telefonum suya düştü napabilirimm:(:(

Cep telefonu ile ilgili herşey...
Kullanıcı avatarı
figen92
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

telefonum suya düştü napabilirimm:(:(

Mesaj gönderen figen92 »

arkadaşlar telefonum bi kova dolusu suyun içine düştü heryeri ıslandı kurutma makinesiyle kuruttum üst tuşları çalışmıo sadece alt tuşları çalışıo daha önce başına böle bişeygelen varsa yardım ltf

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

sanırım telefoncuya gitmekten başka bi şansın yok...Benim başıma gelmedi ama başına gelen arkadaşlarım telefonlarını değiştirmek zorunda kaldılar...
Ama umarım senin şansın vardır...

Kullanıcı avatarı
kostepekim
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen kostepekim »

sac kurutma makınasıyla kurut:)

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: telefonum suya düştü napabilirimm:(:(

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Senin telefonun iyice su almış.Sende üstüne bir bardak soğuk su iç. :heh: :heh: (tamirciye gitmelisin)

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

İşte bunları yap:
Cep telefonu suya düşünce kullanıcıların genelde yaptığı telefonu şarja takıp çalışıyormu diye bakmak yada enfazla kurutmaya çalışıp tekrar yeni bir pil takmak oluyor . YANLIŞ

Suya düşen bir telefona ilk müdahale hayat kurtarır

Telefonunuz Denizin dibine bile düşse hemen pilini sökün. gerekirse yüzeye bile çıkmadan yapın.

çünkü pil yada elektrik enerjisi telefonun içindeki parçaları birbirine bağlamaya yarıyan Bakır yada diğer alaşımları eritir. entegreleri çalışmaya zorladığı için bazı register ler yanlış konumlandırılır. ve 1 ve 0 yada + ve - karşı karşıya gelerek ilgili entegrenin ilgili kısmını veya tamamını bozar. AMA en Kötüsü inanın Bakır yada diğer alaşımların erimesi. Devre kartları multilayer olarak dizayn edildiği için eriyen bakır iletişimlere ulaşmak çok çok zor yada imkansız gibi . cıhazda hiçbir bozuk parça olmasa bile yol erimesi sistemi çalışmaz hale getirmeye yetiyor..

sis siz olun suya düşen cihazı

Hemen pilini çıkarın birdaha takmayın
Çalışıyormu diye denemeyin
Şarja takmayın
cihazın içini açıp kurutmaya kalkmayın
unutmayın cihaza elektrik (pil) vermesseniz cihazı yıkasanız bile hiçbir parça elektrik verene kadar bozulmaz.
en yakın servise suya düştü fakat ben ilk müdahaleyi yaptım deyip götürün % 95 cihazının kurtulacaktır.
süre belli değil fakat suda pili nekadar az takılı kalırsa o kadar kurtulma şansı var

Kullanıcı avatarı
Ak_23
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Ak_23 »

İşte bunları yap:
Cep telefonu suya düşünce kullanıcıların genelde yaptığı telefonu şarja takıp çalışıyormu diye bakmak yada enfazla kurutmaya çalışıp tekrar yeni bir pil takmak oluyor . YANLIŞ

Suya düşen bir telefona ilk müdahale hayat kurtarır

Telefonunuz Denizin dibine bile düşse hemen pilini sökün. gerekirse yüzeye bile çıkmadan yapın.

çünkü pil yada elektrik enerjisi telefonun içindeki parçaları birbirine bağlamaya yarıyan Bakır yada diğer alaşımları eritir. entegreleri çalışmaya zorladığı için bazı register ler yanlış konumlandırılır. ve 1 ve 0 yada + ve - karşı karşıya gelerek ilgili entegrenin ilgili kısmını veya tamamını bozar. AMA en Kötüsü inanın Bakır yada diğer alaşımların erimesi. Devre kartları multilayer olarak dizayn edildiği için eriyen bakır iletişimlere ulaşmak çok çok zor yada imkansız gibi . cıhazda hiçbir bozuk parça olmasa bile yol erimesi sistemi çalışmaz hale getirmeye yetiyor..

sis siz olun suya düşen cihazı

Hemen pilini çıkarın birdaha takmayın
Çalışıyormu diye denemeyin
Şarja takmayın
cihazın içini açıp kurutmaya kalkmayın
unutmayın cihaza elektrik (pil) vermesseniz cihazı yıkasanız bile hiçbir parça elektrik verene kadar bozulmaz.
en yakın servise suya düştü fakat ben ilk müdahaleyi yaptım deyip götürün % 95 cihazının kurtulacaktır.
süre belli değil fakat suda pili nekadar az takılı kalırsa o kadar kurtulma şansı var

Kullanıcı avatarı
pawlonia
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen pawlonia »

ben havuza telle atılmıştım,biras da telin kalitesine bağlı benim ki de kaliteliymiş :S yanlış anlaşılmasın yine bi kaç gün duyuramadım sesimi :D