarmakta üstatlaşmıştır.Bende Açlığımı ardı sıra iki film izleyerek dindiririm. Türk yapımı film’i bitirdim her şey iyi hoş ama yetmiyor hala içimde bir yerlerde aksiyon,patlama,duygusallık var nasıl olacak ? Hiç pes etmeden google’a başvurur yabancı film izle diye aratırım.Yine muhteşem filmler beni beklemektedir oysaki benim sadece bir film izlemeye vaktim vardır. Üzücü bir durum fakat bir gece’de geç uyusam edalarıyla siteleri dolaşmaya başlarım ,aynı filmleri defalarca görür hafızamda boş yere yer veririm ne yapayım ? doymamışım,açım her halikarda bir film izleyeceğimdir bu fikir hiç kafamdan çıkmadığı için onlarca siteyi ziyaret eder onlarca filmi aklımda tutar ve eni sonu gece’nin ikisinde bir film bulur izlemeye koyulurum.Film’i bitirdikten sonra kesinlikle doymuşumdur ve hemen linkini arkadaşlarıma çevrimdışı olmalarına ragmen mail atarım ve altına şu notu eklerim ^ Kesinlikle izleyin olgum bu filmi ^ evet biraz abartıya kaçarım ama ne yapayım film çok güzeldir ve onlarında ,kesinlikle izlemesi gerekir.Çoğu zaman arkadaşlarımı uyandırıp film tavsiyeleri bile almışlığım vardır.İnkar etmiyorum bu benim için zevkli bir iş.Tüm Günüzü filmlere ayıramazsınız fakat gün içerisinde açlığınızı bastıracak bir dilim kek gibi gelir film izlemek,düşünün mutfağın yolunu tuttunuz bu google’veya başka br motoru arama sekmenize yazmanız demektir.Dolabı açtınız yiyecek atıştıracak bir şeyler arıyorsunuz,bu sizin google’da online film izle diye aratmanızdır.Dolap’ta koca bir dilim kek buldunuz fakat hepsini atıştıracak vaktiniz yok,buda sizin sitelerde film ararken geçirdiğiniz vakit’dir.Koca dilim kek’den sadece ufak bir dilim yedikten sonra karnınızın açlığını bir nebze oslada geçireceğini biliyorsunuz bu yüzden bir parça koparıyorsunuz ,buda sizin filmi bulduğunuzu ve izlemeye konulduğunuz’un tarifidir. Kek bitti e Film’de bitti.Hafif bir atıştırmalık sizi gün boyu ayakta tutucak.Bu aşamada ise izlediğiniz film beklide sizi o gün etkisi altına alıcak sahneleri beyninize çoktan enjekte etmiştir bile kim bilir ? Yapılan Araştırmalar sonucunda insan beyni görsel ve işitsel olayları daha fazla yorumluyor ve akılda kalmasını sağlıyor,buda size gün boyu kendi kendinize eleştirecek vaktinizi geçirecek ve canınızın sıkılmasını önleyecek bir alan oluşturuyor beyninizde.Ben bu olayı her anımda yaşarım nerdeyde çünkü film izlemediğim gün yoktur.Her izlediğim film’de mutlaka aklımda kalan bir sahne ve konuşmalar vardır.Kendi kafamda yorumlar burada şunu söyledi ne adammış be burada şunu öldürdü nasıl bir yigitmiş derim,çoğu zaman’da örnek alırım.
Sözün özü şudur dostlar film ve diziler hayatımızın her anında boş vakit geçirmek veya arkadaşlarımız arasında bir futbol müsabakası gibi anlatılacak olay örgüleri değildir. Kimisi izlediği filmden o kadar etkilenir’ki hayatına o şekilde yön verir.Hangi umutsuz insan Umudunu Yitirme adlı büyük bir başyapıtı izledikten sonra iki dakika,kendi kendine ya ben neler kaçırmışım oysa ki yapabilicek o kadar çok şey varken ben neden boşa vakit harcamışım demez ? Hiçbirimiz doğuştan duyguları köreltilerek dünyaya gelmeyiz,yaşadığımız süre boyunca yaptıklarımız yapacaklarımız bizlere yön gösterir duygu ve düşüncelerimizi güçlendirir,izlediğiniz filmler’de duygularınızı anlık olarak değiştirir kim bilir belkide o filmden sonra hayatınız tamamen değişecek.Lütfen filmleri yorumlayarak izleyin her filmden kendinize bir pay çıkarın ve sağlıcakla kalın…