cep telefonlarının gizli hünerleri

Cep telefonu ile ilgili herşey...
Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa, ve acil bir durum var ise, 112 çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı,tuş takıınız kilitli olsa dahi,112 çevrilebilir.

EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

GİZLİ PİL GÜCÜ

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

444 0 911

Türkiye'deki tüm hastaneler ayni numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakin hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.

Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan 0 212 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.

Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: cep telefonlarının gizli hünerleri

Mesaj gönderen Veda »

Gizli pil gücünü merak ettim. Bazen çok lazım olabiliyor. Denemek isterim. Unutmazsam tabi...
911 ise, gerçekten iyi bir fikir. =D> =D>
Teşekkürler bu faydalı paylaşım için. 50 KFL.

Kullanıcı avatarı
efsu_esila
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen efsu_esila »

Teşekkürler.Hiç birini bilmiyorduö.Özellikle de gizli pil rezervlerini :heh: :heh: :heh:

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Başka bir yerde okumuştum bunu, burda da paylaşmanız iyi olmuş.
+7 KFL =) [fakirleştim de bayağı]

Kullanıcı avatarı
süpürgesiz_cadı
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen süpürgesiz_cadı »

EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

bunu öğrendiğim iyi oldu Babamı bunun için iş yerinden getirtmek zorunda kalmıştım. :heh:

bazıları mause görevinide yapıo mausemiz bozulduğunda bi süre telefonu mause niyetinde kullandık :D