Çin telefonlarının IMEI'sini değiştirmek [MTK IMEI Changer]

Cep telefonu ile ilgili herşey...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Son günlerde çin telefonları bir hayli revaçta ancak kaçak olarak yurtdışından geldiğinden dolayı bazı GSM operatörleri bu telefonlarla iletişimi engellemek için IMEI engelleme yoluna gidiyorlar. Çoğu Çin telefonu eski Nokia cihazlarının IMEI'siyle üretiliyor. O yüzden bazen IMEI'nizin klonlanmış olduğunu farkediliyor ve cep telefonunuza aşağıdaki gibi bir mesaj geliyor.

YASAL UYARI!
xxxxxxxxxxxxxxx IMEI numarasi KLONLANMIŞTIR, cihaz 30 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz.

Telaşa gerek yok. İşte Çözümü

NASIL KULLANILIR?

ÖNCELİKLE PROGRAMI İNDİRİNİZ
http://www.aktuelbilgi.net/download/MTKIMEI.rar

• Öncelikle telefonunuzu kabloyla bilgisayara bağlayıp, Veri Aktarımı (COM Portu veya COM Noktası) işlemini seçiniz.
  • Programı açınız ve Configuration sekmesini tıklayınız.
  • Sizden bir şifre isteyecek oraya MIADM giriniz.

Resim

• Daha sonra Operation sekmesini tıklayınız
  • İstediğiniz IMEI kodunu IMEI Input'a girip, Start tuşuna tıklayınız.

( NOT: Gireceğiniz IMEI'yi öncelikle LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresinden sorgulatınız ve kayıtlı ise öyle kullanınız. )

Bazı çin telefonlarının driverları;
MT6225 - http://www.aktuelbilgi.net/download/MT6 ... _VISTA.zip

Bu kaynak VSaBaH tarafından Köstebek Forum kullanıcıları için hazırlanmıştır. Kaynak belirtmeden kullanılması yasaktır.

Anahtar Kelimeler: F888/Z100, F888/Z100 , Anycool Vista , Anycool, MTK6225 , MT6225 , MTK6227 , MTK6227 , mtk change imei tool,supper 6223\6225\6226\mt6229 and supper change two imei, IMEI değiştirici

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Çin'i boykot, kökten çözüm.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

dikenüstünde yazdı:Çin'i boykot, kökten çözüm.

Ben de açıklarını yayınladım zaten :) Ama haklısın kullanılmaması en mantıklı şu son olaylardan sonra. Zaten kalitesiz oluyorlar o yüzden de sorunları, açıkları çok oluyor.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Neredeyse bütün büyük firmalar,adidastan samsung'a kadar çin de en azından 1 safha üretim yapıyorlar...Hepsini boykot etmek lazım

Kullanıcı avatarı
sezerr53
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen sezerr53 »

Samsung-d900 da gerçekleştiremedim olayı ama e250 de rahatça oluyor ama d900 da olmuyor bluetoothla bağlanmaya çalıştım her ikisine ama d900 da olmadı deneyen varmı ? d900 da

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

sezerr53 yazdı:Samsung-d900 da gerçekleştiremedim olayı ama e250 de rahatça oluyor ama d900 da olmuyor bluetoothla bağlanmaya çalıştım her ikisine ama d900 da olmadı deneyen varmı ? d900 da

Arkadaşım Çin Telefonlarından kastımız tanınmamış markalar. Samsung'da olmaz bu olay...!
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
bjkfurkan
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen bjkfurkan »

bende çin malı telefon var fakat içinde windows mobile yüklü onda değiştiremiyorum

Kullanıcı avatarı
zirve gsm
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen zirve gsm »

SAOL

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Rica ederim arkadaşlar işinizi gördüyse ne mutlu :)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
eha
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen eha »

Merhabalar
Çok teşekkürler paylaşım için, ben samsung e250 telin imesini değişitmekk istiyorum yabancı ülke teli. Eski telin imei sini buna geçiricem yalnız usb kablosuda aldım fakat pc ye bağlayamıyorum teli yani tanımıyor bir türlü usb bellek gibi çıkmıyor anlıacağınız. Ne yapabilirim acaba?